folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İç İçe Evrenler Teorisi

İç İçe Evrenler Teorisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

başlığa bakınca sanki ortaya atılmış bir teori var da onu paylaşıyorum gibi oldu, fakat bu benim teorim. mantıklı gelebilir ya da gelmez, adı üstünde teori.

yaklaşık 2 yıl önce bir film izlerken aklıma gelmişti, kafamda biraz düşünmüştüm, sonra korkup tövbe ettim bi daha da aklıma getirmedim..

isviçredeki atlas cern deneyini duyana kadar.

adamlar o borunun içinde atom parçalayacaklarını söylüyorlar, zamanda yolculuk vs vs yi yapacaklarmış, inanmıyorum öyle olduğuna, başka bir sebebi vardır elbet, neyse orayı geçelim.

evren oluşurken, bir patlamayla oluştuğu kabul ediliyor. burdan yola çıkarsak, bu adamlar doğru atomu doğru şiddeti doğru koşulları kullanarak evrenin başlangıcındaki gibi bir patlama gerçekleştirseler, o borunun içinde minyatür bir evren oluşabilirmi? evrenin başlangıcındaki patlayan maddenin daha küçüğünü daha az yoğunluklusunu kullansalar, evreninkiyle orantılı şiddette patlatılsa, parçacıkların gidişatı evrenin başındakiyle aynı olur benim mantığıma göre..

diyelimki böyle birşey mümkün, adamlar yaptı evrenin geçtiği evrelerden geçiyor deneydeki maddeler..

aynı mantıktan yola çıkarak biz de başka bir deneyin parçası olabilirmiyiz?

bizim içinde olduğumuz deneyi yapanlar da başka bir deneyin parçası?

evet manyakça gelebilir, fazla araştırma yapmadım, fazla bilimsel bilgim yok konu hakkında, sadece mantık yürüttüm..

dini anlayışa ters düşüyor tabi ama adı üstünde teori..

yorumlarınızı merak ediyorum açıkçası, saçma bulursanız da kırılmam direk içinizden geleni söyleyebilirsiniz :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    ah be hocam bu teori ortaya atıldı zaten..Türkçe ne kadar kaynak bulabilirsin .. yada bulabilirmisin bilmem ama .. Spheres Teorisi deniyor ..

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

mantıken düşününce bizimde bir deneyin parçası olmamız muhtemel. hatta ateistler için çokta tutarlı bi düşünce sayılabilir. fakat cern'de yapılan deneyi neticede yapan beşer yani insandır.insanın gücünün kudretinin sırınları ise bellidir. cern'de insan tarafından oluşturabilecek bir evren ne kadar büyük olabilir diye düşünmek lazım. neticede cern denilen yer 27 km çapında bir daire orası yerin 100 metre altında bir labaratuvar. burada şu anki bulunan ve sürekli genişleyen evreni yutabilecek bi evren oluşturulabilmesi ihtimali zor gibi görünüyor.eğer gerçekten deneyin bir parçasıysak 2. bi deneyde yeni yepyeni bi evren ortaya çıkar bizde yok olmuş oluruz herşeyin baştan başlaması gerekir. ama eğer yeni bir evren şu an mevcut bulunan evreni yok edemeyecek kadar küçükse şu an ki evren i deneyle ortaya çıkaran varlığın insandan daha güçlü daha kuvvetli olması gerekir buda olsa olsa allah'tır. çünkü insanların o borular içinde yaptığı evren sınırlı bir evrendir fakat içinde yaşadığmız evren sınırsızdır. ayrıca o evrenin şu anki evreni yutması için evrenin anti-maddesi ile bir patlama yapılmalıdırki şu anki evreni yutsun. o yüzden mantıklı ama imkansız gibi geliyor bana

