folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hızlı Konuşma Sorunu [?]

Hızlı Konuşma Sorunu [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Kendimi bildiğimden beri ilk tanıştığım insanların beni anlayamam sorununu yaşıyorum.

Beni tanıyan insanlar bile bazen söylediklerimi anlayamıyor tekrar etmek zorunda kalıyorum.

Bazen ise aklımın içinde çok fazla düşünce ve kelime oluyor ama onu sözlere dökmekten sıkılıyorum yani konuşmak beni yavaşlatıyor gibi hissediyorum.

Bu bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık haline mi gelmiş hızlı konuşmak?

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hocam aynı dertten bende muzdaribim,   kendini şartlarsan, yavaş konuşacağım, falan dıye bılınc altında kendını ınandırırsan işe yarıyor biraz. tamamen duzelsın dersen 2000 Tl civarı bır ücretle duzgun konusma dıksıyon kursuna gıt. tercıh meselesı tabi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkrp
    mkrp's avatar
    Erkek

günde 15 dk pratik yapıp aşabilceğin bir sorun.

İnsanlar kahramanları oynuyorlar; çünkü korkaklar. Azizleri oynuyorlar; çünkü kötü ruhlular. Suikastçıyı oynuyorlar; çünkü yanıbaşlarındaki komşularını öldürmek için yanıp tutuşuyorlar. İnsanlar oynuyorlar ; çünkü doğuştan yalancılar!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek

Herşeyden önce kendini kasmaman lazım konuşurken rahat olmalısın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Beyninin hızlı düşündüğünü zannediyor musun? Çünkü böyle kişiler genelde böyle düşünür de. Bir kaç kez rastladım böylelerine.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

banada iş arkadaşlarımın dediği bir husus ibranice konuşuyor herhalde çok zor anlıyoruz diyorlar birde açıklamalı ve aşırır hızlı konuşuyorum, müşteri bile bu otomatiğe bağlamış dedi duydum bir ara :D

En güzeli hacı hızlı olacaksın yavaş işleri sevmem ben pancar motoru gibi ta ta ta ta :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

banada iş arkadaşlarımın dediği bir husus ibranice konuşuyor herhalde çok zor anlıyoruz diyorlar birde açıklamalı ve aşırır hızlı konuşuyorum, müşteri bile bu otomatiğe bağlamış dedi duydum bir ara :D

En güzeli hacı hızlı olacaksın yavaş işleri sevmem ben pancar motoru gibi ta ta ta ta :D

hocam manyakmısın yaw :D bazen kendım bıle anlamıyordum ne konustugumu. şuan bıraz toparladm :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

@BLacKLorD34  : günlük hayatımda yaşadığım bir şey bu kendimi kasmıyorum.

@DevilRullz : hızlı düşündüğümü düşünmüyorum. Hızlı düşünmeye çalışsam matematik dersinde vs. soruyu hemen çözmek için uğraşırdım ki günlük hayatımdaki bir sorun.

İmza...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

bendede aynı durum vardı hissettiklerin normal şöyle örnek vereyim

cevabını bildiğin bir soruyu sorduklarında insan hafızada kayıtlı olduğu için direk aktarır ve muhtemelen hızlı bir konuşma olur

ilk defa duyduğun bir soru için cevabı konuşma anında üretirsin ki bazen duraklarsın vs.

şimdi senin beynin ağırlıklı 1. modelde çalışıyor birşeyi yenide duysan hızlıca cevap üretiyorsun yada düşüncelerin arasında hızlıca ilişki kurup sanki hafızanda varmış gibi sunmaya çalışıyorsun ve bunu sürekli yapıncada artık kontrolünden çıkıyor farkında olmadan hızlıca konuşup kelimeleri yutuyorsun insanlarda anlamıyor :)

benim bu duruma açıklamam böyle çözüm içinde biraz yavaşlatmaya çalış kendini zorlaman lazım yoksa aşamıyorsun bişeyi anlatırken tane tane anlat ne bileyim düşünüyormuş gibi yap ıı aa oo felan zamanla aşarsın 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

düşünüyormuş gibi yap ıı aa oo felan zamanla aşarsın 

Her şeyi anladımda bu kalınlaştırdığım yer ne hocam, film'mi çekiyoruz :|

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    Keyr00t bunu yazdı

düşünüyormuş gibi yap ıı aa oo felan zamanla aşarsın 

Her şeyi anladımda bu kalınlaştırdığım yer ne hocam, film'mi çekiyoruz :|

onlar konuşma esnasında düşünürken çıkardığımız sesler hocam biraz garip olmuş şimdi farkettim :))

Toplam Hit: 2705 Toplam Mesaj: 27