folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hz. Muhammed"İn Halısına 5.5 Milyon Dolar

Hz. Muhammed"İn Halısına 5.5 Milyon Dolar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

karde$im öncelikle $unu itiraf etmeliyimki

emir abinin dediği gibi yeni yetmeler :W

islam konusu üzerinde çok çarpıcı sözler kullanıyorlar. bilmiyorsanız yazmayın kardeşim. bir kere o halının münlümanlıkla veya insan beslenmesiyle alakası ne ? 

bosna müslüman ülke olabilir . fakir bi ülkede olabilir. açlık sınırının üstü olan bi ülkede olablir !!

yanlız $u var halı sahibinin halıyı satmıcak anlamına veya satıpta elde ettiği parayı insanlar üzerinde değerlendirecek anlamına gelmez.

gelgelelim $u mevzuya:

karde$im bir kere bu i$ler ticarettir. ticarette elle tutulan gözle görülen değerli her$ey elden ele ülkeden ülkeye satılır . hz. muhammed s.a.v. efendimizin halısı satılmı$ bu müslümanlığın sonu değildir.

gelgelelim ondan önce kuran-ı kerim vardır oda parayla satılıyor. insanlar ticaret yapıyorlar çalı$ıyorlar bırakında bunun kar$ılığını alsınlar.

öle her$eyide islam veya müslümanlığa çekmek açıkçası cahillik sıfatıdır !!

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Yanlarında filistinde insanlar açlıktan sefaletten ölürken, altın kaplama mercedes yaptıran, 1.5 milyar dolara otel yapıp açılışına 20 milyon dolar harcayan dubai mesela. Araplar boktur, bok olarak kalacaklardır

not: Kesinlikle irkç bi insan değilim ama bunlar da insan değil 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

kardelen442 bunu yazdı:
    -----------------------------

Şimdi gel gelelim müslümanlık müslümanın kardeşidir diye herkes biliyo bu bir. Bosna müslüman bi ülke afrikada ölen çocuklar müslümanıda var .Bir insanı kurtaran tüm insanlıgı kurtarır sözüyle hareket ederek 5.50 milyona kaç aç insan  kurtarılır. tabiki degerler önemlidir ama insanın üstünde deger yoktur. Hele bir halıysa. Bilal habeşide köleydi para karşılıgı kurtarıldı.Halıyla müslümanlıgın ne alakası var diyen arkadaşa gelince onuda sen çözecen.   

İyide Kurtarmaktan Kasıt Cümlelerine diyecek yokda, Birincisi Taktın halıya Hocam valla. :)

İkincisi ise, Neden o kadar Uzaklara Gidiyorusunki, Türkiyede bile Açlık sınırı altında yaşam Mücadelesi verenler var. Her neyse Düşüncelerin Güzel ama, Konuyu Sabote etmeyelim yahu, Bak orada Müslümanlığın Manevi Değerlerinden Biri Duruyor. Alan Kişi O Emaneti devralan kişidir. Nasıl diyim Bilmiyorum anlatabildimmi.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

kardelen442 bunu yazdı:

Şimdi gel gelelim müslümanlık müslümanın kardeşidir diye herkes biliyo bu bir. Bosna müslüman bi ülke afrikada ölen çocuklar müslümanıda var .Bir insanı kurtaran tüm insanlıgı kurtarır sözüyle hareket ederek 5.50 milyona kaç aç insan  kurtarılır. tabiki degerler önemlidir ama insanın üstünde deger yoktur. Hele bir halıysa. Bilal habeşide köleydi para karşılıgı kurtarıldı.Halıyla müslümanlıgın ne alakası var diyen arkadaşa gelince onuda sen çözecen.   

İyide Kurtarmaktan Kasıt Cümlelerine diyecek yokda, Birincisi Taktın halıya Hocam valla. :)

İkincisi ise, Neden o kadar Uzaklara Gidiyorusunki, Türkiyede bile Açlık sınırı altında yaşam Mücadelesi verenler var. Her neyse Düşüncelerin Güzel ama, Konuyu Sabote etmeyelim yahu, Bak orada Müslümanlığın Manevi Değerlerinden Biri Duruyor. Alan Kişi O Emaneti devralan kişidir. Nasıl diyim Bilmiyorum anlatabildimmi.?

