folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Henüz 15 Aylık Ama 13’Ünde Yaşlanıp Ölecek!

Henüz 15 Aylık Ama 13’Ünde Yaşlanıp Ölecek!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    r3dros
    r3dros's avatar
    Erkek

Henüz 15 aylık ama 13’ünde yaşlanıp ölecek!

Hızlı yaşlanma hastalığına yakalanan 15 aylık Zach için tıp dünyası seferber oldu. Bir yılda 7 yıl birden yaşlandıran hastalığa çare bulunmazsa Zach 13’ünde 91 yaşına gelmiş gibi ölecek

ABD’nin Lexington kentinde yaşayan Pickard çifti, 6 Ocak 2007’de uzun süredir hayalini kurdukları bebeklerine kavuştu. Zach adını verdikleri bebek, dört hafta erken doğmasına rağmen 2.7 kilogram ağırlığı ve 48 santimetre boyuyla normal sayılabilecek ölçülerdeydi. Ancak doğumdan birkaç ay sonra anne Tina oğlunun vücudunda tuhaf lekeler görmeye başladı. Doktorlar bu lekelerin sırrını uzun süre çözemedi.

Tedavisi şimdilik yok

Aralıkta Cincinati Üniversitesi’nde yapılan testler sonucunda Zach’ın dünyada 8 milyon çocuktan birinde gözüken progeria hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Halk arasında erken yaşlanma hastalığı olarak bilinen progeria’da vücut normalden yaklaşık 7 kat daha hızlı yaşlanıyor. Bu nedenle hastalığa yakalanan çocuklar ortalama 13 yaşına kadar yaşayabiliyor. Pickard çifti, bilinen bir tedavisi olmasa da Zach’ın kurtulacağı umudunu kaybetmiyor. Tek hayalinin oğlunun okula başlayacağı günü görmek olduğunu söyleyen anne Tina, “Bir yandan onu mutlu etmeye çalışırken, bir yandan da onun ve sizin aslında ne kadar büyük bir savaş verdiğinizi düşünüyorsunuz. Umarım Zach’ın bu hastalığa yakalananlara umut verecek bir hikayesi olur” diyor. Haftada iki kez sıcak havuzda terapiye giren Zach bir yandan da 28 çocuk üzerinde uygulanan protein tedavisinin denemelerine katılıyor. Tedavi Başarılı olursa Zach gibi çocuklar için umut doğacak.

kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=msnSonDakika&Kategori=yasam&ArticleID=524177&Date=05.05.2008&reftype=1

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    yazık çocuğa yav çok da şeker veletmiş.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı:
    -----------------------------
    yazık çocuğa yav çok da şeker veletmiş.
    -----------------------------
    harbi.. yaa üzüldüm şimdi.. ama Allah tan geliyorsa yapacak bişey ok..

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

ALLAH yardımcısı olsun ya yazık valla

yalnız o deilde sağdaki hatun da çok tatlıymış =)

Zugzwang
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Cocuga üzüldüm ama o resimde yandaki ablası mı ne güzelmiş

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    tek kızı gözüne kestiren ben değilmişim bende üzülüyordum çocuk hasta benim yaptığıma bak diye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Bi ara bunun filmi çekildi gerçek bir hikayeden alıntı...Çok moralim bozulmuştu beah filmi izleyince:S

Şimdide moraim bozuluyor...Epey tatlı çocukmuş...

Şimdilik ablasından bahas etmiyeceğim..Hastalığı geçsin bakarız ona:D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    trde böyle bi olay olsa o fotodaki herkes ağlıyo olurdu. bunlarda niye hepsi sırıtıyo?!?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

yalnız o deilde sağdaki hatun da çok tatlıymış =)

Şimdilik ablasından bahas etmiyeceğim..Hastalığı geçsin bakarız ona:D

Cocuga üzüldüm ama o resimde yandaki ablası mı ne güzelmiş

tek kızı gözüne kestiren ben değilmişim bende üzülüyordum çocuk hasta benim yaptığıma bak diye  

-------------------------------------------------------

tarıqatca abazayız :|

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek

vay be resmi görünce ilk kızı kesmeyen ben deilmişim

çocuk için fani dünya hepiömiz bi gün gitcez fazla dert etmesim

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    r3dros
    r3dros's avatar
    Erkek

Hatunu bende kestirdim ilk önce yazmakta cekinmiştim hatun Rus herhalde  :) baktım müridlerde aynı düşünüyor.. Ama coca üzüldüm :((

Toplam Hit: 5784 Toplam Mesaj: 31