Her Geceye 2 Metal Parça [2]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ancient kadar kolpa gruplarla vakit kaybetmemek lazım.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    -----------------------------

Ancient kadar kolpa gruplarla vakit kaybetmemek lazım.

-----------------------------

hocama grup beğendiremedik =)))

twitter.com/Selimonder
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hayatımda en çok zaman ve para harcadığım bir olayda bu kadar seçici olmama darılmayın ama.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o Eluvietie -inis mona

http://www.youtube.com/watch?v=kXlGldTPiPg Dark Tranquillity- Lethe

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

İlk linkteki yazı değersiz. İkinci linkteki iyi ama bir kaç nokta,

Thrash metal'de sadece Venom'dan etkilenme söz konusu değil, işi kazırsak, speed metal'den geçer, hardcore punk kökenlerine kadar ineriz. Gerçi zaten tüm extreme metal sahnesindeki en büyük etkilerden biri de aynen NWOBHM'de olduğu gibi punk sahnesidir. Black metal, death metal hatta thrash metal gibi türlere tek esin kaynağı Venom denemez, Hellhammer/Celtic Frost, Sarcofago, Blasphemy, Von daha nice grupların etkileri vardır. Benim gözümde ilk black metal grubu Bathory, death metal grubu ise Possessed'dir. Ha bunların hepsinin atası Venom'dur ki Venom hayatımın grubudur.

Alt türlere gelirsek: Bay Area bir kaç istisna dışında çok gereksiz. Teutonic thrash metal ve Güney Amerika thrash metal sahnelerinde çok daha klas işler mevcut. Kanada da öyle.

Önünde herhangi bir takı olan bütün sözde black metal alt türlerini reddediyorum. Saçmalıktan öte değil alayı.

Power, Glam, Heavy aşağı yukarı aynı şeyler, müzikal olarak aralarında pek fark yok, genelde imaj ve tema falan daha ön planda ayırmada.

Diğer bir yanlışda doom metal konusunda. Doom metal kesinlikle günümüzde gotik sikko karıların dinlediği saçma sapan ağlak gruplar değildir. İlk doom grubu Black Sabbath olmakla beraber, Candlemess, Witchfinder General, Reverend Bizarre gibi gruplardır doom grupları. Gothic metal diye bir şey yok zaten, götten uydurma hep. Hele o love metal, pop metal, rap metal, nu metal falan tamamen saçmalıktır, kanmayınız.

Günümüzde önüne melodic/technical gibi takılar koyan her grup sikimsonik, beş para etmez gruptur. Onlardan da itinayla uzak durunuz. Geçmiştekilerde de sadece bir kaç istisna falan var.

Heavy metal'in gelişim sürecinde bu ezbere sayılan grupların dışında bir grup var ki, nedense pek çok kişi bu grubu atlamakta. Budgie isimli bu grubun heavy metal'in oluşumunda çok önemli payı var. Es geçmeyelim.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

Anarşizm yönü olarak punk'ı katabiliriz; ama müzikal ve konsept olarak judas, black sabbath, deep purple, led zeppellin gibi grupları örnek olarak gösterebiliriz. Dolayısı ile thrash, death, black gibi extreme türler metal'in çatısı altındadır demek daha mantıklı. Punk olayına gelince, belli başlı gruplarda bariz punk etkileşimi görülebilir..Motörhead,  dirty rotten imbeciles(avatar resmim ben eklettim tbtye:) gibi.

Black metal'in ağababası venom'dur. celtic frost, sarcofago, bathory gibi gruplar portakalda vitamin iken(albüm çıkaramayan ergen bar grubu modunda iken) venom, cehenneme hoşgeldiniz diye bir albüm yayınlayarak tabiri caizse ingiltereden başlayarak tüm dünyanın altını üstüne getirmiştir. Müzikal olarak speed, thrash'e kaçması black olmadığı anlamına gelmez. zira konsept, lirik ve tavırları ile has black metal karakteristiği taşır.

Son olarak, neden cevap yazdığımı bile bilmiyorum:) o yazıları 5/6 yıl önce, yani senin yaşlarındayken yazmıştım. bende o dönemler senin gibi kvlt tavırlarla yaşasın truth metal felsefesi, sikeyim melodic metal'i modunda takılıyordum. velhasıl kelâm yıllar geçiyor kişi olgunlaşıyor..dönüp geriye baktığında herşey tatlı bir anı olarak kalıyor..yani melodikmiş, slipkontçuymuş, korncuymuş şuymuş buymuş fazla dert etme. kulağına güzel gelen ne varsa onu dinle. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Zaten Venom ve Possessed örneğini müzikal anlamda verdim. Belirttiğim gibi atası her zaman Venom'dur. Punk'a da işin sadece anarşist yanı demek haksızlık olur, işin ruhu punktan gelme. Müzikal olarak da blast beat, punk ürünüdür mesela, speed metal de punk etkileri zaten bariz. DRI'da crossover türünün yaratıcısı zaten. Punk gruplarının Venom tribute albümleri yapması, Quarthon'un Bathory'den önce bir punk olması, Slayer'ın punk coverları, Mayhem'ın Dead Kennedys coverı, Sarcofago'nun Terveet Kadet yorumları, başlı başına Motörhead, Darkthrone'ın krallara layık son kayıtları ve daha niceleri... Punk ve extreme metal et ve tırnak gibidir. Benim derdiminse büyük çoğunluğu buna ihanet eden ruhsuz, saniyede 600 nota basmaya çalışan, "I bet you can't play this." diye vidyo yapan adamların gruplarıdır. Senin için müzikten ibaret olabilir, kulağına hoş geleni dinleyebilirsin, bana yaşın küçük de diyebilirsin, ama benim için uzun yıllardır bu iş böyle değil o yüzden yaşımın 15, 21, 25, 55 olması herhangi bir şeyi değiştirmeyecek. Kaldıki bir plağa 40 tl verip de pikapa taktığın zaman bir ülkenin milli marşı gibi müzikler eşliğinde dağdan, ovadan bahseden lirikler duymak kulağıma da hoş gelmiyor. Senin de dediğin gibi, Venom. Açıp Venom'un dediklerine bakmak lazım. Dark Angel'in, Morbid Saint'in, Morbid Angel'in, Possessed'in, Sarcofago'nun, Sodom'un vs. dediklerine bakmak lazım. Ha bu yoldan giden grup yok mu? Var, çok var, hatta şu son bir kaç sene iyice arttı, kayıtlara para yetiştiremiyorum, almak istediğim pek çok kaydı alamıyorum. Ama bu grupları muhtmelen bir çoğunuz hiç duymadı. İşin sonucu sen ve ben farklıyız Triumph. Ve sen beni ne kadar küçük görsende ya da ben seni farketmez bu bir şeyi değiştirmeyecek dediğin gibi. O yüzden daha fazla uzatmanın alemi yok. Ülkemizde bir Malezya'nınkinin yarısı kadar bile kaliteli bir metal sahnesi olmaması üzücü.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

ben seni küçüksün diye yaftalamıyorum.biz de o yollardan geçtik. sadece yaşına göre uygun şekilde davranıyorsun demek istiyorum.. 15,25 yada 55'inde de değişmeyeceğim muhabbeti yapman bile o yaşta olmanın kafasıdır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Beni tanımadığın için zihnindeki kalıplara sokuyorsun ama aksini de şu an ispatlayamayacağım için, umarım 5 yıl sonra hala tahribat üyesi oluruz ikimiz de. 

while (1<2)
Toplam Hit: 8560 Toplam Mesaj: 89