İ7 Dizüstü İçin Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

Selam saygıdeğer müritler, i7 laptop alacağım 1-2 aydır arayıştayım. ASUS ve SONY düşünüyorum.

Asus için söyleyeceklerim, baktığım modeller hep 2GB ekran kartı var ve bu bana cezbedici geliyor.
    Fakat 2 tür kasası var şuan piyasada ben alüminyum olanı düşünüyorum. Çünkü diğer kasa(alüminyum olmayan) klavyesi dahil bana hiç kullanışlı gelmiyor.

Sony için düşündüklerim, 1GB ekran kartı var asus ile ram miktarları aynı ve fiyatları da çok pahalı. Kasası çok iyi ve kullanışlı. Alabilirim fakat değer mi bilemiyorum.

Baktığım asuslar  maksimum 2500TL yi buluyor, sonyler ise maksimum 3500-4500TL civarı.

Bu laptopu adobe programları, oyunlar, after effect ve maya gibi programları kullanmak için alacağım.

Diğer samsung, lg, acer hele ki hp gibi markaları düşünmüyorum. Aslında şuan yazdığım acer gayet iyi fakat asus da kullandım bundan daha iyi.

sizin de öneriniz, yeni aldığınız bu tür bir dizüstü hatta alıp memnun kaldığınız mağaza varsa yorumlarınızı bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

bır arkadasım evkurda calısıyor bılgısayar satıs kısmında daha bugun yanındaydım aynı seyı onada sordum bır suru laptop markası var hepsının ozellıklerını fln soyledı neyın cok gıttıgını neyın fazla satılmadıgını sana anlattıklarını yazıyım

İlk basta sony için soyledıklerı cok ısınan bır laptopmus herkes sonyi marka ıcın alıyor dıyor yanı markaya para oduyorlar dıyorlar

acerın yenı modellerını cok meth ettı gercekten saglam makına oldugunu soyledıaynı sekılde toshıbayıda oyle dedı

asusun alımınyum kasalı modellerı varmıs onlar fazla ısınma yapmıyor dedı onlarda ıyıymıs

casper ıcın hıc bakma dedı

lenovo gosterdı makınada hıc ısınma yoktu ama performans acısından tam olarak verım alamazsın dedı

hp ıcın chıpset arızası cok verır dedı bulasma dedı

samsung ıcın yenı laptop uretmeye basladı gayet guzel laptopları var ama ısınma sorunu ondada oluyor dedı

soyledıklerını yazdım oradakı teshır urunler sabah 9 da acılıp aksam 9 da kapanıyormus temas ettıgım ınceledıgım laptoplar arasında kasa olarak ısınma olmayan 3 adet laptop vardı bırı lenovo bırı acer dıgerıde toshıba ıdısecım senın

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Monster alsana ?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Benimkini gördün BF3 diablo3 aralıksız 12 13 saat oynadığım oldu 28 vidası eksik şuan söküp parçalarken arttı :D alalım sanada bi tane bundan :)

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

SinusX bunu yazdı:
    -----------------------------

Benimkini gördün BF3 diablo3 aralıksız 12 13 saat oynadığım oldu 28 vidası eksik şuan söküp parçalarken arttı :D alalım sanada bi tane bundan :)

sende ne varkı bende almayı dusunuyorum bı tane guclu bır laptop monster cok pahalı geldı az once arastırdım :(

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

hocam bende şuan ASUS kullanıyorum N53SN i7'li sadece Adobe ailesi ve 3Dmax gibi programları kullanırken Özellikle Aftereffects için NVİDİA çekirdekli ekran kartı olanı almanı tavsiye ederim benim kullandığım ekran Kartı GT550M her nekadar test edecek kadar vakit bulamasamda ben ASUS almanı tavsiye ederim hem servis bakımından ( ben ankarada olduğum için bana yakın ve hiç sorun yaşamadım memnunum ) hemde fiyat ve kalita bakımından çok harika makineleri var tercih meselesi donanım konusunda daha iyi muridler var konuyu görürse yazarlar zaten, tavsiyem ASUS 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx

sunlar nasıldır onerırmısınız?

