Hepsiburada.Com Dan Alınan Telefon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Az önce aynısının ütülüsünü gördüm bilin görün diye ben yazıyorum.

04.07.2017 de Note 5 Aldım. Site HB, satıcı da HB DİKKAT hepsiburada satıcı ve Samsung Türkiye Garantili Özellikle seçtim HB yi diğer satıcılardan almadım ki diğer satıcılarda 100 tl falan daha ucuzdu HB:2250 vatan/teknosa o gün 2600 tl den veriyordu. hb deki diğer satıcılar 2150 ye kadar düşüyordu.

Geldi ertesi gün kargocu yanında açtım baktım bişi yok gibi. Elemanı gönderdim biraz daha inceledim. Sol alt tarafta kenarda çerçeve iç kısmında bir piksel boyutlarında siyah nokta var. Belli ki ürün refurbished dediklerinden. Tamir görmüş olmalı yani yoksa nasıl içeriden siyah nokta olacak.

Hemen iade başvurusu yaptım dedim ürün böyle fotosu da var bunu alın. Kod verdiler gönderdim gitti. Hiç bakmıyorum bile güveniyorum ya hb ye nasıl olsa arızalıysa hemen alırlar diyorum. La 2 gün sonra bakim dedim ses yok mail yok. Siteden baktım İade reddedilmiş. Aradım dedim saçmalıyorsunuz nedir sebep neyi reddediyorsunuz "Kutu açılmış ondan" dedi yahu üretici bile bilemez dedim açılmayan kutudaki ürünün problemini ben nasıl bilecem. Saçma sapan cevaplar biraz delirmece sonrası "Beyfendi Müşteri Memnuniyeti sizi arıcak 24 saat içinde" (1 hafta boyunca hergün ben aradım bir kere aramadılar)

Kargo geldi üzerinde not "Samsung Yetkili Servisten İade Değişim Formu alın" delirdim. Lan it satan sensin parasını alan sensin. Git kendin uğraş ben niye uğraşıyorum senin bozuk sattığın ürüne diye aradım. tabi bundan önce 3-4 görüşme falan en son elemana dedim ki "Bak kardeşim farkındaysan ne bağırıyorum ne kızıyorum. sitemli bile konuşmuyorum bezdirdiniz dedim. ama biliyorsun çok güzel küfür ederek bağıra bağıra bu durumu sana anlatabilirim. sen şimdi beni yetkili bir abiye bağla yoksa karıştırırım dedim ana bacı" kol sentır yetkilisine bağladı. "Samsungdan iade değişim....." dedim tamam pes ben yarın gidiyorum o formu alıp size gönderiyorum ok mu ok. Aga samsunga gittim demez mi "biz hiç öyle bir şey vermedik. arada geliyor insanlar bizde açıklıyoruz öyle bir şey olmadığını" ee nolcak dedim "isterseniz biz alırız inceleriz arıza varsa değiştirir size veririz yenisi" ya dedim bulmazsanız bişey "o zaman bunla devam" dedim şaka mısınız amk 1 hafta beklicem belki he dicek belki yok.Bu arada tarih 15 temmuz oldu. 10 tane adamla telefonla konuşmuşum iyice delirmişim tekrar aradım samsungdan çıkıp ektim döktüm dedi ki "siz gönderin biz iade alacaz" dedim dünde yetkili bir abi bir form diyordu alamadık yine aynı terane olmasın "yok alacaz dedi" bir daha kod verdi. 

Sonuç: Bugün iade kabul edildi diye bir yazı gördüm. daha kartıma iade olan bişi yok tabi daha 2 iş günü varmış iade için 15 gündür eztikleri yetmedi 2 gün daha ezecekler.

O kadar sinir harbi kavga dövüş bağır çağır kodumun yetkili servisine 150 km yol yap 4 saat harca falan aradaki kârı komple bunlara yatırdım hatta zarardayım. 

Ek: 15 temmuzda cevabı alınca gittim vatana dedim bana note 5 ver. hb 2250 tl idi vatanda 2300 e o gün kampanya yapmışlar aldım. dükkanda aldıktan sonra kutuyu açtırdım. aldım inceledim. bir iki iz vardı belli bu da iade gelmiş ama ses etmedim. Bu arada kutunun etiketi falan tam yani kapalı kutu ayağı yapıyor siktir et dedim artık delirmişim. Sonra makineyi açtı baktık bişi yok ok dedim aldım çıktım.

Özet: HB de sıkıntı olursa boku yediğinizin resmi arkadaşlar. Anladığım kadarıyla kendileri satınca bu oluyor zira farklı firma olunca zarar kendilerine değil ya dalıyorlar ağız burun hallediyorlar işini ama kendileri satınca hırt durum.

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Kendi hikayemi okudum gibi. Sinir hastası olmak istemiyorsanız uzak durun...

Bilgi Güçtür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benimde başıma gelmişti fakat iadeyi ses çıkarmadan kabul etmişlerdi. Ek olarak Note 5 çok düşmüş. Nisan ayında resmi garantili Note 5 2.700 falandı.

https://web.archive.org/web/*/http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-galaxy-note-5.html

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Bende koşulsuz iadesi yüzünden güvenilir e-ticaret firması sanıyordum bunları. Normalde daha uygun fiyata buldum diyip 10 gün içinde koşulsuz iade edemiyormuyuz yani? Bi kaç sene evvel general mobile alıp bu şekilde para iadesi almıştım.