--------------------

Hocam emaneti devir almak böle olmaz. Hz. ebubekir emaneti devraldı kesinlikle para karşılığı satmadı. benim  şikayetim para karşılığı satılmasıdır. Tabi ticaret olacaktır ama Hac a gidip gelip döviz bürosu  açarak para alıp satarak degil.Onu bunu dolandırarak degil. Hac bi ibadettir eyv ancak yanındaki insan açken yapması bana göre dogru degil . Hac giden insan sayısı milyonlarca bunlar dan bayagı para toplanıyo. Herkes zekatını verseydi bu kadar aç olmazdı ama gezmeye şafşataya gelince para var ve buda müslümalık oluyo  sorun burda.Emanete sahip çıksalardı hocam islam dünyası bu durumda olmazdı. Bİlgi kabe muazam  emanettir. ama nedense etrafı yabancı otellerle dolu.Şeyh o bzim paralarla evine zemzem hatıı çekiyo mesele burda yoksa emanete canımızı veririz.KUdus emanettir nedense işgal altında ve diger yerler. böylemi emanet sahip çıkılıyo.Hep parayla satılması sonucudur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    xz söylemiş zaten de bide ben söyleyeyım. halının hiç bir kutsal değerı yok. adamın birisi yaptırmış şimdide torunları satıyor. hz. muhammedın halısı olsa zaten o fıyata vermezlerdı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:
    muhammedin kullandığı değil daha 150 yıl önce mezarın koyulmak üzere yapılmış bir eşyanın nesi kutsal oluyor ben onu anlamadım. bayaa kazançlı bir sektör sanırım kutsal eşya yapıp satmak . muhammed bugün yaşasa kesin zengin olurdu
    Nasıl olurda Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize böyle hitap edebiliyorsunuz anlamıyorum??
    Bazı arkadaşlar Afrikada Bosnadaki Müslüman lardan bahsetmiş kesinlikle katılıyorum ki
    Burada şu soruyu soralım Eğerki Efendimiz olsaydı ne derdi?
    Kesinlikle Bu halıya 5 milyon dolar gibi bi para karşılığında alınmasına onay vermezdi
    0 para ile yetimleri zor durumda olanlara yardım etmemizi emrederdi..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    AsortiC bunu yazdı:

xz bunu yazdı:
    muhammedin kullandığı değil daha 150 yıl önce mezarın koyulmak üzere yapılmış bir eşyanın nesi kutsal oluyor ben onu anlamadım. bayaa kazançlı bir sektör sanırım kutsal eşya yapıp satmak . muhammed bugün yaşasa kesin zengin olurdu
    Nasıl olurda Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize böyle hitap edebiliyorsunuz anlamıyorum??
    Bazı arkadaşlar Afrikada Bosnadaki Müslüman lardan bahsetmiş kesinlikle katılıyorum ki
    Burada şu soruyu soralım Eğerki Efendimiz olsaydı ne derdi?
    Kesinlikle Bu halıya 5 milyon dolar gibi bi para karşılığında alınmasına onay vermezdi
    0 para ile yetimleri zor durumda olanlara yardım etmemizi emrederdi..

Ayakta alkışlıyorum...

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Gösteriş, günahtır. İsraf, günahtır. Hele bunlara birde güzel peygamberimizi alet etmek günahın kralıdır. Yazık

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

kardelen442 bunu yazdı:
    Çok degerli evet ırakta orta say bosna hersek ve diger bir çok kadınların ırzın geçiliyo parasızlıktan g. afrikada adam pisligini yiyo .Bu çok degerli müslümanlığı yaşatalım.

İyide sanane hocam ?

Yani adamdan sanane , alan adam belkide ateist.

Bana göre olayın islamla hiç bir alakası yok adamın teki 150 yıl önce Hz.Muhammet'in naaşına konulması için halı yapmı$ , konulmamı$ta satılmı$ ne olcak yani ?

Tamamen ticaret.

Bazı ki$ilerin yapdıgı ibnelik , dini ticarete dökme.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 3845 Toplam Mesaj: 22