folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Http://G.Asdafdgfgf.Com/Ads.Js Bu Nedir?

Http://G.Asdafdgfgf.Com/Ads.Js Bu Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek

Arkadaşlar son bi haftadır ağdaki tüm bilgisayarların antiviruslerinden bu link için uyarı alıyorum.Uyarıda şu şekilde oluyor bir siteye girmeye çalışıldığında önce bu adrese ulaşılmaya çalışıyo sonra istediğimiz adres açılıyo doğal olarak da kaspersky uyarı veriyor.

Taratıyorum ama bi şey bulamıyor diğer spyware programları da işe yaramadı.İnternette baya kişi de bundan şikayetçi ve net bir çözüm yok.Ama ağdan bulaştığı ortada.

Ayrıca bu virus mu rootkit mi neyse neti de baya yavaşlatıyor.Arp spofing olayı da var sanırım ağdaki bu bulaşmış bilgisayarları nasıl tespit edebilirim ve bu rootkiti nasıl silebilir? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

buyur zumsuk kardesım anlatmıs!

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=34574

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek
    güzel anlatmış ama bunun için tam bir çözüm yolunun ne olduğunu kimse kestiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    totalvoltage bunu yazdı:
    -----------------------------
    güzel anlatmış ama bunun için tam bir çözüm yolunun ne olduğunu kimse kestiremiyor.
    f-secure blacklight adlı yazılım veya panda antivirüs veya değil ve.bu konuda en iyi iki yazılım.faydalı olacağını sanıyorum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek
    aynı sorunu yasaşaynlar bunları kullanmışlar ama maalesef faydası olmamış.Oturup beklemekten başka çare yok.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuzbing
    fuzbing's avatar
    Erkek

Bunun üzerinde bayağı araştırma yaptım şimdiye kadar gördüğüm en etkili kurtçuklardan biri. Ağ üzerinden yayılıyor, bir javascript ile kendini explorer'a gömüyor muhtemelen de ddos için kullanıyor bilgisayar tayland ya da çin'den yayıldığını düşünüyorum. Bir kaç antivirüs şirketiyle üzerinde çalıştık henüz bir çözüm bulamadık, ilginci format felanda işlemiyor. En etkili çözümü tüm bilgisayarları ağdan çıkarıp çeşitli araçlarla temizlemek.

Bir ilerleme kaydedersek paylaşırım.

to be or not to be.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    ağdan çıkarıp denemen lazım kanımca

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bize yurtta 1 ay önce oldu böle baya bi dumur falan oldm TBT'ye giremiodum :| ondan 1 saat sonra kendi kendine düzeldi kimse bişe yapmadan ama bnde merak ettim ilk defa böle bişe gördüm :|

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onuralp
    onuralp's avatar
    Erkek

flash disklerden de bulaşıyor...

Kaspersky bağlantı yapmasını engelliyor fakat temizliyemiyor... 

imzama resim koyabilseydim iyiydi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onuralp
    onuralp's avatar
    Erkek
    fuzbing bunu yazdı:

Bunun üzerinde bayağı araştırma yaptım şimdiye kadar gördüğüm en etkili kurtçuklardan biri. Ağ üzerinden yayılıyor, bir javascript ile kendini explorer'a gömüyor muhtemelen de ddos için kullanıyor bilgisayar tayland ya da çin'den yayıldığını düşünüyorum. Bir kaç antivirüs şirketiyle üzerinde çalıştık henüz bir çözüm bulamadık, ilginci format felanda işlemiyor. En etkili çözümü tüm bilgisayarları ağdan çıkarıp çeşitli araçlarla temizlemek.

Bir ilerleme kaydedersek paylaşırım.

Format la virüs temizleniyor. formattan sonra ağdan veya yedeklerinden virüsü tekrar yüklemiş olmalısın... Bir kaç anti virüs şirketiyle çalışıp böle bi hatayı yapman çok ilginç.

ve formatla bu virüsün gitmemesi için kendini hdd dışında bi yere yazması gerekli bu da olanaksız ;) 

imzama resim koyabilseydim iyiydi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesut589
    mesut589's avatar
    Erkek
    ve agdan yayılıyor deli oldum bende bi ara avasta url engelleden adresi engelle uyarıları kesersin ama web sitelerinde sorunlara yol acıyor cozumu yok mu
Toplam Hit: 11226 Toplam Mesaj: 26