HP'nin Muhteşem Reklamı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Herkese iyi pazarlar konuyu genele açtım ama bu paylaşımı iş güç reklam satışamı  yoksa saldırı taktik stratejileremi açsam diye şüphede kaldım :) Mr. Robotdan tanıdığımız abimiz Christian Slater HP markasının yazıcılarını farklı bir bakış açısıyla 6 dakikalık bir filmle pazarlamasına vesile olmuş. Şahsen ben hayranlıkla izledim sizinde beğeninize sunmak istedim. Aslında bu tarz reklamlar hep ilgimi çekmiştir insanı hem paronayak yapıp, işyerimizdeki yazıcılara acaba yaparmı bu böyle diye bakıp sonra yok canım nolcak zaten bilgisayarımda önemli ne varki bizim arkadaş sağlam bir virüs programı kurmuştu zaten diye geçiştiriyoruz.

Neyse fazla uzatmadan linki vereyim iyi çalışmalar...

http://www8.hp.com/tr/tr/solutions/security/thewolf.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

harbiden güzel reklam 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

yuh, harbiden efsane olmuş, baya beğendim. :D 

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

oldukça başarılı, anlatmak istediklerini çok güzel kısa film yapmışlar.

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

cidden güzel yapmışlar 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Harika bir reklam olmuş. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Herşeyi anlaşılır bir şekilde net anlatmışlar. Ama ne var ki bu HP sokuklarının makineleri hiç kaliteli değil. Mutlaka hep birşeyleri eksik. Bilgisayarları gereksiz kaldırılamayan uygulamalarla dolu ve ısınıyor, yazıcı uygulamaları zırt bırt arka planda devreye girip eşşek yükü update yapıyor ve her uyglamaya kendsini entegre ediyor (güvenlik için demeyin çünkü değil), ürünleri çok pahalı bla bla. HP'nin başarılı olduğu tek şey görsel tasarım, gerisi tırt.

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Herşeyi anlaşılır bir şekilde net anlatmışlar. Ama ne var ki bu HP sokuklarının makineleri hiç kaliteli değil. Mutlaka hep birşeyleri eksik. Bilgisayarları gereksiz kaldırılamayan uygulamalarla dolu ve ısınıyor, yazıcı uygulamaları zırt bırt arka planda devreye girip eşşek yükü update yapıyor ve her uyglamaya kendsini entegre ediyor (güvenlik için demeyin çünkü değil), ürünleri çok pahalı bla bla. HP'nin başarılı olduğu tek şey görsel tasarım, gerisi tırt.

HP den verim almak için kurumsal seri makinalarını almak lazım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

HP den verim almak için kurumsal seri makinalarını almak lazım. 

onlarda ateş pahası...

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

yazıcıları tamamda bilgisayarkarı çöp

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Özellikle aşagida verdigim baglantidaki gibi patentler hp'yi hp yapan teknolojilerdir.özellikle ink jet baskı cihazlarinda çogu insan gidip ucuz bitmeyen tankli vb sebeplerle canon gibi markalar alirlar, ama bilmezki püskürtme kafasi ısıtma ile püskürtme sağlayan çok dandik bir yöntemle çalışır. Halbuki hp, piezoelectric kullanarak çok hassas dozajlama ile baskıyı yapar bu sebeple kartuşu ve makinesi daha pahalidir.Bir hp yazici alir iki gun sonra canininiz sikilirsa, flatbed yaziciya çevirip, uv baski bile yapabilirsiniz ama bu canon ile olmaz.(bir çok modeliyle)

ilgili patent için bknz http://www.google.com/patents/US5598196

İşin ucu(teknolojiyi ureten) Kodak olsa bile son kullaniciya hitap eden urunleri hp uretmektedir.

Hp yazicida işini en iyi yapan firmalardan biri olmasina rağmen, yer uçağı(bkz. pavilion serisi notebook'lar) yapiminda başarısız olmuştur. pofesyonel urun kategorisindeki sunucu(46u luk kabinin içindeki  5 adet sunucu fanlari ile uçmaya kalkarken beni yerimden zıplatmişlardir zıplatmişlardir bu fan işini çözemediler) ve yazicilari yapilacak işe göre tercih edilmeli diger ürünlerinden şenerşen misali kaçmak gerekli diye düşünüyorum.

caagroup tarafından 12/Mar/17 20:22 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2433 Toplam Mesaj: 17
reklam hp christian slater