Hepsiburada Laptop İadesi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Bir arkadaşa reyzen 3 lü Asus bir laptop aldık. Bugün geldi kurulumunu vs yaptık ama makina normalden fazla sınıyor. Hemen yanında yıllardır macununu değişmediğimiz bakım yapmadığınız lenovo makinada tık  yok. Doğru düzgün işlem bile yapmamışken ısınması (zaten kafamızda AMD acaba ısınır mı sorusu vardı) acaba iade mi etsek diye düşünceye saldı bizi.

Ürün yeni, iade için nasıl bir yol izlemeli. Daha önce hp den bu tarz bir girişimi olan var mı?

Makina işletim sistemsizdi biz win10 format attık. Ne önerirsiniz nasıl bir yol izlenmeli.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben bunu beğenmedim deyip iade edebilirsiniz ama muhtemelen buna işletim sistemi kurulmuş tekrardan satılamaz deyip geri iade almayacaklar. Tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekcek gibi gözüküyor. Oradanda 6 aydan önce karar çıkmaz.

Donanımhaber'de bir üye AMD ve Intel işlemcili aynı seri laptopların içini açmıştı. AMD olanda hava kanalları kapalıyken Intel olanda hava kanalları açıktı. Intel el altından firmalara para yediriyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hp yi ara, "sürekli ısınıp kapanıyor doa formu istiyorum" de. sana bir form verecek, sonra o formla aldığın yere (hepsiburadaysa hepsiburada, hb de bir satıcıysa o satıcı) gideceksin. onlar iade alacak. o elindeki formla birlikte hp ye verecekler. hp aletin parasını vereceği için sıkıntı çıkarmazlar

doa = dead on arrival.

ben hp deyken her isteyene hiç uğraştırmadan doa formu veriyorduk, muhtemelen hala öyledir.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Mkyb hocam işletim sistemi olamayn PCnin ısındığını nasıl anlayabilirim kurmadan. 

Yolbulucu hocam bilgi için teşekkürler

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Mkyb hocam işletim sistemi olamayn PCnin ısındığını nasıl anlayabilirim kurmadan. 

Yolbulucu hocam bilgi için teşekkürler

İşte satıcı onu umursamıyor :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

HP durum şöyle müşteri hizmetleri DOA raporu arızalıysa veriyor. Verdi diyelim bu sefer ürün distribütör firmaya gidiyor. Firma inceliyor bu ürün arızalı değil derse iade alınmıyor.

Siz ısrar ederseniz bu sefer servise verin onlar baksın diyorlar.

Arızalı değilse alıp almama satıcı firmaya bırakıyorlar HP orasına karışmıyor.

Bu arada yukarıda Asus yazıyor altta HP iadesini sormuşsuz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Driverlerde sorun olmasın ? 

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

İnternetten alınan ürünler kullanılmadan memnuniyet veya memnuniyetsizlik oluşamaz haliyle 15 günlük süreçte istenildiği gibi iade edilebilir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Driverlerde sorun olmasın ? 

Yok hocam bilgisayar windows 10 yüklendi. Isınma bçvar mı hacı dedim. Üst kısım normal ama alta baktık ooo. Yarın azıcık zorlayıp sıcaklık değerlerine bakmaya çalışacağım.

Driverlık iş değil yani bildiğin Windows yükleninceye kadar ısındı makina...

Hemen yanında Lenovo basit bir donanıma sahip photoshop, Fusion, programlama vs uğraşıp duruyoruz ama o o kadar ısınmıyor. Bugün asusa windows yüklerken diğerinde arkadaş grafikler oluşturmaya çalışıyordu ama o daha iyiydi... Normal gelmedi olay bize.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hepsiburada sitesinden laptop aldım, paketini açtım çalıştırdım açılmışda saat tarih vs ayarladım. Ekran çözünürlüğü hoşuma gitmedi ve hemen kapattım. Cihaz toplamda 10 dk çalışmadı. İadeye gönderdim bana geri gönderdiler. Laptoplar açıldığı zaman bilişim suçları işleyebileceği için iade almıyorlarmış. Faturayı işletmem adına almıştım. Tüketici heyetine gittim fatura şahıs değil firma olduğu için dava açacaksınız dedi işlem yapmadı

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

lenovo z500 almıştım win10 kurdum bi baktım ekrana görüntü gelmiyor yani görüntü var ama ışık en kısıkta gibi ve artmıyor

geri gönderdim 1 ay içinde laptoplar da değişim isteme hakkınız var onarım yerine direk sıfırı ile

laptop markaya gitti markadan lenovoya gitti ordan yenisi geldi

yeni gelen cihaza da win10 kurdum bi baktım kurulum bitene kadar birşey yok kurulum bittiği anda buda aynı oldu ışık en düşüğe iniyor ekranı göremiyorum

dedim ikinci sıfır gelen üründe de aynı arıza denk gelmez heralde , internette bir araştırdım meğer driver ile alakalıymış

intel hd grafik driveri win10 kendisi kurarken yanlış sürüm kuruyor güncelini kuriyim derken , çözüm driverı silip Lenovo nun kendi sitesindekini kurmak

bende bunu yaptım sıkıntı çözüldü boşa değişim iade için uğraşmışım meğer herşey 2dk lık bir ayar ile ilgiliymiş

Toplam Hit: 2123 Toplam Mesaj: 18
laptop iade