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hadi ya :S

hocam tam olarak ne zaman atıldı bu ortaya? ben 2 yıl önce temelini atmıştım kafamda, şimdi geliştirip böle olduğunu düşündüm :S ama anlaşılan daha önceleri ortaya atılmış :S 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:
    -----------------------------

mantıken düşününce bizimde bir deneyin parçası olmamız muhtemel. hatta ateistler için çokta tutarlı bi düşünce sayılabilir. fakat cern'de yapılan deneyi neticede yapan beşer yani insandır.insanın gücünün kudretinin sırınları ise bellidir. cern'de insan tarafından oluşturabilecek bir evren ne kadar büyük olabilir diye düşünmek lazım. neticede cern denilen yer 27 km çapında bir daire orası yerin 100 metre altında bir labaratuvar. burada şu anki bulunan ve sürekli genişleyen evreni yutabilecek bi evren oluşturulabilmesi ihtimali zor gibi görünüyor.eğer gerçekten deneyin bir parçasıysak 2. bi deneyde yeni yepyeni bi evren ortaya çıkar bizde yok olmuş oluruz herşeyin baştan başlaması gerekir. ama eğer yeni bir evren şu an mevcut bulunan evreni yok edemeyecek kadar küçükse şu an ki evren i deneyle ortaya çıkaran varlığın insandan daha güçlü daha kuvvetli olması gerekir buda olsa olsa allah'tır. çünkü insanların o borular içinde yaptığı evren sınırlı bir evrendir fakat içinde yaşadığmız evren sınırsızdır. ayrıca o evrenin şu anki evreni yutması için evrenin anti-maddesi ile bir patlama yapılmalıdırki şu anki evreni yutsun. o yüzden mantıklı ama imkansız gibi geliyor bana

hocam evet de bizim evreni de bilim adamları geliştiriyor olamazmı? ne bilim isviçredekini de belki genişletirler ilerde, tabi nereye kadar genişletecekleri de meçhul, belki de o deneydeki küçük insanlar mikrop kadar bişey olacak, çok büyük bi evrende yaşadıklarını sanacaklar :S

garip bi teori oldu ama ne bilim işim yokki normal bişeyle uğraşayım :S 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    jannissary bunu yazdı:

mantıken düşününce bizimde bir deneyin parçası olmamız muhtemel. hatta ateistler için çokta tutarlı bi düşünce sayılabilir. fakat cern'de yapılan deneyi neticede yapan beşer yani insandır.insanın gücünün kudretinin sırınları ise bellidir. cern'de insan tarafından oluşturabilecek bir evren ne kadar büyük olabilir diye düşünmek lazım. neticede cern denilen yer 27 km çapında bir daire orası yerin 100 metre altında bir labaratuvar. burada şu anki bulunan ve sürekli genişleyen evreni yutabilecek bi evren oluşturulabilmesi ihtimali zor gibi görünüyor.eğer gerçekten deneyin bir parçasıysak 2. bi deneyde yeni yepyeni bi evren ortaya çıkar bizde yok olmuş oluruz herşeyin baştan başlaması gerekir. ama eğer yeni bir evren şu an mevcut bulunan evreni yok edemeyecek kadar küçükse şu an ki evren i deneyle ortaya çıkaran varlığın insandan daha güçlü daha kuvvetli olması gerekir buda olsa olsa allah'tır. çünkü insanların o borular içinde yaptığı evren sınırlı bir evrendir fakat içinde yaşadığmız evren sınırsızdır. ayrıca o evrenin şu anki evreni yutması için evrenin anti-maddesi ile bir patlama yapılmalıdırki şu anki evreni yutsun. o yüzden mantıklı ama imkansız gibi geliyor bana

hocam evet de bizim evreni de bilim adamları geliştiriyor olamazmı? ne bilim isviçredekini de belki genişletirler ilerde, tabi nereye kadar genişletecekleri de meçhul, belki de o deneydeki küçük insanlar mikrop kadar bişey olacak, çok büyük bi evrende yaşadıklarını sanacaklar :S

garip bi teori oldu ama ne bilim işim yokki normal bişeyle uğraşayım :S 

konu zaten "hangi bilimadamları?" deyince çıkmaza giriyor. fazlada kurcalamamak lazım kafayı yiyebilir insan.

