Holochain Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Holochain şöyle Holochain böyle önümüzdeki senelerde ilk 5 te olacak vs. gibi çok fazla konuşuluyor. Paribuda market hacmine bakıldığında alınması en mantıklı altcoin zaten. Fakat ben öğrenciyim öyle çok param yok. küçük oyuncuyum ben. :D

Tüm param btc şuan. %50'sini holo yapayım diyorum. İngilizce seviyem kendi sitesindeki dökümanları incelemeye yetmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz mezun olduktan sonra yurt dışına yerleşme param holodan çıkar mı? :D Yoksa btc'de mi kalmalı?

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Baya bi popüler sanırım Türkiye’de bi ara aldım satım. Uzun vadede kâr getirecek diyolar ama bellide olmaz haliyle 

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yeni nesil balon fiyatları

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

kimseye alın demiyorum fakat proje hakkında 2 cümle bilgiye sahip olmadan scam, ponzi, balon kelimelerini kullanmak doğru değil. Zaten BTC'de dahil hepsi birer ponzi olduğunu söylemeye gerek yok.

Holochain'i en kısa şekilde özetlemek gerekirse, MERKEZİYETSİZ İNTERNET projesi diyebilirsiniz.  Holoport adını verdikleri makinalarla(henüz dağıtılmadı) verileri merkeziyetsiz bir yapıda buluşturmayı planlamışlar. Biliyorum belki kulağı saçma geliyor ama adamlar yazılım konusunu halletmişler aga. ahan da github herşey orda: https://github.com/holochain

holochain'i amazon aws, microsoft azure servisine benzetebilirsiniz. Tabiiki merkeziyetsiz ve müdahaleden uzak biçimi olarak. 

holofuel(holochain ekosisteminde kullanılacak karşılıklı muhasebe sistemine dayalı bir para) ise yakında HOT(erc20) ile swap işlemiyle değişecek bir para diyebiliriz(coin diyebiliriz fakat teknik olarak coin değil). 

holochain, holofuel bunlar apayrı kavramlardır karıştırmamak lazım. işin teknik boyutunu araştırmadan önce rica ediyorum ponzi, scam kelimelerini kullanmayın komik oluyorsunuz. Bizim türklerin girdiği projelerden adam olmaz yargısınıda bir kenara bırakın. Bunların bu kadar fazla almasının sebebi yavuz diye bir yazılımcının projeyi İCO'dan önce keşfedip millete anlatmasından dolayı. O yüzden viral hale getirdiler. Arz'ı fazla fiyatıda iyi olduğu için millet aldı alabildiği kadar.

Neyse buraya projeyi teknik olarak takip edebileceğiniz 2 adet twitter profili bırakıyorum okursanız daha iyi anlarsınız. 

Yavuz Selim YILDIZ

https://twitter.com/yavuzsyildiz?s=09

fatihhamurcu

https://twitter.com/coinciyiz?s=09

KarakartaL tarafından 10/Tem/19 04:49 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben zamanında 6 satoshiden alip 20 ve 40 larda satıp çıkmış birisiyim. Bu piyasda teknolojisine  falan bakılmaz işin. Piyasadaki herkes dünyayı kurtarıyor, projeleri süper vs. Bu son furya github'da aktif olma üzerine oldu. Holo ekibi bunu iyi yapıyor ancak elle tutulur bir şey henüz ortada yok. Bir kaç tane holoport görüntüsü paylaşıldı, geliştirdikleri şeyi bir linux üzerinde çalıştırabiliyorsun normalde. Holoport ne için o kısmı biraz fantazi kalıyor. Ayrıca ekip ilk zamanlar bitcoin'e rakipken, son düzlükte bizim işimiz hosting işi demeye başladı. Sonuç itibariyle para kazanmak istiyorsanız sadece karınıza bakın. Holo piyasada doğru yerden girip çıkarsanız elbette kar bırakır ama unutmayın ki halihazırda ERC20 token yani shitcoin, tıpkı diğerleri gibi :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Ben zamanında 6 satoshiden alip 20 ve 40 larda satıp çıkmış birisiyim. Bu piyasda teknolojisine  falan bakılmaz işin. Piyasadaki herkes dünyayı kurtarıyor, projeleri süper vs. Bu son furya github'da aktif olma üzerine oldu. Holo ekibi bunu iyi yapıyor ancak elle tutulur bir şey henüz ortada yok. Bir kaç tane holoport görüntüsü paylaşıldı, geliştirdikleri şeyi bir linux üzerinde çalıştırabiliyorsun normalde. Holoport ne için o kısmı biraz fantazi kalıyor. Ayrıca ekip ilk zamanlar bitcoin'e rakipken, son düzlükte bizim işimiz hosting işi demeye başladı. Sonuç itibariyle para kazanmak istiyorsanız sadece karınıza bakın. Holo piyasada doğru yerden girip çıkarsanız elbette kar bırakır ama unutmayın ki halihazırda ERC20 token yani shitcoin, tıpkı diğerleri gibi :)

bitcoine rakip filan değiller. sonradan rakiptik geri işimiz hosting diye birşeyde söylemediler. varsa böyle birşey kaynağıyla gösterip tescilleyebilirmisin hocam? bu ikisi çok ayrı dünya. Holo bir kripto para değil(şuan ki HOT'dan bahsetmiyorum). Mainnet açılınca ki çıkacak olan HoloFuel'den bahsediyorum. Holo ağı üzerinde kullanılacak bir yakıttan bahsediyorum. 

