folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hdd"İ Yanlıslıkla Biçimlendirdim [ Kamyon Carpmıs Gibi Oldum ]

Hdd"İ Yanlıslıkla Biçimlendirdim [ Kamyon Carpmıs Gibi Oldum ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

S.a Murid kardeslerim .. ;

Dün Gece vakitleri Laptopuma Format atıcaktım.. yanlız laptopta bilgileri smart hdd'e aktardım.. ve formata basladım.. çok yogun oldugum için .. kafanın yerinde olmamasıyla berbaer her 3 sürücümü biçimlendirdim.. ve format bittikten sonra bunun farkına varabildim.. ne yazık ki tüm arşivlerimi kaybetmişim..  inanın arkadaslar kamyon carpmıs gibi bişi oldu bana. halada kendimde değilim..

8 bin taneye yakın kişisel resimlerim .. [ 6 yıldır topladıgım emek ]

2 yıl boyunca yazdıgım yazılar ..

projelerim .. kendime ait yaptıgım ufak tefek tasarımlarım.. bunlar sadece bazıları :S

arkadaslar bunları geri getirme gibi bi imkanımın az oldugunu biliyorum.. zararın neresinden dönersin kardır .. bunları geri getirebileceğim yazılımlara ihtiyacım var. siz değerli muridler.. zamanında sizinde basınıza gelip ve size yardımcı olan yazılımların isimlerine ihtiyacım var.. ? bu konu hakkındaki fikirlerinize ihtiyacım var..

bundan 2 hafta öncede anamasamda bulunan 220 gb arşivimi kaybettim..

Yetim düşler bekçisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hee çok kötü oluyo valla öle

neyse sıkma canını, toparlarsn bi şekilde yine aynı verileri

bi de şööle düşün,

ya bilgisayar diye bişii icad edilmemiş olsaydı

ya ööle bi harddiskte o verilerin olmamış olsaydı

sen gene en baştan başla, kafanı rahat tut

yada easy recovery'i dene

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ahh hocam ahh .. ne halde oldugumu bi bilsen warya acırsın bana .. kurtarmam gerek kurtarabildiğim kadarıyla..

kafayı yedim burada..

Yetim düşler bekçisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

len ben de sabaha kadar binbir uğraşla yazdığım raporu silmiştim flashdiskten

rapor ertesi güne teslim olması gerekiyodu

senin en azından bööle bi acelen yok

rahatla

rahat ol

sakin hareket et

şööle bişii yapabilirsin

harddski profosyonel veri kurtarma şirketlerine gönderebilirsin

baya bi masraflı olur ama kurtarırlar diye biliorum

http://www.ontrackdatarecovery.com

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haklısın hocam..

seninde işin zor..

yaradan yardımcın olsun..

edüt : hocam o konu hakkında bi fikrin war mı ? yada fikri olan arkadaslar war mı ?

Yetim düşler bekçisi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    Format attıktan sonra hic bir sey kurmasaydın şansın daha fazla olurdu. Yani silinen dosyaların üstüne yazmışsın muhtemelen buda onları geri dönülmez bir yola sokmuş olmak demek. Yinede şansını recover my files ile bir dene yada diğer dosya kurtarma programları da olur. Ama fazla ümitlenme. Birde son olarak çoğu dosya kurtarma programı demolarında dosyaları bulur fakat kurtarma için full sürüm yani para ister. kullanmadan once full sürüm yapman gerek :l

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek
    gecmis olsun..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

öncelikle büyük gecmi$ olsn :| gercekten zor bi durum. sürekli harici bi diske yedek almanda fayda var ;) 

verilerin silindiği diskin üzerine yeni veri yazmamaya dikkat et. yazılımla deilde profesyonel destek alsan daha iyi olur. biraz pahalıya patlayabilir :/ dü$ünüyosan yönlendirebilirim.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

thecoltfire bunu yazdı:
    -----------------------------
    Format attıktan sonra hic bir sey kurmasaydın şansın daha fazla olurdu. Yani silinen dosyaların üstüne yazmışsın muhtemelen buda onları geri dönülmez bir yola sokmuş olmak demek. Yinede şansını recover my files ile bir dene yada diğer dosya kurtarma programları da olur. Ama fazla ümitlenme. Birde son olarak çoğu dosya kurtarma programı demolarında dosyaları bulur fakat kurtarma için full sürüm yani para ister. kullanmadan once full sürüm yapman gerek :l
    -----------------------------
    hocam driverlarından baska hiç bir sey kurmadım :S daha denemedim.. bi sizlerle danisiyim dedim ..

programın demo olması önemli değil fullestiririz de yeterki gelsin :S

Yetim düşler bekçisi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=easy&folderid=72414

şu konudaki programı indir, internette kullanımı hakkında bilgiler var.

eğer partitionlara bişey atmadıysan kurtarma imkanın fazla olur.

kolay gelsin vede geçmiş olsun

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Recover My Files [Silinen Dosyalarınızı Geri Alın] Resimli Anlatım

download adresi: http://download.getdata.com/RecoverMyFiles-Setup.exe

Programı indirin, kurun ve lisanslayın! Sonra veri kaybına uğramış diski bilgisayarınıza 2.disk olarak takın ve programı çalıştırın. (Disk üzerindeki partition’ların görünüp görünmemesi önemli değil, program mutlaka görecektir)

1.Adım, Burada seçenekler karşınıza gelecek.Eğer format yemiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak HIZLI yada TAM FORMAT TARAMA seçeneklerinden birini seçiyoruz.Tabii ki her zaman tam tarama modu size +daha fazla dosya olarak geri döner.Ama format yememiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak yani silinmiş bir diskten (yada sildiğimiz tek bir dosya olabilir) o zaman HIZLI yada TAM DOSYA TARAMA seçiyoruz.yukarıda söylediğim +daha fazla dosya olayı bunun içinde geçerli!

2.Adım, Burada programın bulduğu aygıtları göreceksiniz, bağladığınız diskin harfini işaretleyin.Partitionlar uçmuş olsa bile aygıt mutlaka görünür

3.Adım, Hangi uzantıya sahip dosyalarınız vardı bunları seçin.Mesela Excel dosyalarınız varsa xls uzantısını seçersiniz.Zaten orada hangi uzantının hangi programa ait olduğu yazıyor.İsterseniz tümünüde seçebilirsiniz bu size kalmış.

4.Adım, Programın aygıtı taramasını bekleyin.Duruma göre biraz uzun sürebilir ama olsun sonuçta dosyalarınızı kurtaracaksınız...

Son Adım, Program bulduğu dosyaları size sıralar ve bunların ne durumda olduğunu söyler.Kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyip yukardaki Recover sekmesinden bunların nereye kurtarılmasını istediğinizi seçersiniz.Programın bir güzel yanıda eğer bir cd yazıcınız varsa kurtardığı verileri direkt olarak cd’ye basması.

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
Toplam Hit: 5719 Toplam Mesaj: 18