folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Huawei Ideos X5 (U8800) Hakkında [Rom - Root - CWM Anlatım]

Huawei Ideos X5 (U8800) Hakkında [Rom - Root - CWM Anlatım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

aynen hocalar rom tavsıye beklıyorum ( varsa linki iyi olur :D )

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeRiM_0_5
    KeRiM_0_5's avatar
    Erkek

ben hep aynı romu kullanıyorum MIUI tabanlı elite rom x v10 alışkanlıktan bide performansı iyi bazı kronik sorunları var mesela telefonu tamamen kapatıp açtığımda sd cardı görmüyor yeniden başlat demek lazım o zaman sd cardı okuyor ama alıştım artık geçinip gidiyoruz aslında .32 kernele dönüp elite 9.7g se romunu yüklemek istiyorum çünkü .32 kernelde daha iyi performans almıştım diğer romlarıda denedim oxygen cm7 başta olmak üzere çok farklı romlar ama tekrar MIUI romlara döndüm. Görsellik kullanım kolaylığı ekran geçişleri kamera performansı kalitesi dosya yöneticisi wifi hızı hiç birşey yapmadan root olarak gelmesi istediğin gibi cpu artırma düşürme 1.8 e kadar çıkarılabiliyor 1.4ghz e çıkartıp antutu skorunu ölçtüğümde 3800 küsür bir puan aldım. Miui tabanlı bir rom kullanıp alıştıktan sonra kısayollara falan filan başka bir romda rahat edemeyeceksiniz. Miui nin launcherini beğenmeyebilirsiniz onun içinde go launcher kullanabilirsiniz ben öyle kullanıyorum önerim miui tabanlı bir rom

clockworkmod yükleme işlemi için bir video yardımı olabilir

http://www.youtube.com/watch?v=zSS59Nucdro

KeRiM_0_5 tarafından 01/Eki/12 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

Bilgi tamamen özgür olmalıdır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    KeRiM_0_5 bunu yazdı

öncelikle anlatımından dolayı burakbete teşekkür ederim uzun zamandır konu açıp detaylı bir şekilde anlatmak istediğim ama bir türlü zaman bulamadığım bir konuydu daha önce bir kaç arkadaşla pmden görüşüp bu konuyu açacağımı söylemiştim ama kısmet olmadı

burakbet bunu yazdı

Backup bittikten sonra en geri gelip "Wipe Data/Factory Reset" i seçiyoruz Yes diyoruz. ardından "Wipe Cache Partition" u seçiyoruz. Artından "Advanced menüye giriyoruz ve Wipe Dalvik Cache" seçiyoruz. Ve sonra "Install zip from SD Card" a girip "Choose zip from SD Card" diyoruz. ve sonra sd kartta romu nereye attıysanız oraya girip seçiyoruz. Kurulum bittikten sonra ana menüdeki "Reboot System Now" seçeneğine tıklayın.

yukarıdaki anlatıma ek olarak temiz bir kurulum için wipe cache partition yaptıktan sonra mounts and storage menüsüne girip ve format/system seçiyoruz ardından advanced menüye giriyoruz ve wipe dalvik cache seçiyoruz advanced menüsünden çıkmadan reboot recovery diyoruz bunu mutlaka yapın reboot yapılmadığında bende sürekli böyle oluyor install zip from sd card bölümüne girdiğimde sd cardı göremiyorum içi boş oluyor herhangi bir sorunda bende yardımcı olabilirim konu içerisinde sorularınızı sorabilirsiniz kolay gelsin

eyvallah hocam fakat reboot recoveryi pek önermiyorum ama format/system isteğe bağlı uygulanabilir. kernel olayını başka bi döküman şeklinde  anlatacağım desteğini beklerim

la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek

hocam bu telefondan memnun musun? nerden alabilirim bunu, teknosa vatan gibi yerlerde yok bi ara turkcell fln getirmiş heralde

