folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuk | Telekom Rezilliği Version 9654.64564

Hukuk | Telekom Rezilliği Version 9654.64564

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar , Türktelekom 2016 yılının 11. ayında beni aradı ve gelin size şu tarifeyi verelim kapınıza kadar fiber hat mevcut 24Mbps e kadar hız var dediler ve VDSL abonesi oldum.(Turknete güvenmediğim içiçn mecbur telekomdan aldım)

Daha ikinci gün gelip hat bağlama işi yapacaklardı yarım yamalak yapıp gitmişler evde değildim. Neyse telefon kablosu ile modem arası 15 Cm modem ile pc arası cat6 kablo 1.5 metre. Aldığım hız max 6-7Mbps. Arayıp söylüyorum bahaneler üretiyorlar en son modemin bozuktur dedi kız :D 

Ben hergün internet hızını ölçsem video kaydetsem aboneliğim bitene kadar sürekli böyle olacağından eminim. Abonelik bitmeden önce son zamanlara doğtu tuketici mahkemesine başvursam ya da dava falan açsam kazanma şansım varmıdır ?  Ben hergün hız ölçümü yapmak zorunda değilim sonuçta. Telekom bana söz verdiği paketin gerekliliğini yerine getirmiyor. Ben artık bıktım aramaktan. Aylık net 150-200 Dakika gidiyor telekoma. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Gerçek hukuk karşısında durumu bilmiyorum . 

Bana neti satarken 35 mbit diye satıp fiyatlandırma yapıp peşinden  sizin santaliniz desteklemiyor diyecek kadar karaktersiz bir firma olduğuna şahitim.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar , Türktelekom 2016 yılının 11. ayında beni aradı ve gelin size şu tarifeyi verelim kapınıza kadar fiber hat mevcut 24Mbps e kadar hız var dediler ve VDSL abonesi oldum.(Turknete güvenmediğim içiçn mecbur telekomdan aldım)

Daha ikinci gün gelip hat bağlama işi yapacaklardı yarım yamalak yapıp gitmişler evde değildim. Neyse telefon kablosu ile modem arası 15 Cm modem ile pc arası cat6 kablo 1.5 metre. Aldığım hız max 6-7Mbps. Arayıp söylüyorum bahaneler üretiyorlar en son modemin bozuktur dedi kız :D 

Ben hergün internet hızını ölçsem video kaydetsem aboneliğim bitene kadar sürekli böyle olacağından eminim. Abonelik bitmeden önce son zamanlara doğtu tuketici mahkemesine başvursam ya da dava falan açsam kazanma şansım varmıdır ?  Ben hergün hız ölçümü yapmak zorunda değilim sonuçta. Telekom bana söz verdiği paketin gerekliliğini yerine getirmiyor. Ben artık bıktım aramaktan. Aylık net 150-200 Dakika gidiyor telekoma. 

Hocam kendi sorunu kendin cevaplamışsın aslında. Alıntıda bold yapıp belirttim cevabını. Oradaki e kadar eki senin bu davayı kazanamayacağının ıspatı oluyor. Bunun bir alt limiti sözleşmelerde yok. Yani sana 0.1 mbps bile verse hukuksal anlamda yapabileceğin birşey yok.

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

geç başka yere cayma bedeli veriyolar daha büyük kapak olur onlara

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Turk.net kraldır. Geç turk.net e hocam. 120 TL cayma bedelini ödüyolar, taahhüt yok.

Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden birisi oldu turk.net e geçmek.

Evde 8 mbit hızı zor görürken 40 mbitin altını almıyorum şimdi. :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sadece cayma bedeli ödemezsin. Kablo çekmişler onun işçilik parasınıda alırlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Beyler herkes sıkıntılı dert yanıyor ama benim yıllardır hiç sıkıntım olmadı bu firmayla :D şanslıyım sanırım 50 mpbs 48 yada 49 alıyorum sürekli

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Hocam kendi sorunu kendin cevaplamışsın aslında. Alıntıda bold yapıp belirttim cevabını. Oradaki e kadar eki senin bu davayı kazanamayacağının ıspatı oluyor. Bunun bir alt limiti sözleşmelerde yok. Yani sana 0.1 mbps bile verse hukuksal anlamda yapabileceğin birşey yok.

Hocam ozaman 1Gbps e kadar deyip de 0.1mbps versinler aynı şey ? Hukuk aptal değil ki. İdeal hukuk diye birşey var. Tanımlayıcı ve tamamlayıcı hukuk kuralları var . VDSL hat verip de 8 mbps bile vermemesi firmanın sıçudur. VDSL in ne demek olduğu hakkında kısa bir tanım yapsak hakim ana avrat telekoma söver. Vel hasıl kelam " e kadar " diyerek büyük oyun oynuyorlar orası doğru fakat bukadar da saçmalatmaca bir hizmet hukuk karşısında da bence birşeylere tabi olmalı. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Turk.net kraldır. Geç turk.net e hocam. 120 TL cayma bedelini ödüyolar, taahhüt yok.

Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden birisi oldu turk.net e geçmek.

Evde 8 mbit hızı zor görürken 40 mbitin altını almıyorum şimdi. :)

Hocam şimdi türknetle de konusacam adamlar aynen 24mbps destekliyor beyfendieeaaa fiberrrğğ hat vğar yhaa diyen müşteri temsilcisine inanmalımıyım ? :) Telekom da aynısını dedi çünkü . Neyse sırf telekomdan kurtulmak için bile geçiş yaparım. En kısa sürede geçeceğim.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Hocam ozaman 1Gbps e kadar deyip de 0.1mbps versinler aynı şey ? Hukuk aptal değil ki. İdeal hukuk diye birşey var. Tanımlayıcı ve tamamlayıcı hukuk kuralları var . VDSL hat verip de 8 mbps bile vermemesi firmanın sıçudur. VDSL in ne demek olduğu hakkında kısa bir tanım yapsak hakim ana avrat telekoma söver. Vel hasıl kelam " e kadar " diyerek büyük oyun oynuyorlar orası doğru fakat bukadar da saçmalatmaca bir hizmet hukuk karşısında da bence birşeylere tabi olmalı. 

Hocam hakim tecavüzcüyü serbest bıraktığında da ana avrat söver :) ama kanunun bağlayıcılığı var. Şuan ki kanun, talimat, tebligat vs de VDSL in tanımı mevcut değil. Dolayısı ile firma ile yaptığın sözleşme bağlayıcıdır. Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum bu konuda problem yok. Ama hukukta da VDSL in tanımı diye birşey yok. Bu sebeple hakime anlatman birşeyi değiştirmez hocam. Oradaki e kadar eki ile her türlü yırtar telekom açacağın davadan. Denemesi bedava.

Birde anlamadığım nokta fiber hat varsa VDSL ne alaka :S. Sokaktaki telekom kutusuna mı fiber ile geliyormuş???

Yazilimci tarafından 22/Nis/17 14:07 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Yazilimci haklı. Adamlar bilerek oraya X'e kadar ibaresi koyuyor ki yasal olarak kendilerini temize çıkarabilsinler.

Atıyorum sana 8 megabit diye satsaydı 8 megabit tam hız vermek zorundaydı. 8 megabit hız veremeseydi senin sözleşmeyi iptal hakkın doğardı zira sözleşmeye uyulmadığından senin iptal etme hakkın olacaktı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2715 Toplam Mesaj: 24
telekom dava şikayet rezillik hız