folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Hipotez : Saçları Kazıyınca Gür Çıkması

Hipotez : Saçları Kazıyınca Gür Çıkması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam.

Sakallara jilet vurdukça, belli bir seviyeye kadar hep kalınlaştılar. Jilet vurmasaydık kalınlaşır mıydılar bilemiyoruz tabi. Çoğumuzun lise döneminde çıktığı içün testi zor.

Saçların da vakti geldi geçiyor inceden. Hazır pandemi, evden fazla çıkmıyoruz falan 3e vurdurmuştum. Acaba diyorum usturayla alsam, 2 haftada bir usturalasam, bunu 3-5 kere tekrarlasam, acaba bi nebze de olsa faydası olur mu?

Biraz araştırdım şehir efsanesi diyorlar çoğunlukla. Ben yine de denemiş olan varsa sonuçlarını merak ediyorum :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Jilet vurunca kıllar gürleşir muhabbeti ergenlikten kalma. Ergenlikte bıyıklar yeni terlerken jilet vurunca tüyleri kesiyorsun. O tüyler insan doğası gereği zamanla bıyık olduğundan insanlar öyle sanıyor.

Saçlar için tek çare Bioxcin Şampuan. 6 aydır falan kullanıyorum var olan kıl köklerini çok güzel besliyor. Dökülmeyi engelliyor. Tabi sıfırdan saç çıkarmıyor ama olanı kaybetmiyorsunuz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam.

Sakallara jilet vurdukça, belli bir seviyeye kadar hep kalınlaştılar. Jilet vurmasaydık kalınlaşır mıydılar bilemiyoruz tabi. Çoğumuzun lise döneminde çıktığı içün testi zor.

Saçların da vakti geldi geçiyor inceden. Hazır pandemi, evden fazla çıkmıyoruz falan 3e vurdurmuştum. Acaba diyorum usturayla alsam, 2 haftada bir usturalasam, bunu 3-5 kere tekrarlasam, acaba bi nebze de olsa faydası olur mu?

Biraz araştırdım şehir efsanesi diyorlar çoğunlukla. Ben yine de denemiş olan varsa sonuçlarını merak ediyorum :D

Şehir efsanesi test ettim onayladım hocam :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hayatımda 2 kere kazıttım. Bir fark olduğunu görmedim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Kazıma durumunu ^^` saçlar için bilemeyeceğim de, ağız kenarı , dâhâ doğrusu alt dudağın altı ve kenarları önceden çok temizdi. sonra dudak kenarlarını yemekten sonra yıkamayı bıraktım, daha doğrusu Yemekten cooook sonra yıkadığım için beslendi mi nedir, bu çevrelerdeki Tüyler iyice kalınlaştı, gürleşti, m...na döndü Almnym. dudak kenarları biraz yağlı kalıyordu. 

kısaca, saçlar için de benzerini uygulayabilirsin,  saçlarını kazıttıktan Sonra, besleyici yağlar kullanabilirsin haricen. belki Tutar.

he, saçlar da protein, yağ ne alâka diyeceksin ama, kim bilir. Çok karmaşık bir yapı, her bir hücre'de ne olduğunu anlık olarak tüm detâyları ile kim bilebilir ki,.

RitmFarbRacourci tarafından 21/Haz/20 20:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

@RitmFarbo çok karışık değil özellikle zeytinyağı e vitamini açısından zengin olması sebebiyle kılı tüyü güçlendirir. Bolbol yağlayın kendinizi :D asdasda

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Jilet vurunca kıllar gürleşir muhabbeti ergenlikten kalma. Ergenlikte bıyıklar yeni terlerken jilet vurunca tüyleri kesiyorsun. O tüyler insan doğası gereği zamanla bıyık olduğundan insanlar öyle sanıyor.

Saçlar için tek çare Bioxcin Şampuan. 6 aydır falan kullanıyorum var olan kıl köklerini çok güzel besliyor. Dökülmeyi engelliyor. Tabi sıfırdan saç çıkarmıyor ama olanı kaybetmiyorsunuz.

Bioxcin uzun yıllardır kullanıyorum ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Arkadaşın dediği gibi ekstra saç çıkarmıyor fakat saç dökülmesini büyük oranda azaltıyor.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

@RitmFarbRacourci, çok karışık değil özellikle zeytinyağı, E vitamini açısından zengin olması sebebiyle, kılı-tüyü güçlendirir. Bol bol yağlayın kendinizi :D asdasda

^^` yağın cinsi farkediyor heralde de, bu kollara ve vücuda sürdükleri spf özelikli güneş krem'leri niye kol kıllarını güçlendirmiyor? 

sanki bu yağları kullananlar, dâhâ kısa sürede bronz'laşıyor gibi. bu yağların, koyu renk pigment'lerini deri üzerinde kolayca taşıyıcı/taşıtıcı  bir yapısı mı var nedir? artık hücre içi mi, hücreler arası mı bilmiyorum.  ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 21/Haz/20 20:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ben 16 17 yaşında kelleşmeye başladım 20 de ayna açıktı önde parlama vardı

bende ırsi dökülme dediler . ( hastayım diye korkmuştuk) 

ben 100 sefer usturaya vurdum  

tek söyleyebileceğil 2 3 sefer üst üste ustura vurunca . mesela 3. den sonra 1 ay geçince saçlar keçi yünü gibi  çıkıyordu  . GÜRLEŞME 0  

sağlıklı bir saçta nasıl olur  bilemedim  .

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam.

saçlarım dökülmeye başladığı günden sonra yıllarca gerçekleştirdiğim işlem. sonuç: bi skime yaramadı.

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar :D

@ritmfarbuçi : yağlı güreşçilerin vücutları çok kıllı mı ki?... :D

...said addicted.