Brownun konusunu baltalamak gıbı oldu ama kusura bakmasın :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Asusun 5 gb ekran kartlı titanyum kasalı şarjı 15 gün giden modelini alacağına

sony nin git en düşük özellikteki notebookunu al...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

serioususer bunu yazdı:

bır arkadasım evkurda calısıyor bılgısayar satıs kısmında daha bugun yanındaydım aynı seyı onada sordum bır suru laptop markası var hepsının ozellıklerını fln soyledı neyın cok gıttıgını neyın fazla satılmadıgını sana anlattıklarını yazıyım

İlk basta sony için soyledıklerı cok ısınan bır laptopmus herkes sonyi marka ıcın alıyor dıyor yanı markaya para oduyorlar dıyorlar

acerın yenı modellerını cok meth ettı gercekten saglam makına oldugunu soyledıaynı sekılde toshıbayıda oyle dedı

asusun alımınyum kasalı modellerı varmıs onlar fazla ısınma yapmıyor dedı onlarda ıyıymıs

casper ıcın hıc bakma dedı

lenovo gosterdı makınada hıc ısınma yoktu ama performans acısından tam olarak verım alamazsın dedı

hp ıcın chıpset arızası cok verır dedı bulasma dedı

samsung ıcın yenı laptop uretmeye basladı gayet guzel laptopları var ama ısınma sorunu ondada oluyor dedı

soyledıklerını yazdım oradakı teshır urunler sabah 9 da acılıp aksam 9 da kapanıyormus temas ettıgım ınceledıgım laptoplar arasında kasa olarak ısınma olmayan 3 adet laptop vardı bırı lenovo bırı acer dıgerıde toshıba ıdısecım senın

önerilerin için çok teşekkür ederim. bende yazdıkların gibi düşünüyorum.

interfector bunu yazdı:

Monster alsana ?

alsana diyipte alınmıyor maalesef onu kullanmış olan kişi etrafımda yok, o laptopu deneme şansım da yok, ayrıca kasasının dizaynını hiç sevmedim, dümdüz kasa.

SinusX bunu yazdı:

olm ben acerdan kurtulmaya çalışıyorum sen acer diyosun :) ısınmama özelliği çok iyi ama bu pc lerin cidden

sezeruludag bunu yazdı:

hocam bende şuan ASUS kullanıyorum N53SN i7'li sadece Adobe ailesi ve 3Dmax gibi programları kullanırken Özellikle Aftereffects için NVİDİA çekirdekli ekran kartı olanı almanı tavsiye ederim benim kullandığım ekran Kartı GT550M her nekadar test edecek kadar vakit bulamasamda ben ASUS almanı tavsiye ederim hem servis bakımından ( ben ankarada olduğum için bana yakın ve hiç sorun yaşamadım memnunum ) hemde fiyat ve kalita bakımından çok harika makineleri var tercih meselesi donanım konusunda daha iyi muridler var konuyu görürse yazarlar zaten, tavsiyem ASUS 

bende şuan senin gibi düşünüyorum fakat yanlışlarım olabilir tabi, o yüzden sordum. alüminyum kasa alacağım diye bakıyorum şuan.

swordfish bunu yazdı:

Asusun 5 gb ekran kartlı titanyum kasalı şarjı 15 gün giden modelini alacağına

sony nin git en düşük özellikteki notebookunu al...

bence çok yanlış düşünüyorsun fakat önerin için teşekkür ederim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Brown bunu yazdı:

bence çok yanlış düşünüyorsun fakat önerin için teşekkür ederim.

Hocam kaç yaşındasın bilmiyorum Bugune kadar kaç tane laptop eskittin yada kaçtane laptop elinden geçti bilmiyorum.ama kullandığım test ettiğim tamir ettiğim laptopları yazmaya kalksam sayfalar yetmez.14 senedir laptop tamiri yapıyorum.Senin Övdüğün Bir çok marka laptopun Fabrikasınıda ( Çin ve diğer ülkelerde ) gördüm.

Artık birşey demiyorum :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

@swordfish

artık bişi demiyorum diyosun da aksıne acık acık nedenlerini söyle ki ona göre alışverişimizi yapalım. ben de laptop alıcam biliyosun, daha almadım :P

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 3381 Toplam Mesaj: 27