Helyum Gazı - Balon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam, 

Kız arkadaşıma doğum günü sürprizi için 20-30§uçan balon hazırlamak istiyorum. Hem bir kaç saate söndükleri hem dışarıda pahalı oldukları için evde şişirmek istiyorum.

Ancak n11 ürünlerinde yorumlarda falan gazın çok az olduğu belirtilen sayıyı karşılamadığı falan yazıyor.

Daha önceden tecrübesi olan, yer yön link tavsiye edebilecek var mı?

Dükkanda şişir diyenler var ama hangi dükkanlar yapar mesela toyzz shopta var mıdır?

Vakit kısıtlı hızlı karar verip sipariş etmem gerekiyor. 

Bir de helyum yerine hidrojen falan gelmesin yanmayalım. 

Ne dersiniz?

Teşekkürler 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Yakınlarda parti malzemleri satan varsa onlarla anlaşabilirsin.

Degilse az geliyorsa n11 den sölediğinde 2 tane sipariş ver veya denemelik bir tane ver dene 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Amaç balonu şişirip tavanda asılı kalması değil mi hocam. Al bakkaldan balonları bir de bant al şişir şişir balonların kıç kısmına bantı çift taraflı yapıştır. Tavana yapıştır yapıştır bırak.

Balonun ne ağırlığı olacak ki bant tutamasın. Biz arkadaşın organizasyonu için böyle yaptık. Hatta organizasyondan sonra balonlar kendiliğinden inene kadar tavanda öyle kaldı sökmediler. :)

BaD_BoYs tarafından 17/May/19 08:56 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Uçan Balonlara özel olarak zaafı var. Yoksa ipe dizer yine tavana asardım :/

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Sigara içiyor muydun bilmiyorum ve tabii ne kadar havada kalır bilemiyorum ama; sıcak hava ama özellikle de sigara dumanı için bu iş için kullanılabildiğini söylerler. Dene.

5-6 arkadaşla kısa zamanda daha fazla balon şişirebilirsiniz.

RitmFarbRacourci tarafından 17/May/19 16:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Sigara içiyor muydun bilmiyorum ve tabii ne kadar havada kalır bilemiyorum ama; sıcak hava ama özellikle de sigara dumanı için bu iş için kullanılabildiğini söylerler. Dene.

Kendileri ucmayacaklar hocam, balonlar uçacak 😂

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Sigara içiyor muydun bilmiyorum ve tabii ne kadar havada kalır bilemiyorum ama; sıcak hava ama özellikle de sigara dumanını bu iş için kullanılabildiğini söylerler. Dene.

Kendileri ucmayacaklar hocam, balonlar uçacak 😂

(Aynı zamanda Parmak'ını kaldırıp) Ee, ama, örtmenim örtmenim, men de aynı şeyi balon için kullanam deyem. Hötü mü edeem.^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 17/May/19 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Balonları tamamen helyum ile doldurmak zorunda değilsin. birazcık helyum sıkıp gerisini normal şişerirsen de havada kalacaklardır. 
    Normal küçük helyum gazı tüpleri beklediğinden daha pahalıya gelir 80 civarında falan.

Belki sanayide tanıdığın falan varsa oralardan bulabilirsin sanayi tipi helyum tüpü kullanan esnaflardan falan ama o da çok uğraştırır. Tüpü eve götüremeyeceğin için balonları orada şişirip eve götürmen lazım.

Yakınlarda parti malzemeleri satan yerlerden 5-10 tane alıp eve götürmen daha mantıklı olur. Geri kalan süslemeyi de arkadaşın dediği gibi normal yapıştırma olarak yaparsın fazla görünür arada da uçan balonlar durur.

Edit: Sigara dumanı balonu söndürür.

Klima gazı ise yerde taş gibi sabit kalmalarını sağlar :)

Lupin tarafından 17/May/19 23:19 tarihinde düzenlenmiştir

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

Balonları tamamen helyum ile doldurmak zorunda değilsin. birazcık helyum sıkıp gerisini normal şişerirsen de havada kalacaklardır. 
    Normal küçük helyum gazı tüpleri beklediğinden daha pahalıya gelir 80 civarında falan.

Edit: Sigara dumanı balonu söndürür.

Klima gazı ise yerde taş gibi sabit kalmalarını sağlar :)

Sigara dumanı konusunda kesin emin miyiz @Lupin. Tecrübeyle sabit mi?

Klima Gazı da ilginçmiş. ^^D`

-0-

@NoName n'aptın? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Günaydın. Daha bişey yapmadım. Kampa gidiyorum, parti salı günü. Hepiniz davetlisiniz 😄

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

elektrolizle falan hidrojen elde edebilirsin hacım o da süper uçar ama dikkat et patlamasın :D

om mani padme hum
Toplam Hit: 1679 Toplam Mesaj: 16
helyum uçan balon sıçan balon