Huawei Mate 10 Lite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Sevgili müridler en son bu cihazda karar kıldım ve alacak gibiyim ama sizlerinde fikrini almak istiyorum mate 10 lite kullanan var midir memnun musunuz benim için kamerası önemli orta segment bir cihaz için kamerası nasıldır? Genel olarak tavsiye eder misiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

4-5 aydır kullanıyorum.Ben aldığım fiyata göre gayet başarılı buldum telefonu.Kamerası prof. modunda çok yeten bir kamera.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam çok fazla sattım mate 10 lite gerçekten güzel cihaz fiyat performans olarak ta oldukça güçlü.

şimdi bide yeni çıkan p20 lite var  , p20 lite ı da git bi eline al incele bence ona göre karar ver.

aralarındaki en büyük bariz farklar. 

p20 lite usb type C ,  mate normal usb

p20 lite ön kamera 16+24mp   - mate 12mp

p20 lite Li-Po 3000 mAh battery hızlı şarj desteği var -  mate Li-Ion 3340 mAh hızlı şarj desteği yok

performans p20 lite  Basemark OS II: 1566 / Basemark OS II 2.0: 1455 Basemark X: 9090

performans mate 10 lte  Basemark OS II: 1530 / Basemark OS II 2.0: 1408 Basemark X: 8721

ekran p20 lite 5.84 inches, 85.1 cm2 (~80.5% screen-to-body ratio)

ekran mate 10 lite  5.9 inches, 89.8 cm2 (~76.5% screen-to-body ratio)

burada kıyaslama yapabilirsin.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9098&idPhone2=8857

PanxeR tarafından 01/Haz/18 14:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Kesinlikle Xioami Note 3 öneririm. Efsane bir cihaz.

Türk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncelikle kamera önemliyse amiral gemisi alacaksın. Orta seviye cihazların kameralı az çok aynı. Ha profosyonel moda alıp ayar çekerim diyorsan o ayrı ama sen ayarlayana kadar fotoğraf çekilecek an geçer.

Kamera konusunda Xiaomilere hiç bulaşma en iyi cihazında bile kamera iyi değil. Lens kalitesi her şey değil. Arkadaki yazılım önemli.

mkyb tarafından 01/Haz/18 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

mate10 lite aktif kullanıcıyım fazlasıyla hemde :)

telefon büyüklüğü ekran büyüklüğü önemli değilse p20 lite al bence

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

huawei p9 lite kullanıyorum 6 aydır allah belasını versin böyle telefonun. içinde neredeyse program kurulu değil, sürekli dahili hafıza dolu uyarısı veriyor. root lama işlemi de beceremedim herşeyi sd karta kurmak için. akıl veril hocalar. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    TxT bunu yazdı

huawei p9 lite kullanıyorum 6 aydır allah belasını versin böyle telefonun. içinde neredeyse program kurulu değil, sürekli dahili hafıza dolu uyarısı veriyor. root lama işlemi de beceremedim herşeyi sd karta kurmak için. akıl veril hocalar. 

16 gb dahili hafıza normaldir hocam :)

ayarlar/bellek depolama  / varsayılan konum sd kart denedinmi_?

sd kartın boş olsun

ben denemedimde sen bi dene bende 64 gb dahili olduğu için gerek duymuyorum

ön bellek temizlet yinede baya yer açılır

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

hadi sen onu sktr et.

adam 8gb lık hafızalı telefon alıyor , abla alma bak 2 program kurarsın hafıza dolu uyarısı verecek alma bak 100 tl daha ver şunu al diyorum ( bak 16gb bile değil 8 gb diyorum ) 

yok yok evladım bu bana yeter diyor. 

telefonu alıyor 2 hafta sonu geliyor bunun hafızası dolu  , abi whatsapp clienti olmuş kaç mb facebook olmuş kaç mb instegramı var messengeri var 

android ve ios 10 yıl öncesinin boyutlarında değil o zamanlar 20-30mb olan en büyük uygulamalar bugun 400 500mb minumum yer kaplıyor. 

16gb ne 16gb ne ? yani ben 4 sene önce bile telefon alırken 64gb aldım ki hafıza yetsin yıl 2018 hocam.  

telefon 16gb olunca size kalan maksimum alan zaten 6-7gb oluyor telefona güncelleme gelse 5gb bu kalan hafızaya ne kuracaksın ? 

artık düşük hafızalı telefonda ısrar ederse müşteri satmıyorum aq.  ben satmam kim satarsa satsın sonrada uğraşamam diyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Genel olarak herkes memnun herhalde ama p20 lite ı da inceleyeceğim, teşekkürler 😊

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

P20 lite aldım 1 ay oldu çok memnunum tavsiye ederim :)

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
Toplam Hit: 2355 Toplam Mesaj: 21
huawei mate10 lite