folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Her İşi Yapay Zeka Yaptığında İnsanlar Ne Yapacak?Her İşi Yapay Zeka Yaptığında İnsanlar Ne Yapacak?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ekerci
  Ekerci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Ocak/2010
  Erkek

  https://www.youtube.com/watch?v=WSKi8HfcxEk

  bununla ilgili bir konu. kanalda da gerçekten güzel bilgiler var. gelelim benim düşünceme

  evet başlangıçta işszilik artacak mükemmelliyete ulaşana kadar insanlar acı çekecek fakat mükemmelliğe ulaştığında su anda yaşadaıgımız sorunların hiçbiri kalmayacak. demek istediğim şu;

  mesela x milyon kişi yiyecek üretiyor diyelim. bunun tamamını makineleştirirsek x milyon kadar adam işsiz kalacak, üretim maaliyeti çok düşecek. fakat istediğin kadar üretim maaliyetini düşür insanlarda para olmadıgı zaman satın alma gücü düşecek. e üretilenide satmak gerektiğinden fiyatlarda düşüş yaşanacak. Burda zaten sıkıntı. yine çalışan kesim daha lüks yiyeceklere ulaşabilecek çünkü paraları var. fakat bütün sektörleri makineleştirdiğinde çalışan kimse kalmayacak ve kimsenin parası olmayacak. bu şartlar altında da üretilen herşey bedava olarak verilecek.

  herkesin herşeye erişimi olacak. tabi bu aşamaya gelmek çok zor.mesela hasta oldugunuzda evinize robot gelecek ateşinizi ölçecek(basit örnek) sonra gerekli testleri yapacak vs vs. doktor ihtiyacı tamamen ortadan kalkacak.


  Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  italyan
  italyan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek

  Sparta krallığında spartalılar hicbir iş yapmazlar , sadece askeri olarak kendilerini geliştirirlerdi. Geniş topraklarını ise koleler ekip bicerdi. Komünizm dediğimiz ekolün temelleri spartada atılmış olmasına rağmen, komünizm icerisindeki kolelik unsurunuda goz ardı etmemeliyiz.

  Eğer dünyada bütün üretim robotlar tarafından yapılıyor olsa;
  *robotlar
  *üretim aletleri
  *ve üretilen herşey insanlar arasında eşit paylaşılsa 
  *tek bir dünya ideolojisi altında insanlık birleşse insanlık yalnızca zevk aldığı işleri , zevk aldığı icin yapmaya yonelirdi.
  ---------------
  Kapitalizmin kokleştiği ve kendisini durmaksızın yenileyip,geliştirdiği dünyamızda sistem nasıl peki ? İnsanlar devletler tarafından sınıf mücadelesi yapılmaması icin bilincli olarak aptallaştırılıyor. 

  Türkiye Cumhuriyetinde halkın aydınlatılması adına Koy Enstitüleri kurulduğunda Toprak Ağaları mecliste hep bir ağızdan Koy Enstitülerine karşı cıktılar.
  Kemalist , Halkcı olması gereken  CHP vekili Emin Sazak o donemlerde ne demiş " Ben Bineceğim Eşeğin Benden Akıllı Olmasını İstemem" 

  Dünya siyasetide aynen bu şekilde ilerliyor. Paranın finanse ettiği secilmişler kucağına oturdukları kişiler ile halk tabakasının catışmaması icin siyaset izliyorlar.
  ---------------
  Yapay zeka ve robot işinde durum ne ?  Oraya gelmeden yalnızca bir karşılaştırma yapıp devam edicem aşağıdaki gorseli inceleyin


  Devamı gelecek....


  Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  italyan
  italyan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek
  italyan bunu yazdı

  Yapay zeka ve robot işinde durum ne ?  Oraya gelmeden yalnızca bir karşılaştırma yapıp devam edicem aşağıdaki gorseli inceleyin


  Bu bize yeni nesil teknolojinin az calışan , az girdi ile cok yüksek hızla sermaye biriktirme potansiyelini gosteriyor. Bu piyasada biz var mıyız ? Hayır yokuz... Temeli 1960-1990 senesinde atılmış olan programlama dilleri bile bugün bizim gibi cahil bırakılmış ülkelere yüksek teknoloji olarak gorünüyor. Herkesin aklında bir fikir , bir proje var.Kac kişi dilediğince yapabiliyor ? Bilgiye ulaşabileceğimiz kaynaklar onumuzda ama ona rağmen bilgiye ulaşamıyor , anlamlandıramıyoruz. Bir kere ülke olarak yabancı dil eğitimimiz bile rezalet. Her neyse ülkeyi gomme kısmını gecelim.

  Yapay zeka ve robot teknolojisi neden tehlikelidir ? Cok hızlı şekilde sermaye biriktirmeye izin veriyor. nükleer silah hükmünde diyebilir miyiz ? Bir noktada evet. Herkes bir an once bu teknolojiye , bu sisteme gecmeli , cünkü bu sisteme ne kadar gec girilirse sermaye biriktirme yarışında o kadar geride kalınır. 

