Huawei P9 Lite (2017)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Sizce özellikleri ve fiyatı nasıl 

Ayrıntıları burda 

Samsung S6 yerine bu alınır mı sizce ?

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

S6'dan neden memnun değilsin hocam ? Yakında Nougat güncellemeside geliyor.

Soruna gelecek olursak telefonda 1080p IPS ekran varmış. 2K Amoled S6'dan geçiş yapınca ekran sana Cine5 şifreli yayın gibi gelebilir. İşlemci ise orta seviye bir işlemci. Snapdragon 625 ayarında ortalama.

Sen ne yapardın diye soracak olursan S6'da ağır bir sorun, arıza varsa geçerdim. Bir sorunu yoksa geçmek mantıksız.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Hocam ben samsung tan kurtulmak istiyorum böyle tutarsız bir şirket görmedim. Bir iphone olamadılar. Güncellemeyi beklediğimden değil önce 24 dediler sonra 27 dediler sonra 6 mart dediler hala güncelleme yok ortada mesela apple gibi şu gün diyip veremiyorlar. En son gönderdikleri güncelleme ile bütün verilerim gitmişti zaten o konuda ayrı bir mağdur oldum zaten huawei android konsunda çok güveniyorum  nedense bugün media markette kameraları karşılaştırdım huawei daha iyi kamerası var diğer özellikleri karşılaştırmadım. Ama asıl amacım hem bütçeye fazla yüklenmeden şu lanet samsungtan kurtulmak yani 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bütçeni ve aradığın özellikleri söylersen ona göre bir öneride bulunayım. İkinci el telefon düşünür müsün ?

mkyb tarafından 07/Mar/17 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

bütçem 1500 civarı hocam ikinci olur tabi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam arkadas dün aldı , 1300tl ye sanırım. 

Hatta gold ve siyah arasinda kaldım filan demişti , siyah almış ondan yorumları alayim sana bilgi vermeye çalışirim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

paralel p9 al hocam

huawei androidde samsung un eline her türlü verebilecek bir şirket internette fiyatları p9 en ucuz 1800 TL civarı ( sıfır ) 

bir samsung cihaz satarken ( sıfır cihazdan bahsediyorum ) arayüzün kasamasından telefonun yavaşlamasından nefret ediyorum ve diyorum ki bazıları anlamıyor note5 s7 gibi cihazlar bile kasıyor samsung un 

neye göre kasıyor ? telefonu sıfır kuruyorsun masa üstüne geliyorsun şak galaxy önerileri hata verdi diyor , adamlar türkiyede o kadar çok program kurulu getiriyor ki telefona 

-sfilm sil

-galaxy önerilenleri sil*

-google plus ve hangouts tüm android telefonlardan sil

- varsa önyüklü office uygulaması onu sil

-microsoft office ve skype uygulamalarını tek tek sil

-onedrive vs sil

aq sil sil sil sonunda telefon kendine geliyor ama 2 saat uğraştırıyor.

huawei nin arayüzü de işletim sisteminin tamamı da her türlü daha stabil daha hızlı.

Mesela LG de samsung a göre daha iyi fakat adam 2k ekrana yetmeyecek GPU CPU koyuyor telefon darboğazdan yettiremiyor.

Huawei ise FHD ekran ile rahat telefon ne kasıyor ne çok şarj yiyor nede eskiyor. 

p9 ile kaliteli telefon üretme konusunda da kendilerini kanıtladılar 

p9 , p9 plus , gr3 , mate 9 , p9 lite hepsi alınabilecek cihaz bunlarda.

PanxeR tarafından 07/Mar/17 23:27 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Note5 var hiç kastığını görmedim. Hiçbir programı da silmedim yani aldığım gibi üzerine yükledim yükledim kullanıyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı

Note5 var hiç kastığını görmedim. Hiçbir programı da silmedim yani aldığım gibi üzerine yükledim yükledim kullanıyorum. 

hocam sen fark etmiyor olabilirsin ancak elime her marka model cihaz kullandıgım için o arayüz bana ( eski bir samsung kullanıcısıyım bu arada ) LAG lı gibi geliyor.

Tepkiler normal değil , aynı şeyi sadece ben değil bizim gibi telefon sektöründe çalışan bir çok kişi fark ediyor.

operatör şirketlerinde çalışanların mesela bizim 50 çalışandan 40 ında iphone var 5 inde samsung diğerleri de htc huawei vs. 

samsung bu kadar çok satıyorsa en büyük sebebı reklam bütçelerinin ve prim sistemlerinin çok büyük olması.

Misal olarak bir iphone sattıgınızda satıcıya getirisi binde 4  samsung bir cihaz sattıgınızda ise o an ki kampanyaya bağlı olarak 10 TL ile 100 TL arası değişiyor 

Note serisinin başarısı ayrı birşey tabi note7 patlamasaydı iphone 7 satışları bu kadar yüksek olmazdı.

bu arada ben bazı bazı marka fanı bağımlısı olarak görünüyor olabilirim ama o an sıkılırım kızarım platform cihaz marka değiştiririm hiç problem değil 

sadece bugün olarak baktıgım zaman gördüklerimi söylüyorum.  Misal yine lenovo nun 1400 TL lik cıhazi ile huawei nin 1400 tl lik cihazı da aynı değil 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kasma olayı kullanıcıya göre değişir. Mesala sürekli o telefonu kullanıyorsanız yavaşlığına ve kasılmalarına alışıyorsunuz. Ancak yeni modelini kullanınca "haa bendeki yavaşmış" diyorsunuz.

Samsung telefonların genel olarak belli bir zaman sonra yavaşlama ve kronik sorunların ortaya çıkması olayı var. Adamlar 2 yıl dayanacak telefon yapıyorlar. Kaldı ki konuyu açan arkadaşta S6 kullanıyormuş.

Hocam sana gidebilecek en iyi model Xperia Z5. Sony güncelleme konusunda iyidir. Arayüze pek elleşmediklerinden saf Android'e yakın bir deneyim yaşarsın. Xiaomi mi5'te var o paraya ancak düz mi5 oyuncak telefon gibi kasası dandik ötesi. O yüzden mi5s al derim.

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z5-dual-sim-p-HBV000002BW29

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

önerdiğim bir arkadaş vardı p9 u ama lite a parası yetti 6 aydır kullanıwo Allah razı olsun diyo :D

p10 alacam ben :)

yanlız o p9 değil p10 hocam

p9 zaten 1 senedir satışta :D

http://shiftdelete.net/huawei-p10-plus-ozellikleri-ve-fiyati-79680 

DJ_Alper tarafından 08/Mar/17 08:04 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 2230 Toplam Mesaj: 20
huawei