folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hürriyet‘İn Milleti Keklemesi

Hürriyet‘İn Milleti Keklemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sabah haberlere bakayım dedim.Lafa bak "youtube'a yakın kaynaklardan öğrendiğimiz bilgiye göre".Habercilikte böyle bir terim olur mu yav ? Google'da çalışan muhabirleri var sanki.Ortalığı gazlamaktan başka bir şey yaptıkları yok.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25962824.asp?utm_source=hurriyet&utm_medium=haberdetay1&utm_campaign=ilgilihaber

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Sabah haberlere bakayım dedim.Lafa bak "youtube'a yakın kaynaklardan öğrendiğimiz bilgiye göre".Habercilikte böyle bir terim olur mu yav ? Google'da çalışan muhabirleri var sanki.Ortalığı gazlamaktan başka bir şey yaptıkları yok.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25962824.asp?utm_source=hurriyet&utm_medium=haberdetay1&utm_campaign=ilgilihaber

youtube yakın kaynak = youtube çaycısı 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Günümüzde öyle yalanlar dönüyor ki. Acı olanı da insanlar içlerinden istediklerini doğru kabul ediyorlar. Bu adamlar "Youtube bizim" dese "doğrudur" diyecek insanlar eminim ki çıkacaktır. Samimiyet tek başına yetmiyor, ilim de lazım ilim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bizim milletimiz kimse üstüne alınmasın fakat teknoloji cahili.Gider tonla para verir iPhone, Galaxy alır sadece Facebook'a girer.Bunlara açılış sayfasını Google'dan başka bir site yapınca internete giremeyen adamlar inanıyor.Acı ama gerçek.Zaten haberin altındaki yorumlarda her şeyi özetliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

youtube direniyor diyor ama geçen hafta sümeyye ile ilgili bir video kaldırılmıştı, hükümet talebi v.s. yazıyordu.. ama gazete haberinde youtube mahkeme kararı demiş diyor.. çelişki 1.

1000 den fazla gelip gelmediği hakkında bilgim yok ama mantık yürütülürse olabilir.

ayrıca başbakanın dediği fb ve youtube kapatılması olayı url bazlı bir olay bence, kökten kapatmayı değil de bazı içerikleri engellemek amaçlı, tabi kendisi ifade edememiştir büyük ihtimal, yoksa kapatabileceğini sanmıyorum. şahsi olarak facebook un kapatılmasından yanayım, milleti ebleh bir topluma dönüştürmede büyük rol oynadığına inanıyorum. neyse son olarak da

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25957882.asp

fb kapanırsa facebook zarar eder diyor, öyle bir dille anlatıyorlar ki, sanki ekonomik kayıp türkiye yi vuracak.. bildiğim kadarıyla ne facebook ne google (her servisi dahil), türkiye ye vergi ödemiyor. ancak bazı ülkelere vergi ödüyorlar. ben devletin yerinde olsam "madem" büyük bir pazar, o zaman vergiyi ödemezsen kapatırım diye tehdit ederim, ödemiyorlarsa çin ve türevi ülkeler gibi kendi sistemlerimi geliştirirm. zaten facebook bilgileri israil e aktardığını açıkladı.. keza google da yapıyordur bunu, zaten ikisinin de sahibi yahudi. bizdekilerin teknik bilgileri zayıf olduğu için işin bu boyutunu düşünemiyorlar. oysa bu tarz bilgilerle milletlere göre kişilik belirlemelerinde büyük rol oynuyorlar ve buradaki sonuçlara göre, milletlere değişik şeyler sunup para kazanıyorlar ya da alt bilinçlerine bu şekilde oynuyorlar.. biz daha yarınımızı hesap edemezken adamlar geleceği planlıyorlar..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@unbalenced

Doğru noktaya değindin hocam.Geçen seferki konudada yazmıştım senin dediğin olayı fakat hemen AKP yandaşı olmakla suçlandım.Çin gibi Baidu tarzı bir arama motoru yapılsın ve %100 Türk yapımı olsun, Türk öğrenciler tasarlasın.Youtube, Facebook gibi sitelerin Türk alternatifleri olsun verilerimiz yurtdışına çıkmasın.Şimdi bana fişleme falan demeyin.Adam tutup Facebook'ta yediği yemeği bile paylaşıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

çin gibi diyorsunuzda milli işletim sistemi dediler pardusun mına kodular bıraktılar buda öyle olmasın sonra

hem teknolojiye bukadar takmayın kafayı tırlatırsınız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    endenius bunu yazdı

çin gibi diyorsunuzda milli işletim sistemi dediler pardusun mına kodular bıraktılar buda öyle olmasın sonra

hem teknolojiye bukadar takmayın kafayı tırlatırsınız

hocam bu hükümetin daha doğrusu tubitak, tusas-tai, roket-san gibi kuruluşların yaptığı işlere bak, son derece takdir ettim. Ancak kosgeb gibi bir kurumdan dünya çapında ses çıkarak bir uygulama desteğini görmedim. forumdan bir arkadaş benim projemi biliyor, daha az gelişmişi abd de var, biz onlardan çok daha fazla gelişmişini yapacaktık hem de 3 kat daha azı fiyatına ama kusura bakmayın dangalaklar pahalı kimse almaz diye revize edin dediler projenizi. biz de yapmaktan vazgeçtik.. yani hala kadrolarda milli bilinç oturmamış. kim bilir belki 20 sene sonra akılları başlarına gelir.. 

