Html Çalışmaları Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://emmet.io/

emmet destegi olan bir şey kullan

mesela : div.baslik#kenarBaslik*3 yazip tab yapinca sunu cikarir sana : 

<div class="baslik" id="kenarbaslik"></div>
    gibi gibi
    benim onerim webstorm kullanman.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

İsmini bile duymadığım araçlar varmış,

lakin beklediğim cevap eğitim için uygun olandı, proje falan yapmıyorum, dreamviwer otomatik satırları falan eklediği için öğrenmeme engel olur diye düşünmüştüm, 

sorum şu Html de sayfalar çoğalınca C# ta olduğu gibi sınıflar, falan oluşturmuyoruz sanırım değil mi, normal bir site için bile not defterinde bir klasörde yazıp biriktirmek kafi oluyır sanırım doğru mu.

hani başlangıçta kendimi doğru araçla alıştırıyım ona aşina olayım diye sormuştum,

Birde html olsun Css olsun tanım isimlerini anlamanın ezberlemenin bir pratik yöntemi var mı?

bir çerçeve çizerken bile css te pading, translatin, gibi tanımları nasıl hatırlıyorsunuz?

C# biliyormusun hocam

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Ben notepadde düzenlemeyle başladım 11 12 yaşımdayken. 14 15 olunca FrontPage'e geçmiştim :D

sırf zevkine yaptığım için FrontPage hala yetiyo XPde :D :D

Birden çocukluma döndüm. Front page efsane güzeldi :)

Dayımın kitap çalışması için başlıkları b tagı arasına alıp bazı yerlerde table eklerken kafayı yemem geldi aklıma. 

O kadar yıldır programlama ile uğraşıp bir cacık olmamamda benim eşşekliğim sanırım :/

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Yıllar önce (11 yaşındayken) frontpage kullanıyordum, sonra dreamwaver kullanmaya başladım, artık (notepad / notepad2 / notepad++) bu üçünden hangisi lazımsa onu kullanıyorum :)

notepad2 zaten notepad'in muadili; binlerce dosya içinde arama değiştirme vs yapacaksam notepad++ kullanıyorum :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

Notepad++ 'a zencoding miydi öyle bişiyi kurup düzenleyebilirsin, bracket.io, atom.io,pycharm(sadece python yazarken kullanılmıyor),vscode...

Bu böyle gider herkes kendi hoşuna gideni yazar ister not defteri kullan ister derleyici kullan fark etmiyor önemli olan nerde kendini rahat hissettiğin eğer öğreneceksen notepad++ öneririm hatalar yaparak öğrenirsin autocomplete biraz ileri seviyeler için diye düşünüyorum ben.

İmza nasıl atılıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    uzengil bunu yazdı

Notepad++ 'a zencoding miydi öyle bişiyi kurup düzenleyebilirsin, bracket.io, atom.io,pycharm(sadece python yazarken kullanılmıyor),vscode...

Bu böyle gider herkes kendi hoşuna gideni yazar ister not defteri kullan ister derleyici kullan fark etmiyor önemli olan nerde kendini rahat hissettiğin eğer öğreneceksen notepad++ öneririm hatalar yaparak öğrenirsin autocomplete biraz ileri seviyeler için diye düşünüyorum ben.

pycharmı 

html 

php

css

js

nasıl kullanıyoruz

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    uzengil bunu yazdı

pycharmı 

html 

php

css

js

nasıl kullanıyoruz

html, css ve js yazmayı denedim syntax hatasını algılıyor ve snippet sorunsuz çalışıyor. Bence webstorm daha kullanışlı bu işlemler için.

php yazmayı denediğimde ise fiyasko ile sonuçlandı. Belki php için extra bir eklentisi falan vardır bilmiyorum.

Sonuç olarak adamlar PyCharm ı python için yapmışlar, mecbur kalmadıkça (nasıl mecbur kalınacaksa artık) bu ide de html-css-js veya php yazmak mantıklı değil.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Npp+zencoding yeter

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Ortalama bir şeyler öğrenene kadar Notepad++ zencode eklentisi olacak.

ileride visual studio code yada diger soylediginiz sitelerdeki araclar. Anladiğım bu. Teşekkür ederim.

Bir merak ettiğim soru var, bazı web sitelerinin source kodlarını açtığımda inanılmaz css codları çıkıyor hani yüzelerce css bağlantısı, bu kadar şeyi nasıl takip edip yazıyorlar merak ettim.

bir de js yazan bağlantılar açıyorum sağa doğru ucu bucağı olmayan iki satır, 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    wert bunu yazdı
    uzengil bunu yazdı

pycharmı 

html 

php

css

js

nasıl kullanıyoruz

html, css ve js yazmayı denedim syntax hatasını algılıyor ve snippet sorunsuz çalışıyor. Bence webstorm daha kullanışlı bu işlemler için.

php yazmayı denediğimde ise fiyasko ile sonuçlandı. Belki php için extra bir eklentisi falan vardır bilmiyorum.

Sonuç olarak adamlar PyCharm ı python için yapmışlar, mecbur kalmadıkça (nasıl mecbur kalınacaksa artık) bu ide de html-css-js veya php yazmak mantıklı değil.

bende arayüzünü felan sevdiğim için sordum 

bilmediğim bişeymi var diye

phpstorm mu var aynı firmanın

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 2784 Toplam Mesaj: 21
html ide