folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Hotpoint Nasıl Kurarım?

Hotpoint Nasıl Kurarım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

takipte kalalim nasil yapilidigini merak edenlerdeniz

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    curucafa bunu yazdı

...pfsense kullanılarak captive portal...

En hızlı ve ucuz yolu bu. Bir de halka açık dağıtılınca kayıt tutmak gerek.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    onparlak bunu yazdı

takip

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu sisteme uyuz oluyorum lan bazı otobüs firmalarında var, adam akıllı bir yere giremiyoz otobüsteyken...

SARI tarafından 28/May/13 00:14 tarihinde düzenlenmiştir

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

kaç saattir uğraşıyorum pfsense i sanal makinede kurdum ikinci etherneti tanımıyo şerefsiz. delirmek üzereyim.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    f5aruba
    f5aruba's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Bu ve bunun gibi çözümler büyük wireless üreticilerinde. Aruba, Cisco Meraki, Ruckus vb. üreticilerde Captive Portal olarak adlandırılırlar. Yani siz network'e bağlanıp bir DHCP isteğinde ( ip alma isteğinde) bulunduğunuz zaman araya girerek sizin karşınıza bir portal (basit bir web sayfası) çıkarırlar. Bu web sayfası arka planda bir Active Directory ile birlikte çalışır. Active Directory de bir kulllanıcı adınız ve şifreniz varsa kolayca networke dahil olabilmeniz sağlanır. 

Böyle bir sistemi kendi başınıza yapma yeteneğiniz varsa ne mutlu :) Ama genelde bunu sağlayabilen yazılım donanım vs. şirketleri var. Hatta daha da özelleştirebilen. İşte kullanıcı TC Kimlik No sunu girsin. Ben bunu Mernis'te ( Devletin TC Kimlik No doğrulama sistemi) adamın yazdığı TC si ve ismi doğruysa o zaman networküme dahil ederim ve adamın şifresinide rastgele oluşturarak adamın Cep telefonuna yollarım gibi birşekilde yapabilirseniz bu adamlara rakip bir firma bile açabilirsiniz. Çok para var bu sektörde :)))

Labris Networks'ün ( Firewall, UTM, Log ve DDOS ürünleri üreten Türk bir firmadır.) Wauth adında bir modülü bulunmakta yukarıda bahsettiğim işlemleri yapabilen. Bir çok otelde kullanılmakta başarılıda çalışıyor ben kullandım. Türk bir firma olmasından dolayı aynı işi yapabilen yabancı ürünlere oranla daha ucuz bir çözüm diye hatırlıyorum. Ben zamanında çalıştığım yer için böyle bir çözüm arayışına girmiştim. Yabancı firmalar çok uçuk kaçık fiyatlarla gelmişti, ben size vereceğim bu parayla yazılım şirketi kurar bu yazılımı yapar üstüne para kazanırım bile demiştim :) 

Tabi öyle yürek cesaret nerde keşke olsa :))) Sonuçta Labris Networks'ü bulmuştum. En azından Türk bir firmadan satın almıştım.

.
Toplam Hit: 3496 Toplam Mesaj: 27