  Peki Twitter , google , facebook falan fıstık sermaye biriktirdikce ne yapıyor ? 
  Başka şirketleri satın almaya başlıyor. 

  Buna başka şirketleri para ile koleleştirmek diyebiliriz. 
  ----

  Cogu kişi onemsememiş olabilir fakat 2015 senesi G20 zirvesinde Ali Koc'un bir konuşması oldu. Bu konuşmada Kapitalizm eleştirisi yaptı. Aşağıya linki veriyorum.
  http://www.hurriyet.com.tr/ali-koc-gercek-sorun-kapitalizmdir-40014244

  Bu konuşmanın yapılma sebebi , eşeklere binen patronların teknoloji ile gelen tehlikeyi gormeleriydi. Kobileri koleleştiren KOC grup , Büyük holdinglerin daha büyük holdingler tarafından tam manasıyla koleleştirileceği , yutulacağı , yok edileceği bir gelecek gorüyor.

  Bakın bu bir ütopya değil , dünyanın gidişatı şirketokrasi ve sonumuz Tekken evreni gibi olacak.

   

  italyan tarafından 30/Oca/18 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

  Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  italyan
  italyan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek
  italyan bunu yazdı

  Bakın bu bir ütopya değil , dünyanın gidişatı şirketokrasidir ve sonumuz Tekken evreni gibi olacaktır.


  Milyonlarca insan işsiz kalacak diyorsunuz.

  Fakat yanılıyorsunuz , sermaye sahipleri pazarı ve dünyanın gidişatını her zaman inceliyor. Ve yatırım planlarını bu yonde yapıyorlar. Din , Irk vb. muhabbetler ile savaşlar cıkartarak , fazlalık olan halk pekala temizlenebilir. Bu sayede silah ve inşaat sektorü para kazanır.

  Bunun dışında GDOlu ürünler ile insan sağlığını bozmak , ceşitli mikroplar , virüsler aracılığı ile kitlesel olümler , kalıtsal hastalıklar yaratmak mümkün. Bunların tedavisini yalnızca belirli miktarda paraya sahip olan insanlar ulaşabilir. Bu sayede gıda ve ilac sektorü para kazanır. Parası olmayan ortadan kalkar.(Google'ın bu konularla ilgili satın aldığı şirketler var)

  insansız fabrikalar ürettikleri ürünleri satamayacaklarsa birşey üretmek anlamsız. Belli miktarda insan elbette olacak. Bu insanlar hizmet ve güvenlik sektoründe istihdam edilecek.  Ve bu istihdam edilen kişiler bağlı oldukları şirkete , dinlerine bağlı oldukları kadar bağlı oldukları icin başlarındaki liderleri , yoneticileri asla sorgulamayacak. 

  Zaten bugüne kadar cahil olarak yetiştirilen,sınıf mücadelesine dahi girmeyen halk o gün geldiğinde hicbir şekilde iktidardakilere kafa tutamayacak. 

  Başkaldırmaya calışanlarda aşağıdaki şekilde veya Black Mirror'un son bolümündeki robot kopeklerle ortadan kaldırılır. 

  https://www.youtube.com/watch?v=gZhQrjCipRc

   

   

  italyan tarafından 30/Oca/18 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

  Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SweetyVolty
  SweetyVolty's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Temmuz/2008
  Homo

  seks?


  Tahribatın delisi. Beni gerçekten ciddiye alıyorsanız küçüklüğünüzde birşeyler çok yanlış gitmiş demektir. UwU
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  SweetyVolty bunu yazdı

  seks?

  O Şimdiden sanallaştı, Realistiklerin gerçek insan benzerleri var.. Akıllı olanlarıda yakında çıkar.. Bir Japon arkadaşım olmadı ki, bana Ajda Pekkanın ikizini yapsın. :)


  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TheAvenqer
  TheAvenqer's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Şubat/2014
  Erkek
  SweetyVolty bunu yazdı

  seks?

  Öhö öhö

   

  http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/305629/cinde-gordugumuz-akilli-popo-ces-2016

   


  Bot ihtiyaçlarınız için pm atınız.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NoktaliVirgul
  NoktaliVirgul's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek

  Keşke şu teklifleri yapay zeka ile hazırlatsam, bana da çizim yapmak için zaman kalır.

   


  If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  emrah20
  emrah20's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ekim/2017
  Erkek
  İnsanlar işsiz kalınca yaşam derdine düşecek ve çoğalamayacak. Bu şekilde nüfus giderek azalacak ve belirli ırkın temsilcileri geride kalacak. Sonunda onlarda ölecek. Dünya kedilere ve köpeklere kalacak.

  Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  italyan
  italyan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek
  emrah20 bunu yazdı
  İnsanlar işsiz kalınca yaşam derdine düşecek ve çoğalamayacak. Bu şekilde nüfus giderek azalacak ve belirli ırkın temsilcileri geride kalacak. Sonunda onlarda ölecek. Dünya kedilere ve köpeklere kalacak.

  Gelir düştükce üreme ne yazık ki artıyor... 


  Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK
Toplam Hit: 2732 Toplam Mesaj: 37
ai gelecek yapay zeka teori iş imkanları