Holoport niye var mevzusuna gelince zaten kendi kişisel bilgisayarınızı bile yaptıkları bir yazılım ile node olarak kullandırabilirsiniz. Holoportlar zaten içerisinde  işlemci hdd ve ramleri olan yani kısacası normal bir bilgisayardan farkı olmayan bir cihaz. özellikle eklenen hiçbir donanım yok. sadece işten anlamaynlar için fişi tak çalıştır makina iş yapsın mantığı var olay bu. ayrıca ilk parti üretimden kar edilmediği sadece makinaların masraflarına kullanıldığı söylendi. bundan sonraki üretimler kar ile satılacakmış. 

söylediklerinde haklı olabilirsin. şunu belirtmeyi isterim, holoportların dağıtım mevzusu ertelendikten sonra çok satan oldu. ben bu olayı tamamen manipülasyon olarak görüyorum. şöyle ki ico dan ciddi miktarda alan adamlar neden 40 larda satmadan 15 küsürlerde mal satarki? . bunu hep yapıyorlar inanmıyorsanız açıp takip edebilirsiniz. zamanlamaları cok mükemmel. ne zaman hareketlilik olursa müsade etmeden durduruyorlar ve mal çekip temizlik yapıyorlar daha hiç şaşmadı.

şuan herşeyin tamamlanıp belli bir zamanı beklediklerini düşünüyorum, zaten kendileri de yazılım ve holoport konusunda pek bişey kalmadığını açıkladılar. PR çalışması yapmadılar sadece birkaç mühendisleri ülke ülke gezip yazılım mühendislerinin bu ağda happ yapmalarını teşvik etmek için meetup yaptırdılar. hatta istanbul'a da gelmişlerdi birkaç arkadaşımız gitmişti. ne olacağını tabiiki bilemeyiz ama benim gözlemlerim bu adamlar kolay kolay kimseyi zengin etmeyecek. zaten buradaki "mutual credit" olayını bilen ne demek istediğimi anlar.

Şunuda belirtmek isterim şuan ki HOT erc20. bu akıl karıştırmasın proje fonlamak amacıyla yapıldı bu kadar. bütün erc20 ler gambling ya da shitcoin değildir. herkes erc20 de takılmış anlaşılan. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yavuz'u takibi bırak :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

aslında yavuz da olursa çok büyük olur olmazsa çöker gider diyor ama biz hep olursa tarafına takılıyoruz. yavuzda da hata var. o kadar öv sonra projenin başarılı olmama ihtimali de var de kim düşünür bu ihtimali? bazı manyaklar da NSA'in coini falan diyor. holo iyidir hoştur ama neticesinde her coin gibi bir coindir. hele ki şu an ortada proje adına hiçbirşey yokken. 

almayın demiyorum ben de alıyorum satıyorum ama fanatik olmayın.

Prometheus tarafından 10/Tem/19 15:30 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

aslında yavuz da olursa çok büyük olur olmazsa çöker gider diyor ama biz hep olursa tarafına takılıyoruz. yavuzda da hata var. o kadar öv sonra projenin başarılı olmama ihtimali de var de kim düşünür bu ihtimali? bazı manyaklar da NSA'in coini falan diyor. holo iyidir hoştur ama neticesinde her coin gibi bir coindir. hele ki şu an ortada proje adına hiçbirşey yokken. 

almayın demiyorum ben de alıyorum satıyorum ama fanatik olmayın.

Abd'nin gizli projesiymiş de, nsa coiniymiş bununla btc toplayacaklarmıs da, apple gizli ortağıymış da... 😂bizim manyaklar evini arabasını satıp basıyor milyoner olacam diye. yarın işi batırırlarsa holo yazan herkesin binlerce düşmanı olacak amk ruh hastaları 😁

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

yahu bu holochain hangi probleme ne çözüm sunuyor. bilale anlatır gibi anlatabilir misiniz?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam bırak holoyu bir tane altcoin'in ne boka yaradığını açıklayamayız. Btc dahil. Kafa yormaya gerek yok. Paranı kazan, gerisini siktir et. 

Toplam Hit: 3125 Toplam Mesaj: 18
holochain