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    kelomar bunu yazdı

hocam bu telefondan memnun musun? nerden alabilirim bunu, teknosa vatan gibi yerlerde yok bi ara turkcell fln getirmiş heralde

ikinci el bulabiliyosun zar zor. sıfırı piyasada kalmadı. huawei daha üst modeller çıkardı yine uygun fiyatlara. onlara da bi bak istersen. benim aklım gitti onlara ama askere de gidicem almak benim için mantıksız. fakat bu markayı kafama iyi yazdım. döndüğümde bi süre daha ideos x5 kullanır sonra yine huaweinin bi modeline bakarım.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeRiM_0_5
    KeRiM_0_5's avatar
    Erkek
    burakbet bunu yazdı
    KeRiM_0_5 bunu yazdı

öncelikle anlatımından dolayı burakbete teşekkür ederim uzun zamandır konu açıp detaylı bir şekilde anlatmak istediğim ama bir türlü zaman bulamadığım bir konuydu daha önce bir kaç arkadaşla pmden görüşüp bu konuyu açacağımı söylemiştim ama kısmet olmadı

burakbet bunu yazdı

Backup bittikten sonra en geri gelip "Wipe Data/Factory Reset" i seçiyoruz Yes diyoruz. ardından "Wipe Cache Partition" u seçiyoruz. Artından "Advanced menüye giriyoruz ve Wipe Dalvik Cache" seçiyoruz. Ve sonra "Install zip from SD Card" a girip "Choose zip from SD Card" diyoruz. ve sonra sd kartta romu nereye attıysanız oraya girip seçiyoruz. Kurulum bittikten sonra ana menüdeki "Reboot System Now" seçeneğine tıklayın.

yukarıdaki anlatıma ek olarak temiz bir kurulum için wipe cache partition yaptıktan sonra mounts and storage menüsüne girip ve format/system seçiyoruz ardından advanced menüye giriyoruz ve wipe dalvik cache seçiyoruz advanced menüsünden çıkmadan reboot recovery diyoruz bunu mutlaka yapın reboot yapılmadığında bende sürekli böyle oluyor install zip from sd card bölümüne girdiğimde sd cardı göremiyorum içi boş oluyor herhangi bir sorunda bende yardımcı olabilirim konu içerisinde sorularınızı sorabilirsiniz kolay gelsin

eyvallah hocam fakat reboot recoveryi pek önermiyorum ama format/system isteğe bağlı uygulanabilir. kernel olayını başka bi döküman şeklinde  anlatacağım desteğini beklerim

reboot recovery mecburiyetten yapıyorum yoksa sd cardı telefon görmüyor göremediğim için yükleme yapamıyorum bu sorunla karşılaşan olur belki olursa ne yapacağım diye karamsarlığa düşmemeleri için yazdım

kernel konusundada desteğim tam hocam bilgilerimi seve seve paylaşırım anlatımını bekliyoruz

Bilgi tamamen özgür olmalıdır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    kelomar bunu yazdı

ikinci el bulabiliyosun zar zor. sıfırı piyasada kalmadı. huawei daha üst modeller çıkardı yine uygun fiyatlara. onlara da bi bak istersen. benim aklım gitti onlara ama askere de gidicem almak benim için mantıksız. fakat bu markayı kafama iyi yazdım. döndüğümde bi süre daha ideos x5 kullanır sonra yine huaweinin bi modeline bakarım.

olur hocam bi bakarım ben şöyle maksimum 800 TL civarı Huawei'nin hangi modelini alabilirim ve nereden bulabilirim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

mesajıdır resmidir videosudur nasıl yedek alırız komple? birazdan başlamayı düşünüyorum da eksik kalmasın. rehberi de gmaile attım ama onu da yedekliyim nolur nolmaz.

edit : hisuiteda varmış yedekleme olayı. birazdan başlıyorum hakkınızı helal edin =P

Prometheus tarafından 03/Eki/12 00:46 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

mesajıdır resmidir videosudur nasıl yedek alırız komple? birazdan başlamayı düşünüyorum da eksik kalmasın. rehberi de gmaile attım ama onu da yedekliyim nolur nolmaz.

edit : hisuiteda varmış yedekleme olayı. birazdan başlıyorum hakkınızı helal edin =P

helal olsun MÜMİN kardeşim :d

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

evet ilk olarak miui kurdum çok kasıyor şu an :Sbirazdan ics kurcam olmadı.

anlatımın basitliği sayesinde ben bile rahatça kurdum. daha ne olsun? 

Toplam Hit: 11282 Toplam Mesaj: 58