ister istemez bu bilim adamları nerdeler evrenin neresinde yaşıyorlar acaba? yahut bu "üst evren" diye adlandırabileceğimiz yerin bilimsel yahut dini kaynaklarda kanıtları varmı?

peki bu evreni  başka bilimadamlarının deneyinin parçası sayarsak bu bilim adamları evrendeki düzen intizamı nasıl sağlıyorlar? evren genişliyorsa ki genişliyor eğer bu evrenin sonuna ulaşırsak ve ondan öteye geçersek bu bilim adamlarına ulaşırmıyız?

gibi gibi gibi sorular çoğaltılarak kafayı sıyırmak muhtemel olabilir.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    ya hocam orda yaptıkları deneyle anti madde yaratıp  en manyak enerji kaynağını yaratmıcaklar mıydı??

http://yigitdemirag.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:
    ya hocam orda yaptıkları deneyle anti madde yaratıp en manyak enerji kaynağını yaratmıcaklar mıydı??

abi eğer ortada 9 milyar dolarlık bir deney varsa, ve bu isviçrede yapılıyorsa, içeriğini doğru olarak yansıtmalarını bekleyemeyiz.

insanları heyecanlandıracak, gözlerini boyuyacak açıklamalarla geçiştirmeye bakıyorlar bence..  ama illa da benim dediğimi yapıyorlar demiyorum, başka birşeyi de araştırıyor olabilirler..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:
    ya hocam orda yaptıkları deneyle anti madde yaratıp  en manyak enerji kaynağını yaratmıcaklar mıydı??

hocam sadece o değil parçacık fiziği üstüne her türlü çalışma yapılıyor. maddenin temel yapısı proton nötron gluonlar sicimler yahut anti-madde'ler konusunda her konuda çalışılıyor. senin dediğinde tüneller'de atomlar çarpıştılıyor o çalışma orada yapılan en önemli ve üstünde en çok durulan çalışma ama genel olarak parçacık fiziği üstünde çalışılıyor çok ilgilimi çeken bi yer inşallah görmek nasip olur ne diyem.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    arkadaşlar eğer aynı deney den bahsediyor isek...İsveç'te yapılıcaktı sanırım..ve birçok fiziksel olay ve tepkime nin ortaya çıkışı ile Big-Bang'in ne kadar mantıklı bir teori olup olmadığı..ve big-bang gerçekten oldu ise..bu partiküller nasıl birleşti nasıl dondu..nasıl yaşam alanları ve kusursuz sayılabilecek düzen olştu onlar araştırılacak..

dont think twice its all right
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

Lemuria bunu yazdı:
    arkadaşlar eğer aynı deney den bahsediyor isek...İsveç'te yapılıcaktı sanırım..ve birçok fiziksel olay ve tepkime nin ortaya çıkışı ile Big-Bang'in ne kadar mantıklı bir teori olup olmadığı..ve big-bang gerçekten oldu ise..bu partiküller nasıl birleşti nasıl dondu..nasıl yaşam alanları ve kusursuz sayılabilecek düzen olştu onlar araştırılacak..

abi inanmıcaksın ama, kardeşim demişti bana atom parçalıcaklarmış zamanda yolculuğu bulcaklarmış falan bi deney varmış die, son günlerde medyadan uzak kaldığım için pek duymamıştım, kardeşim öle deyince ben de yok olm o big bang ı ya da evrim teorisini falan ıspatlamak istiolardır demiştim, harbiden öyleymiş :)

olsun elbet birgün daha önceden bulunmamış ya da söylenmemiş bi şeyi bulacam :D 

Toplam Hit: 4289 Toplam Mesaj: 30