folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Hyundai Getz 1.4 2010 Süspansiyon Hakkında

Hyundai Getz 1.4 2010 Süspansiyon Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Tecrübeli arkadaşlara sorum

Araç asfalt dışında bu lanet olası arnavut taşı mıdır ne belaysa bu yollara girince araba felaket ses yapıyor sarsıntı inanılmaz derecede rahatsız ediyor. Bu küçük arabalar hep böyle midir? Bu arabayı 3 yıldır kullanıyorum hep böyle son zamanlarda iyice canımı sıkmaya başladı.

Dandik asfalt dökülen yerler olur ya büyük mıcır atarlar yola malzemeden çalmak için öyle bir yola gireyim inanılmaz bir titreme oluyor bu durum çoğu arabada böyledir ama getz çok can sıkıcı oluyor bu yollarda.

Lastik değerleri 30-31 bar olması lazım ideal değerler bunlar sanırım. Rot balans ayarı tamam.

Amortisörlerde bir problem de yok bu durumdan kurtulmak için arabayı mı satmak lazım?

Yaa bazen başkasının arabasına biniyorum olamaz böyle bir sessizlik diyorum.

Model olarak eski bir araba alayı böyle mi bu küçük arabaların?

Bu durumdan kurtulmak için öneriniz var mı?

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Monreo amorsitorler Hyundai da baya uyumlu ama biraz da arabayla alakalı eğer sessizlik istersen iyi bir yalıtımciya para harcayarak cozersin

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Monreo amorsitorler Hyundai da baya uyumlu ama biraz da arabayla alakalı eğer sessizlik istersen iyi bir yalıtımciya para harcayarak cozersin

Monreo dediğin şey var olan ürün mü? Uyumlu derken ne demek istedin anlamadım?

KNOWLEDGE IS POWER!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam bende ctröen c ellyse var kimileri gibi kayınpeder destekli son model arabamız olmasada, neyse gecen arkadan ses geliyor ama ne ses anlam veremedim neyse araştırdım ettim bi baktık arka teker rulmanı dağılmış , sendede öyle birşey olabilirmi acaba?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Monreo dediğin şey var olan ürün mü? Uyumlu derken ne demek istedin anlamadım?

Amorsitor markası ayrıca dediğim gibi yalıtımci ile gorus

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Getz i bilmiyorum ama pek çok taksici, kullandıkları accent arabalara fiat tempra yaylarını takarak bu tip sorunları çözüyorlarmış. Özellikle de arka yaylar aşırı yumuşak yapıda olduğu için bozuk yollarda çok sorun oluyormuş. Kısacası daha sert yapıdaki fiat tempra yaylarını uydurup yola devam :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://forum.donanimhaber.com/getz-sert-suspansiyon-konusunda-tecrubem--79587251

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Z rotları ve direksiyon kutusunu kontrol ettir onlar çok ses yapar hocam 

Bunlarda sorun varsa Düz yolda kolay kolay belli etmez ama tümsek,parke taşı gibi yollarda çok belli eder lokur lokur ses yapar 

Her ihtimale karşı aks kafalarıni ve salıncaklarıda kontrol ettir hocam boşluk yapmış olabilir

seagate189 tarafından 27/Nis/22 00:29 tarihinde düzenlenmiştir

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar sanayi nin yolu gorundu gidip goruseyim bakalim bahsettiklerinizi dile getiririm.

-Teker rulmani dagilmis olamaz gecenlerde baska bir kontrole girmisti orada soylerlerdi.

-Yalitimci ile gorusulecek

-Farkli yaylar ile cozulur mu bilmiyoruz

-Z rot ve diger seyleri de soylerim

seagate189 - sunyy2003 - KaptaN - LhaNeT

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Hyundai ile parçaları benzer diye yazıyorum 2008 Kia cerato'ya orjinal mando marka(maysan mando değil Kore mando) amortisör ve orjinal yay taktım araba kaya gibi oldu hersene alt takım değişiyorum... sanki hiç amortisör yok gibi arabada... Şuan ki gibi virajda beni üzmeyecek ama konforlu yay/amortisör üst takozu (ses,tıkırtı,dağılmadan dolayı) tavsiyesi yapacak olan varsa bende mutlu olurum sanırım ortak sorunumuz yay ve takoz..

caagroup tarafından 27/Nis/22 08:31 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ben hyundaim de 2 yılda bir amortisör patlatıyordum meğer sorun lastikdeymiş :) 

michelin lastiğini takdım sonra hiç patlamamıştı lastikde sert olmayacak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1464 Toplam Mesaj: 17
araba sarsıntı hyundai getz araba