Kernel_Panic tarafından 20/Tem/17 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Bu go pronun session modeli ilk çıktığı zaman almıştım. Çekimde yeşil ekran görüntüsü çıkıyordu. Direkt iade yapmıştım almışlardı. Benzeri iadelerim de olmuştu sorun çıkarmadan kabul etmişlerdi. Son zamanlar da bozdular sanırım. 

Ama benim güvenim orjinal apple diye aldığım kulaklığın replica çıkmasından sonra yıkıldı bu siteye. O gün bugündür elektronik şeylerde acayip kıllanır oldum. Hatta o replica kulaklığın konusunu buraya açmıştım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

an itibari ile anakart ve işlemci almış durumdayım. İnşallah bir hikaye de ben yazmam buraya... Geçmiş olsun hocam. En güzeli tüketici mahkemesi...

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada bir şey daha belirteyim diyelim ki ürünü aldınız ve 5 gün içerisinde indirim oldu. Eğer satıcı Hepsiburada ise talep açarsanız indirim miktarını kartınıza geri yatırıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Benimde başıma gelmişti fakat iadeyi ses çıkarmadan kabul etmişlerdi. Ek olarak Note 5 çok düşmüş. Nisan ayında resmi garantili Note 5 2.700 falandı.

https://web.archive.org/web/*/http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-galaxy-note-5.html

Evet abi ani bir iniş oldu. Note 8 tanıtımı ağustosta yapılacağı resmi olarak açıklanınca muhtemelen fiyatlarda düştü.

coLin bunu yazdı

Bu go pronun session modeli ilk çıktığı zaman almıştım. Çekimde yeşil ekran görüntüsü çıkıyordu. Direkt iade yapmıştım almışlardı. Benzeri iadelerim de olmuştu sorun çıkarmadan kabul etmişlerdi. Son zamanlar da bozdular sanırım. 

Ama benim güvenim orjinal apple diye aldığım kulaklığın replica çıkmasından sonra yıkıldı bu siteye. O gün bugündür elektronik şeylerde acayip kıllanır oldum. Hatta o replica kulaklığın konusunu buraya açmıştım. 

Reyis haklısın muhtemelen bu olay son zamanlarda hortlayan bir olay gibi. Çok var daha önce aldım iade ettim sıkıntı yaşamadım diyen ama satılacakmış diyorlar o sebeple de öyle böyle satalım ciro patlatalım diye ellerinde bozuk çürük mallarıda iteliyorlar diyorlar.

mkyb bunu yazdı

Bu arada bir şey daha belirteyim diyelim ki ürünü aldınız ve 5 gün içerisinde indirim oldu. Eğer satıcı Hepsiburada ise talep açarsanız indirim miktarını kartınıza geri yatırıyorlar.

Aslında bu işlem her yerde var hocam. 30 gün(tam emin değilim ama 5 günden fazla 14 den az değil :) ) içerisinde fiyat düşen üründe firma size iade etmesi gerekiyor. 2-3 ay önce ebebek mağazadan kızım için aldığımız bir astronot mont fiyatı 2 hafta sonra falan 85 den 60 a mı ne düşmüştü. Söyledik hemen iade ettiler. Bu hakkınızı unutmayın ve kullanın arkadaşlar.

Kernel_Panic bunu yazdı

Bende koşulsuz iadesi yüzünden güvenilir e-ticaret firması sanıyordum bunları. Normalde daha uygun fiyata buldum diyip 10 gün içinde koşulsuz iade edemiyormuyuz yani? Bi kaç sene evvel general mobile alıp bu şekilde para iadesi almıştım.

Aga bende ona kandım. Koşulsuz derken kimin koşulu bilmiyorum. Delirtiyorlar adamı. Ama her yerde olduğu gibi arızasız ürün alırsan hiç sıkıntı yaşamazsın. Maliyet yüksek değilse yine sıkıntı yaşamazsın sanırım.

Birde artık daha özenli olarak bebe bezi gibi paketli ürün veya sabit bozulmayacak ürünler alırım gibi bunlardan. Gerçi belli olmuyor bazen kavga ederim o fiyata da diyebilirim :)

Anıl
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Ben de iPhone 7 alacaktım. Bu tür olaylardan dolayı 100 lira fazla verdim direkt mağazadan aldım.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Ben de iPhone 7 alacaktım. Bu tür olaylardan dolayı 100 lira fazla verdim direkt mağazadan aldım.

Aynen hacım. Bak bu olaydan önce o kadar güveniyorum ki 10 lira ucuz olsa HB den alırım diyordum. Çünkü ha mağaza ha hb hatta mağazada salak adamla muhattap olursun burda olmazsın modundaydım. Kanser ettiler amk kanser

Anıl
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

netten alınan ürünlerde 14 gün içinde iade hakkımız var. 

telefona sim kart takmadan ve sadece kutusunu açıp baktıktan sonra bu hakkımızı kullanamıyormuyuz. telefonlarda daha mı farklı bu olay.

Toplam Hit: 2384 Toplam Mesaj: 19
hepsiburada.com