Hukukçu Arkaşlara Bir Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar olabildiğince özet geçmeye çalışacağım.

https://www.tahribat.com/forum/sahibinden-bir-urun-satacagim-fakat-bir-sorum-var-237248

şöyle bir konumuz vardı. Bu şahıs şüpheli gelmiş olsada adamın altın portakalı filan olduğu için ucuz numaralara girmez diyerekten ürünü kendisine gönderdim.

ertesi gün bana mesaj geldi, ürünü geri çek ben ürünü alamadım dedi. sebebini sorduğum zaman  mng kargo bizim burada çok pis biryerde, güya kargoyu dağıtmışlar fakat dağıtmadıklarını bildiğim için şubeye gittim, şubede kavga çıktı ve beni mng çalışanları dövdü kaşımda 12 dikiş var dedi.

benden istediği ürünü geri alıp, kendisine tekrar ve başka bir kargo aracılığı ile göndermemdi.

yolladığım ürün elektronik ve elektronik ürünlerde başına birşey geldiğinde kargo firması sorumluluk almadığı için ben bana göndermesine pek yanaşmak istemedim.

benim buradan gönderdiğim mng kargosuna gidip durumu anlattım. onlar aradılar. olay doğruymuş. fakat onların dediğine göre bu arkadaşı mng çalışanları değil. şubede çalışan kadınlara laf etti diye müşteriler dışarıda dövmüş.

ben adama kargoyu sana senin evine gönderticeğim dediğim zaman benim sitemde güvenlik var, mng çalışanları beni öldürmeye çalışmışken ben onlara kapımı açamam dedi.

mng ye de kendisi demiş ki ürünü karakola teslim edip polis eşliğinde açarak alacağım.

e tabi polisin böyle bir uygulaması olmadığı için hayır demişler.

ben başka bir mng şubesine göndersinler oradan al dediğim zaman da bana ' bu benim onlarla olan dava sürecime zarar verir' dedi.  bu arada evet davacı olmuş darp raporu filan almış hem kendisi söyledi hem buradaki mng doğruladı.

neyse ben ürünü geri çektim. fakat sahibinden.com   üzerinde get ile yolladığım için ürün hala alıcıya ulaşmadı şeklinde gözüküyordu.

sonra bana kendisi şimdi başka şubneden gönder dedi.

ben de kendisine ilk önce şu anki işlemi iptal edip yenisini açalım dedim. çünki diğer türlü ürün bana gelemdi diyip eski işlemi iptal etse birşey hak edemediğim gibi kargo içinde ürünü kendisine saattığıma dair imza ve kimlik bilgim olduğundan sıkıntı olacaktı.

neyse iptal etti. sonra başka birisi aradı ürünü get ile filan uğraşmadan direk eft yolu ile parasını ödedi. bende bu arkadaşa dönüp satmıyorum dedim.

sonrasında bana bir sürü mesaj yazmış, kaypaksın ben sana parasını gönderdim filan falan demiş.

tartışma kısmını geçelim. fakat iş adresimi vermiştim kendisine.

bana diyorki, sen benim dayak yediğimi bile bile bu ürünü bana göndermediğin için, ahlaksız davrandığın için sana ceza kesiyorum, bu mng ile olan dava sürecimde seni ve iş yeri bilgini yazıcam. bir iki sefer mahkemeye git aklın başına gelsin yazmış.

safjkldfgigjsdgsd

şimdi bu son durum nedir? yani çalıştığım bankanın karşısında zaten adliye. gider gelirim . fakat bu işler böyle mi yürüyor.

benim bu olay hakkında tek bilgim, biz banka olarak mng ile anlaşmalı olduğumuz için buradaki mng çalışanları direk oradaki personeli aradı bilgi aldı. onların demesine göre müşteriler dövmüş. benim elmanın demesine göre 6 7 mng çalışanı dövmüş. hepsi bu .

bu arada karşıdaki şahıs bir yönetmen. ve bir dalda altın portakalı filan var.

yani nasıl oluyor anlamıyorum.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

adam büyük ihtimalle hakettiği dayağı yemiştir. layığını bulmuştur orası tamam da sen niye parasını aldığın ürünü yollamıyorsun ki.

ben yanlış okuduysam özür bro.

tabi lan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

adam büyük ihtimalle hakettiği dayağı yemiştir. layığını bulmuştur orası tamam da sen niye parasını aldığın ürünü yollamıyorsun ki.

Get ile almis para sahibine geciyor onay gelirse patates aliyor.

