folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hz. Musa Ve Denizin Yarılması-3000 Yıllık Resim

Hz. Musa Ve Denizin Yarılması-3000 Yıllık Resim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek
    http://img94.imageshack.us/img94/8316/oooooooo9qq.png

Hz. musa İ.Ö. 1200 yıllarında yasamıs ve hayır ile şer arasındaki mücadele onun zamanında de devam etmiştir.

H.Musa (a.s.) peygamberlikle vazifelendirildikten sonra firavun ile mücadele etmiş ve Hz.Musa 'ya iman eden israil oğlu kabilelerine eza ve cefa uygulanmıştı.Bunu üzerinede Allah hz.musa ve ona olanların mısırdan çıkmalarına müsade etti.Bundan haberdar olan Firavun güçlü bir ordu ile bunları takibe başladı.Hz.Musa bu takipten kurtulmak için cenabı hakkkın izniyle Kızıldeniz kıyısına kadar gelmişti.Önlerinde deniz ve arkalarında firavunun ordusu vardı.İşte bu dehşetli durumdayken Allah'ın emriyle Hz. Musanın bir mucizesi olarak deniz yarıldı ve açılan yoldan geçerek selamet sahiline ulaştılar.

Firavun ve askerleri İsrailoğullarını takip ederken denizin ayrılmış olan sularını dhşetle görmüşler, fakat kin ve düşmalıklarından dolayı bir anlık tereddütden sonra onlarda denizden açılan yola girerek takibe geçmişlerdir.Ancak denizin açılan suların tekrar birleşmeye başlamış ve sonunda firavunla bütün ordusu tek bir kişi bile kurtulamadan sulara gömülmüştür.

Gecenlerde yapılan kazılarda cıkan papiruslere göre bu olay şöyle anlatılmaktadır.'' Sarayın beyaz odasının muhafızı kitaplarının reis Amsnamoni'den katip Penterhor'a

''...Musibet şiddetli zarüret birdenbire onu zabdetti.Sular içinde uyku,anlıyı acındıracak bir şey yaptı...Reislerin ölümünü,kavimlerin efendisinin şarkıların ve garpların kralının mahvolmasını tasvir et.''

*Bu olayı bilmeyen yoktur herhalde
    Ama bana ilginç gelen ve ilk defa gördüğüm bu resmi sizlerle paylaşmak istiyorum

Cesed Kızıldenizin kenarında Cebelein mevkiinde bulunmuş ve onu kızgın kumlar arasından 1881 senesinde çıkaran ingiliz araştırma ekibi tarafından müzeye götürülmüştür.
    Secde vaziyetinde duran cesedin tüm organları tamdır.Hatta başındaki sararmış sacları ile sakalları da rahatlıkla görülebilir.Cesedin en hayrat verici özelliği is mumyalanmamış olmasıdır.Bilindiği gibi mumyalanmış cesedlerin iç organlarının bazıları çıkarılmış ve ilaçlanmış durumdadır.Fakat bu cesede hiç bir işlem yapılmaış ve kimyevi madde kullanılmamıştır.

Karbon 14 denen yöntemle en az 3000 yıllık olduğu kanıtlanmıştır.

Bu resim İsrailoğulları'nın başlarındaki zalim Mısır Firavun'u II. Ramses'in cesedinin resmidir.

Resim, İngiltere - Londra British müzesinde bulunmaktadır.

Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra'ya getirilmiştir.

ALLAH (c.c) Resulu Hz. Musa'nın zamanında ilahlık iddasında bulunan Firavun'un ölümünden 3 bin sene geçmesine rağmen ALLAH (c.c), cesedini ibret olması için çürütmemiştir.

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CannibalCorpse
    CannibalCorpse's avatar
    Erkek
    ağa bu cok ilginc bişey ya bu olayı ve fotoyu bizlerle paylaştıgın için tşkler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    bu fotonun cameekanlı hali wardı bende msn avatarı olarak kullanırdım miilletten çok tepki alınca waz geçtim :D

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    Firavun'un ibretlik fotosu hep öyle kal ..(demiom:D)
    Sen gö** gelince Allaaah deyip secdeye yat şerro herif,İnkar ederken nerdeydin laan zırto?
    saol dai paylaşım için.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    la ben diskaviri çenılda izlemiştim bu adamın cesedi deniz dibinde bi süre kamaktan ordaki bilmemnelerden dolayı bozulmamıs die adam ayrıntılı ayrıntılı acıklıodu nasılki balığı tuzlarsan bozulmasını geciktirirsin bu örnei vermişti tuzlu su artı bilmemnelerden dolayı demişti :S:S

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abü ilkokul kitabımda din dersi, kitabımda vardı bu biliyorum ALLAH herşeyin cevabını verir ya öyle ya böyleee
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_COMMANDO
    the_COMMANDO's avatar
    Erkek
    dai harbiden ibretlik secde de durması vucudun bozulmaması falan
    saol paylaşıma

Dalımızı Kıranın Ormanına DÖK BENZİNİ YAK HEPSİNİ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    eee, aq aslinda hersey ibretlik ya illaki bize ilginc gelcek bisi ibret olmasi icin. Iste goruyoiz, duyuyoz, tatiyoz binbir ibret sana

tabii anlayana:S

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rEdD_bOyY
    rEdD_bOyY's avatar
    Erkek
    abi ben bu firavun u toprak bile kabul etmemiş ondan öle diye biliyorum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek
    Allah bızı fıravunluktan ve fıravunlardan korusun.

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andhacker34
    andhacker34's avatar
    Erkek
    çok sağol kardeş

( Paylaşılamayan tek şey Yalnızlık"tır... Zaten paylaşılsa yalnızlık olmaz... )
Toplam Hit: 3220 Toplam Mesaj: 20