pardus projesine gelince, linux kernelini kullanıyor hocam yani sanki tubitak kernel yazmış da ... bildiğim kadarıyla askeri amaçla özel üretilmiş işletim sistemleri ve işlemciler mevcut ancak bunlar pek göz önünde değiller zaten olması da doğru değil. ama pardus desteklenebilirdi ve biraz daha karmaşası düzeltilebilir. ben şuana kadar hiç bir ülkenin resmi dairlerinde linux dağıtımına rastlamadım. okullarda kiosk tarzı makinelerde linux kurulu oluyor ama linux kullanan bir memur görmedim şuana kadar, bilen varsa paylaşırsa sevinirim..  bizim memurlarımız daha iki parmakla yazı yazabiliyor, interneti google zannediyor, en küçük bir arızayı bile çözemiyor, kaldı ki linux kullanabilecek.. iyi bir eğitim verilmesi lazım ve muhattap olan öğrenci (memur oluyor burda), yeterli seviyede olması lazım. bu da genç nesillerin yapabileceği bir şey.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

pardus örnekti

devlet dairesinde kullanamazsın ama okullarda dağıtımlarını çeşitlendirip ilk okul 5 e kadar şu sürüm 5-8 sınıf şu sürüm 8-12 sınıf bu sürüm diye ihtiyaca yönelik yapar mikinsofta paraları kaptırmazdınız yani mevzu kernel değil kelaynak olmamaktı

askeri yazılımların zaten ortada dolanması saçmalık olur onların gizli tutulması şart

devlet dairesine çokmu lazım ozaman çakma sıkınsoftu (ReactOS)  geliştireceklerdi dairelere özgü sistemler üreteceklerdi

ama gel görki yaptık ettik demekten çok öte gidemediler

benzini biten anadol misali

endenius tarafından 08/Mar/14 12:53 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

bknz: yaran yanlış okumalar.

"hürriyetin milliyeti keklemesi"  

:)

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

millet olarak sadece işi yapmak için yapıyoruz, yarar bakımı çok önemli değil.. yani sorsan şunu bunu yaptık derler ama yararlanılma oranları çok düşüktür, çünkü bizde projelendirme iyi değil. mesela isviçre eleman alırken, elemanın aranan özelliklerinden birine de

* İsviçre kalitesi baz alınarak iş üretilecek

gibi bir madde koyuyorlar. Yani adam demek istiyor ki benim bir kalite standartım var ve bu kalitede çalışabilecek eleman arıyorum. İşte biz de bu standartı yakalayabilmeliyiz. Onun dışında yapılan işin bir faydası yok.

Linux bir çok alanda yetersiz, uygulama dünyasında genelde windows baz alınarak ürünler çıkartılıyor, yani bu sadece türkiye ile ilgili değil. salt linux tabanlı çalışan ülkeler varsa onlar da amerika'dan boykot yiyen küba, k.kore falandır. Ben bir yazılımcı olarak nerdeyse tüm dillerin derleyicilerini kullandım ve Visual Studio nun eline su dökecek bir IDE görmedim. Adamlar tekel belki ama yapılan şey ortada. Ben para vermiyorum o ayrı bir şey ama bence hak ediyorlar. Ecilpse ya da XCode kullanınca inan programlamadan soğuyor insan. Bir çok kişi de benim gibi düşünüyor.

Windows/Linux karşılaştırmasına girmek istemiyorum ama ev kullanıcıları için windows çok daha pratik çünkü buna göre çözümler de üretiyor. Sen diyorsun ki pardus u da yaş gruplarına göre geliştirseler, evet güzel olabilir, ancak yerleşmiş bir microsoft kültürü var, bunu öyle ha diye kazıyıp atmak ütopik olur. Gönül ister ki %100 milli işlerle yürüse teknolojiler. Mesela bir hocamın dediğine göre, japonya da yerel halkın kullandığı ürünler ile dünyaya sattıkları ürünler çok farklıymış. Oradaki halkın özelliklerine göre tamamen kendi standartlarına göre ürün yapıyorlar ama aynı zaman da dünya standartlarını baz alarak da diğer ülkelere ihraç ediyorlar. Ve işin ilginci (aslında doğru olan ama türkiye de işlemeyen bir şey), kaliteli şekilde ürettiklerini kendi insanlarına, diğerlerini de yurtdışına yolluyorlarmış. Biz ise kaliteleri ihraç ederiz, kalitesizleri de kendi milletimize kullandırırsız.. İş sadece devlet ile ilgili değil, milli bilincin millet ile bağlantısı olmalı. Sence halkımız ne kadar milli? 

Yurtdışında yere çöp atan biri görüldüğünde hemen müdahale eder gerekirse polisi arar. Türkiye de kaçımız böyle bir şey yapıyor? Polise haber verse de polis ilgilenir mi? ama adamlar ülkelerini koruyor, kurallarına sıkıca bağlı ve ülkenin menfaatini düşünüyorlar. Öyle ki 90 lı yıllarda benzine zam yapılıp yapılmaması için referandum yapılıyor ve %68 oranında evet çıkıyor. çünkü adamlar diyor ki, devlet fakirleşirse biz de fakirleşiriz.. bu mantıkta devletin refahını önce düşünüyor. Bakış açısı, eğitim v.s. ne dersen artık. Ama bu özellik biz de yok. Biz de herkes hem birbirlerini hem devleti soyma derdinde.. Ondan sonra kaldı ki pardus ... Kendimiz düzelmedikten sonra pardus yapsan ne ala.. 

Toplam Hit: 1632 Toplam Mesaj: 14