folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Home Server İçin Micro Pc Önerisi

Home Server İçin Micro Pc Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya üstünde web server falan olabilecek bi home servercik yapayım istiyorum, aradığım özzellikler

Windows server 2012 çalıştırabilsin

128 ve üstü SSD olsun

I3 yada I5 olsun, fansız sessiz olsun. Gigabit etherneti olsun. Video kalitesi flaan çok önemli değil

Bööle bişey aradım bulamadım. Bu cihazlar pc gibi toplanırmı yapan varmı ööle bişey?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Hocam şöyle bi minipc işini görür diye düşünüyorum :D

http://www.aliexpress.com/item/Mini-Server-with-Intel-Core-i5-4200U-8GB-RAM-1TB-HDD-WIFI-Support-Multiusers-RDP-PC/32236703497.html

PLaXToR tarafından 23/Kas/15 02:12 tarihinde düzenlenmiştir

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

@plaxtor un önerdiği sistem u işlemci yani ultrabook seviyesindeki işlemci bu işlemci az elektrik tüketsin diye ve az ısınsın diye kırpılmış bir i5 dir pek önermem onun yerine tümleşik atom işlemcili mainboardlar var biraz tuzlu olabilir. Ama önerim şu yönderir bir orta karar pc kur derim şuan benim homeserver özellikleri şunlar:

CPU: Intel G620

Anakart: MSI H61M-P20 (G3) (MS-7788)

RAM: 2x2GB

HDD: 1x 320GB(işletim sistemi üzerine kurulu) - 1x1TB - 2x2TB

Ek olarak: HP NC360T PCI Express Dual Port Gigabit Ethernet kartı var.

Bu sistemin üstünde Ubuntu server yüklü apache, mysql ve samba serverlar kurulu. Birde vmware workstation ile gerektiğinde sanal makineler oluşturmam için. Masaüstü istemcisi bazen lazım olduğu için terminale girmeye bazen üşeniyorumda :D lxde arayüzünü kurdum vnc ile bağlanıp işlerimi hallediyorum bunların hepsi sanal makine hariç sistem durumunu aşağıda görebilirsiniz :) Şuan evde aktif olarak aile bireyleri bu makine üzerinden film dizi izlemekte ne trafikte ne de makinada bir dar boğaz oluşmadı home storage server için gayet iyi bir yapı olduğunu gördüm. Önceden windows server 2008 kurduğumda gayet iyi çalışmıştı ama benim isteklerime cevap veremediği için ubuntuya döndürdüm. Gelelim maliyetine hddsiz ve ethernet kartsız 250tl ye topladım aleti. Storage ve minik web server için idealdir. Sistemi örnek teşkil etsin diye sundum şuan 2. sistemi toparlamaya çalışıyorum tamamiyle sanallaştırma makinesi olucak ama o biraz tuzlu olcak gibi :) Ama orta karar bir makine toplamak istersen şeyhim i5 ikinci el bir masaüstü işlemcisi işini görür. Tabi üstünde ne yapıcaksın bunları belirtirsen daha rahat bir makine çıkarırız.

Not: ram kullanımı biraz fazla bunun sebebi makinada chrome açıkmış :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

holyone ne amaçlı kullanacagına göre  bişi dersen ona göre pc önerebilrim bende bu webserverde ne çalışacak önemli olan o 

KaptaN tarafından 23/Kas/15 13:20 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

http://www.snc.com.tr/

bi bak hocam

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Evdeki mobese kameramdan kayit yapsin, zile basanin fotograflarini depolasin , ev icimdeki elektrik sayacini bagliyim, backuplari kontrol etsin, surekli dinamik ip tutsun falan gibi isler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

CCaglayan:

Hocam windows niye isteklerine cevap veremedi? yani bende linux kurayim dedim ama aklima ustun oldugu hicbisi gelmedi bu konuda. Varsa iyi bi sebebin linux de dusunebilirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam bunu ismarlasam gelmezki bi ton gumruk oderim ustune yada

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

CCaglayan:

Hocam windows niye isteklerine cevap veremedi? yani bende linux kurayim dedim ama aklima ustun oldugu hicbisi gelmedi bu konuda. Varsa iyi bi sebebin linux de dusunebilirim

şu önyargıların da olmasa çok hoş bi abimizsin de 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya onyargi degil hocam linux kurmak istiyorum iste eger iyi bi sebep varsa, hatta ev sunucusunda tercih etmem icin herhangi bi sebep varsa.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ya onyargi degil hocam linux kurmak istiyorum iste eger iyi bi sebep varsa, hatta ev sunucusunda tercih etmem icin herhangi bi sebep varsa.

düşük kaynak tüketimi

zibilyon tane ücretsiz açık kaynak uygulama

Toplam Hit: 2372 Toplam Mesaj: 23
micro pc minipc itx