folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hristiyanların Evlilik Şekli

Hristiyanların Evlilik Şekli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    şimdi film izlerken kafama takıldı bunların alayı kilisede ewleniyorlar ve bunu bütün aşk filmlerinden biliriz :) neyse şimdi kafama takıldı bizde aynı olayı camide yapınca hor görürler geri kalmışlık cart curt diyolar neymiş dewlet nikahı tmm ben demiyorum normal nikah yapmayın diye ama onlarda neden böyle evlenmek modernlik te biz niye dinsel inanç şeklimizle evlenince  geri kalmışlık  oluyor  kafama takıldı amk :) hem imam nikahı ikii tarafıda birbirine helal kılıyo yani ondan yapılıyo :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    Ona bakarsan onlar kilisede içkide içiyorlar ve yarım sikiş yapıyorlar :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Bizim laikliğimize aykırı yanlız bizdeki gerçek laiklik değil. Laiklik Fransa'da yani doğduğu yerde uygulanıyor hala. Bizdekiyse yasakçılık, bağnazlık, geri kafalılık.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazma
    kazma's avatar
    Erkek

bizim toplum henüz din meselesini tam kavrayabilmiş ve bilmiş değil. bu yüzden din denince liseli gençten tut ilkokul çağındaki bir beyin bile bunu tutuculuk olarak algılıyor. din bir tutuculuk değil insanları doğruya yönlendirmede bir nevi araç sayılır kullanması bildikten sonra.

yoksa ben dinciyim diye dinin arkasına geçip binbir türlü dolapla bu iş  olmaz.

önce din felsefesini okuyalım derim.

Herkesin aynı düşüncede olduğu toplumlarda kimse düşünmüyor demektir. WALTER LIPMANN
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    kazma bunu yazdı:
    -----------------------------

bizim toplum henüz din meselesini tam kavrayabilmiş ve bilmiş değil. bu yüzden din denince liseli gençten tut ilkokul çağındaki bir beyin bile bunu tutuculuk olarak algılıyor. din bir tutuculuk değil insanları doğruya yönlendirmede bir nevi araç sayılır kullanması bildikten sonra.

yoksa ben dinciyim diye dinin arkasına geçip binbir türlü dolapla bu iş  olmaz.

önce din felsefesini okuyalım derim.

-----------------------------

Yaw hoca vallahi benden dinsiz adam yok... Ama islamiyette caminin içinde öpüşüp sokuşmak günah hatta erkek ile kadınların bi arada olması bile günah.. Buna yalan derseniz küfre girersiniz... Yalan mı amk? GÜNAH!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    ben demiyorum caminin içinde evlenelim imam dini nikah yapılınca hor görülüyo genelde bunu anlatmak istedim :) adamların dini hocası direk nikah yapıyo dewlet düzeyinde :D

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    hristiyanlarda illa kilisede evlenilecek diye bir şey yok

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Aynen kardeş bizler laikiz avrpalılar değil.Biz laikliği fazla abartmış bir toplumuz ondan dolayı böyle yoksa avrupadan iyimi bilecez laikliği.

Arkadaş bu yasakçı saçma sapan zihniyet ne kadar devam edecek bilmiyorum ama*

birşeyi biliyorumki işine gelenler işlerine gelen avrupai örnekleri alıp bakın bu avrupada böyle vs. vs. diye kafa ütülerler.

Ha şunu söyleyecek arkadaşlar olacak millet bazı şeyleri istismar ediyor bak gördük imam nikhlıları gibisinden söylemler.

Ama eğer avrupadaki sistem bizdede olsa hiç bir sorun çıkmaz dini nikah konusunda.Yanlış anlaşılmasın ayrıca bende resmi nikahı yaptıktan sonra dini nikah olmasına razıyım.

Çünki biz biraz garip bi milletiz yetki ele geçince resmi nikah yok çocuklar ortada sonrada koca kacar gider kadın bir hak taleb edemez onun içindeböyle olması daha iyi tabi.Bu yorumları yapmamın tek sebebeini yukarıda(italic olarak) yazdım.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    hoca imam nikahı var? hadi onu geçtim adamlar farkındaysan sadece bizim şeyleri demkrasi ve medeniyet dışı olarak görüor.. çünkü islam dinine mensubuz :)
    bunu genel söylemiyorum bizi medeni dışı görmelerinin nedeni budur ama diğer dinlerden gelip islam ı seçenler gerçek medeniyeti bulan kişilerdir diye bi konuda var
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek
    Klise dugunu disinda bide resmi nikah kiyiyolar  isteyen istedigini yapio sallamio kimse yurtdisinda :) En kiyagi kaptanin evlendirdigi ;)

Zip Zip KAnguru ████»Kangurulara Ozgurluk!!!! «████
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

onlar kilisede nikah kıyarlar.biz camide laik oldumuz için kıydırmayız.

onlarda devlet başkanı göreve başlarken elinin altında incil yemin eder,biz laik oldumuz için yapamayız.

onlarda rahibe en pis sokakta bile gezse en bela adamlar kendine çeki düzen verir.bizde başörtülü yada cübbeli biri geçse eyvah cumhuriyet elden gidiyor deriz.

sonuçta onlarda laik bizde laikiz.

Temel adalettir .
Toplam Hit: 6015 Toplam Mesaj: 23