Adresi ver diye ekle hocam mahkemede hak ettigini ve sana yaptigi hakaretleri sunacagini unutmamasi soyle gec.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

aynen para bana gelmedi, sahibinden.com daydı para. satış işlemi gerçekleşmedi.

kendisine satmak istememin sebebide. ben başka şubeye yönlendireyim filan dediğimde almak istemedi. sonra söyledi beni döven adamlar ürünede szarar vermiş olabilirler dedi. o yüzden kendisine güvenemedim. satışı iptal ettirdim o parasını aldı bende ürünümü.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Sahibinden.com üzerinden satış gerçekleşmiş ve iptal olmuş. Seni davaya eklese bile en fazla bir defa gider ifade verirsin başkada birşey olmaz hocam. Akabinde haksız suçlama sebebiyle tazminat davasını yapıştırırsın aklı başına gelir (Bunu hukukçuya danışmakta fayda var). Sen ürününü sağ salim aldıysan gerisini takma kafaya.

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Sahibinden.com üzerinden satış gerçekleşmiş ve iptal olmuş. Seni davaya eklese bile en fazla bir defa gider ifade verirsin başkada birşey olmaz hocam. Akabinde haksız suçlama sebebiyle tazminat davasını yapıştırırsın aklı başına gelir (Bunu hukukçuya danışmakta fayda var). Sen ürününü sağ salim aldıysan gerisini takma kafaya.

beni davaya eklemesi bu satış işinden değil. kendisini mng dövmüş beni cezalandırmak için tanık yazdırıcak beni suçlamıyor mahkeme çağırsın uğraşayım istiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

beni davaya eklemesi bu satış işinden değil. kendisini mng dövmüş beni cezalandırmak için tanık yazdırıcak beni suçlamıyor mahkeme çağırsın uğraşayım istiyor.

konuşma kayıtları varsa sende blöf yap ben bu konuşmanın kaydını aldım hiç suçum olmadan beni cezalandırmak adına beni şahit yazdırıp işime gücüme mani oluyorsun hakkımı arayacağım gibisinden karala bir şeyler işte :D

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

seni tanık yazdırabilmesi için fiili olarak orada bulunmuş olman gerekiyor, eğer eftnin açıklamasında mal ile ilgili birşey bildirilmedi ise, sende mng ile olan mahkemeye konu olmuş dava ile ilgili bana sahte beyan vermem için para gönderdi de, suç duyurusunda bulun :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Seni tanık olarak yazsa bile mahkeme veya savcılık ona itibar ederek anca seni dinlemek isteyebilir, diyelim ki seni tanık olarak dinlemeye karar verildi, sen mahkeme veya savcılığa gittiğinde, meseleyi kısadan anlat oldu bitti, çok uğraşacağın birşey yok ki. zaten bir defa en fazla iki defa dinlenirsin. ( ilki soruşturma(savcılık) ikincisi kovuşturma(mahkeme) aşamasında.)

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    patates bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

konuşma kayıtları varsa sende blöf yap ben bu konuşmanın kaydını aldım hiç suçum olmadan beni cezalandırmak adına beni şahit yazdırıp işime gücüme mani oluyorsun hakkımı arayacağım gibisinden karala bir şeyler işte :D

Karşıdakinin haberi olmadan ses kaydetmek suç hocam. Haklı iken haksız duruma düşmeye gerek yok. Adamla muhatap olma artık. Çok arayıp rahatsız ederse savcılığa tacizden suç duyurusunda bulunursun. Diğer konuda tanıklık yapabileceğin bir durumda değilsin hocam. Adliyeye 1 defa gidersin ifadeni verirsin. Ben uzaktayım adamla tek alakam sahibinden.com üzerinden yaptığım satış. MNG kargo ile gönderdim. Orada ne olup bittiğini görebilme veya bilebilme durumum olmadığı için tanıklık yapabilmemde mümkün değildir dersin olur biter hocam. Öyle 5-10 defa git gel yapmazsın yani. 1 defa gider ifadeni verir çıkarsın.

Yazilimci tarafından 09/Ağu/18 14:04 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    patates bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Karşıdakinin haberi olmadan ses kaydetmek suç hocam. Haklı iken haksız duruma düşmeye gerek yok. Adamla muhatap olma artık. Çok arayıp rahatsız ederse savcılığa tacizden suç duyurusunda bulunursun. Diğer konuda tanıklık yapabileceğin bir durumda değilsin hocam. Adliyeye 1 defa gidersin ifadeni verirsin. Ben uzaktayım adamla tek alakam sahibinden.com üzerinden yaptığım satış. MNG kargo ile gönderdim. Orada ne olup bittiğini görebilme veya bilebilme durumum olmadığı için tanıklık yapabilmemde mümkün değildir dersin olur biter hocam. Öyle 5-10 defa git gel yapmazsın yani. 1 defa gider ifadeni verir çıkarsın.

ses kaydı ne alaka hoca , sahibinden.com üzerinden konuşma kayıtları yok mu :D

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 1291 Toplam Mesaj: 12
altın portak goes to