folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İade İsteğine Karşılık Verilen Çek

İade İsteğine Karşılık Verilen Çek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

anlıyorum gençsiniz güzelsiniz ama biraz da sert olmasını bilin ya en son böyle yapan columbia'nın anasını ağlatıp dükkanı velveleye vermiş paramı alıp çıkmıştım, bu senin kanuni hakkın bu hakkı kullanmak için illa kolluk kuvveti bekleme sende uygulamada yardımcı olmalısın ikna et, sesini yükselt, haklarını say  gerekirse cıngar çıkar o parayı almadan çıkma hatasını zaten kabul etmiş oçeki sana vererek

9200 feetde alınan ilk nefes...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek
    Carlsaganandcat bunu yazdı

anlıyorum gençsiniz güzelsiniz ama biraz da sert olmasını bilin ya en son böyle yapan columbia'nın anasını ağlatıp dükkanı velveleye vermiş paramı alıp çıkmıştım, bu senin kanuni hakkın bu hakkı kullanmak için illa kolluk kuvveti bekleme sende uygulamada yardımcı olmalısın ikna et, sesini yükselt, haklarını say  gerekirse cıngar çıkar o parayı almadan çıkma hatasını zaten kabul etmiş oçeki sana vererek

haklısın valla abi böyle yetiştirildim hep bizimkiler halen boş ver perşine düşme diyorlar ama 2 sene sonra üni mezunu olucam daha hakkımı savunamıyorum utanç verici gerçekten çekinmemin bir sebebide ordakilerin çalışan olması yani şöyle düşünüyorum ona söylenen bu zaten patronu buna para iade yetkisi verse paramı verir diye düşünmem

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

İlk aldığında da çek verdiğin için en sonunda haksız çıkabilirsin.

çıkmaz hocam çünkü para iadesi yapamayacaklarını söylemişler ve çek vermişler. onunla yine ayakkabı almış. ondada imalat hatası çıkınca artık ikinci verilen çekin bir anlamı kalmaz. müşteri firmadan kaynaklı imalat hatasında alışverişten cayıp parasını geri alma hakkına sahiptir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    mt93 bunu yazdı

belgeler tamam valla sonuç ne çıkacak çok merak ediyorum ilk defa böyle peşine düştüm tüketici olarak.Yalnız sitelerde gezinirken dedimki hazır kaymakamlığa gidiyorum benden geçen ay vakıfbankın kesdiği 50 tl hesap işletim ücreti içinde mi dilekçe yazsam :)) Ama  sanırım hesap işletim ücreti yasallaşmış şöyle bir entry gördüm : https://eksisozluk.com/garantinin-hesap-isletim-ucreti-icin-dava-acmasi--4064961  halbuki çok gaza gelmiştim ya tühh.. :))

valla aslında atı alan üsküdarı geçti. kaymakamlıklarda valiliklerde sürüyle dosya masrafı ve hesap işletim ücret iadesi şikayeti. var. ilk zamanlar yapanlar paralarını çatır çatır aldılar. gecen sene şikayet eden arkadaşımın dosyasını hala işleme alamamışlar. dosya çok olduğu için. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

yaklaşık bir ay oldu arayan soran yok tüketici hakem heyetinden türkiye.gov.tr üzerindende kayıt görülmüyor daha bu kadar uzuyor mu bu işler yahu :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    mt93 bunu yazdı

yaklaşık bir ay oldu arayan soran yok tüketici hakem heyetinden türkiye.gov.tr üzerindende kayıt görülmüyor daha bu kadar uzuyor mu bu işler yahu :D

burasi turkiye hocam :D beni 3 aydir 1 evrak icin bekletiyorlar ve daha once 2 kere aldigim belge ne hikmetse kayitlarda bu evrak yoktur die cevap geliyor evrak ortalikda yok :D 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    mt93 bunu yazdı

belgeler tamam valla sonuç ne çıkacak çok merak ediyorum ilk defa böyle peşine düştüm tüketici olarak.Yalnız sitelerde gezinirken dedimki hazır kaymakamlığa gidiyorum benden geçen ay vakıfbankın kesdiği 50 tl hesap işletim ücreti içinde mi dilekçe yazsam :)) Ama  sanırım hesap işletim ücreti yasallaşmış şöyle bir entry gördüm : https://eksisozluk.com/garantinin-hesap-isletim-ucreti-icin-dava-acmasi--4064961  halbuki çok gaza gelmiştim ya tühh.. :))

valla babamın kredi kartına hep hesap bilmemne ücreti yapıyorlar .. babam bankayı arıyor.. o ücreti bonus olarak sisteme tanımlıyorlar.. epey zamandır sistem böyle.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    mt93 bunu yazdı

burasi turkiye hocam :D beni 3 aydir 1 evrak icin bekletiyorlar ve daha once 2 kere aldigim belge ne hikmetse kayitlarda bu evrak yoktur die cevap geliyor evrak ortalikda yok :D 

burası türkiyede yani işler hızlı yürüsün diye e-devlet felan işlere giriyorsun ama hakem heyeti kararı için bu kadar bekletiyorsun yani anlam veremediğim bi bekletme belki işleri bilmediğimden olabilir.Neyi bekliyorum neden bekliyorum gerçekten merakta ediyorum :D neyse diğer konulara baktımda 5-6 ay sonra cevap felan gelmiş beklemeye devam yani

@yunusdogan sordum ben thh ye ücret aldılar dedim şikayet etsem sonuç çıkar mı diye  ordaki memur  alırlar deyip güldü  geçti artık bi şekil yasallaşmış yani anlamadım çokta zamanım yoktu nedenini sormadım 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

aq böyle olay sadece türkiye de var kemal tanca da aynı şeyı yaptı dedim allah belanızı versin ayakkabı almıcam aq para iadesi yapmak zorundasınız dünyanın her yerinde yapıyolar ulan nere gittiysem birşey iade etmem gerekse hiç birşey demeden iade alıyolar rusyada öyle çok sık yapıyordum sabah denedıgımde iyi di gece acıtıyordu ayagımı kaç kere iade ettim öyle bi çıt ses etmedıler burda hem sürekli müşterisin hemde yok boyle olmaz yok şöyle olmaz

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

sonuc benim lehime paramı gidip alacağım,sonucun cıkması 4 ay kadar geçti ama olsun , benzer bir konuda rahatlıkla gidip tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz  :)