folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder How To Make A Table Of Contents In Word?

How To Make A Table Of Contents In Word?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

S.A. Arkadaşlar,

Word'de elle manuel olarak düzenlenen şekiller tablosu vb. tablolar nasıl oluşturulabilir? Bir adet içindekiler tablosu elle oluşturulabiliyor. Fakat şekiller listesi, tablolar listesi vb. tablolar elle oluşturulamıyor. Elle oluşturulan içindekiler tablosunun başlığını ve içeriğini değiştirip şekiller listesi yapayım desem bu kez gerekli olan içindekiler tablosu yok oluyor. Çünkü Word aynı anda iki içindekiler tablosu oluşturulmasına izin vermiyor.

İnternetten araştırdıklarıma göre illa şekil/tablo numaralarının Word'deki başvurular kısmından işaretlenmiş olması gerekiyor. Daha sonra otomatik tablo ekleniyor. Fakat benim istediğim bu değil. Ben, hiçbir yerden otomatik bilgi çekmeyen tamamen elle oluşturulan bir tablo istiyorum. Ama aşağıdaki gibi bir görüntüye ulaşmak istiyorum:

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

şeklin altına istediğini yaz, yazdığın şeyi başlık olarak seçip table of contents oluştur?

yazdığın şeyin şekille aynı sayfada olmasına bir alt sayfaya düşmemesine dikkat etsen kurtarır.

husnuweb tarafından 19/Ara/20 00:31 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

iyi geceler öncelikle. 

Fakat benim istediğim bu değil. Ben, hiçbir yerden otomatik bilgi çekmeyen tamamen elle oluşturulan bir tablo istiyorum.

neden böyle bir gereklilik var bilemiyorum ancak eğer vazgeçebileceğin birşeyse bence hemen vazgeç hocam. Her başlığa bir numara koy. 1 2 A B tarzında sonra bunları tablo olarak ekle. Kendisi oluştursun.

Bunun dışında bitirme tezime baktım şimdi. Çünkü Word aynı anda iki içindekiler tablosu oluşturulmasına izin vermiyor. Bu kısım da hatalı. Bende 2 tane içindekiler tablosu var. 1 adette Figür listesi var. Aktif olarakta çalışıyor. Biryeri atladınız yada yapmadınız sanırım.

İnternetteki videoları tekrar gözden geçirirseniz sorunu çözersiniz. Dosyayı atın ben halledeyim demiyorum, zaten sizin de yapabileceğiniz birşey ancak bir sebebten ötürü fantezi peşindesiniz :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Word'ün bu özelliği çıldırmalıktır. Düzgün etiketlenmiş bir metinde ise mükemmel çalışır.

Senin istediğine gelince;

Satır satır yaz. Her iki yana yasla. Başlık ve sayıyı tab ve space tuşları ile ayır. Oluşturduğun boşlukları seç ve altı çizili yap.

Her bir satırın hizalamasını cetvelle değiştirebilirsin.

...ya da...

Tablo oluştur. En az üç sütun olsun. Orta sütunlar boş kalsın. Her satırın ilk sütuna başlığı, son sütununa sayfa sayısını yaz. Hizalamaları ayarla. En son tablonun tamamını seç ve kenarlıkları gizle.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

iyi geceler öncelikle. 

Fakat benim istediğim bu değil. Ben, hiçbir yerden otomatik bilgi çekmeyen tamamen elle oluşturulan bir tablo istiyorum.

neden böyle bir gereklilik var bilemiyorum ancak eğer vazgeçebileceğin birşeyse bence hemen vazgeç hocam. Her başlığa bir numara koy. 1 2 A B tarzında sonra bunları tablo olarak ekle. Kendisi oluştursun.

Bunun dışında bitirme tezime baktım şimdi. Çünkü Word aynı anda iki içindekiler tablosu oluşturulmasına izin vermiyor. Bu kısım da hatalı. Bende 2 tane içindekiler tablosu var. 1 adette Figür listesi var. Aktif olarakta çalışıyor. Biryeri atladınız yada yapmadınız sanırım.

İnternetteki videoları tekrar gözden geçirirseniz sorunu çözersiniz. Dosyayı atın ben halledeyim demiyorum, zaten sizin de yapabileceğiniz birşey ancak bir sebebten ötürü fantezi peşindesiniz :D

Çünkü Word aynı anda iki içindekiler tablosu oluşturulmasına izin vermiyor.

Burada kastettiğim şey manuel olarak elle oluşturulan iki içindekiler tablosuna izin vermiyor olacaktı fakat eksik yazmışım. Otomatik oluşturulan tablolardan birkaç tane eklenebiliyor. Fakat otomatik tablolar benim işime yaramıyor.

@husnuweb başlık olarak seçilince doğal olarak word de bunları başlık olarak kabul ediyor. Bu da metin açısından başka sorunlara gebe.

@YeniHarman teşekkürler, evet güzel bir fikir fakat bu yöntemle tam olarak örnektekine benzer bir şey çıkmıyor ortaya. Yine de son çare olarak uygulamaya değer bir fikir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

iyi geceler öncelikle. 

Çünkü Word aynı anda iki içindekiler tablosu oluşturulmasına izin vermiyor.

Burada kastettiğim şey manuel olarak elle oluşturulan iki içindekiler tablosuna izin vermiyor olacaktı fakat eksik yazmışım. Otomatik oluşturulan tablolardan birkaç tane eklenebiliyor. Fakat otomatik tablolar benim işime yaramıyor.

@husnuweb başlık olarak seçilince doğal olarak word de bunları başlık olarak kabul ediyor. Bu da metin açısından başka sorunlara gebe.

@YeniHarman teşekkürler, evet güzel bir fikir fakat bu yöntemle tam olarak örnektekine benzer bir şey çıkmıyor ortaya. Yine de son çare olarak uygulamaya değer bir fikir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Yok mudur bir çaresini bilen gören ey dostlar, ey Romalılar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

1) Konu Başlığını Türkçe Yaz

2) Google da aramayı öğren

3) https://www.youtube.com/watch?v=RUaM70B1GMA

4) Bu gidişle AB yönüne tek gidiş bilet alacaksın gibi...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

1) Konu Başlığını Türkçe Yaz

2) Google da aramayı öğren

3) https://www.youtube.com/watch?v=RUaM70B1GMA

4) Bu gidişle AB yönüne tek gidiş bilet alacaksın gibi...

Çaban güzel ama okuduğunu anlama konusunda kendini geliştirmen lazım. Yine de çaban için teşekkür ederim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Alternatif programlarla dosyanizi editlemeyi denediniz mi hiç? Ben tezimi öyle yazmıştım mesela. Tam hatırlamıyorum ama problemine benzer aksaklıklar yaşamıştım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Nasıl başarabiliyorsunuz böyle şeyleri.

1 - diyorum başlık atıyorum

2 - diyorum ikinci başlık

a- diyorum alt başlık

b- alt başlık

buraya dönüce 3ten başlamıyor ya 1den başlıyor ya c diyor saçmalıyor çıldırıyorum

...said addicted.
Toplam Hit: 1968 Toplam Mesaj: 13
liste şekiller word tablo içindekiler