folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder İçinden Çıkamadığım Bir Soru İki Büyük Müzik Adamı Hakkında.

İçinden Çıkamadığım Bir Soru İki Büyük Müzik Adamı Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

kız arkadaşımla hararetli bir tartışma içinde buldum birden kendimi şu konu hakkında.

Michael Jackson mı yoksa elvis presley mi dünya müziğine çok büyük + lar bırakmıştır?

Ben elvis hayranı biri olarak diyorum michael hiç bişey olmasa bile hala milyonlarca taklitcisi olan bir kamyon dans figürünü bıraktı.

Elvis ? sadece  rock and roll ve tuhaf şatafatlı elbiseler.

Sizce?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

ELVISI BILMEM AMA MICHAEL JACKSONUN HAYATI ODEVIMDI ARASTIRDIM ADAMIN MUZIK DALINDA ALAMADIGI TEK ODUL KRAL TV MUZIK ODULLERI. ADAM MUZIK PIYASASININ EN USTUNDE OLDU. BENCE ONUN GIBI BIR MUZIK ADAMI ZOR. VE ONUN TAKLITCISI OLAN BIR COCUGA TURKIYENIN YETENEKLERI JURISINDE KI JURI BILE ILK DEFA AYAK TA ALKISLIYORUM DEDIYSE BENCE KRAL BU ADAMDIR. AYRICA TELEFONDAN YAZDIGIM ICIN BUYUK HARF KUCULTEMDIM BI TURLU YANLIS ANLASILMASIN 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

elvis şu anki rock n roll un biçimlenmesine çok büyük katkısı olmuş bi insan, mjackson ise pop tan rap e kadar bir çok tarzda eserler vermiş bi insan

kısacası 2 farklı tarzdaki insanı kıyaslamazsın. jackson büyük etki bırakmış olabilir ama elvisinde yaptıkları paha biçilemez

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

Varg bunu yazdı:
    -----------------------------

elvis şu anki rock n roll un biçimlenmesine çok büyük katkısı olmuş bi insan, mjackson ise pop tan rap e kadar bir çok tarzda eserler vermiş bi insan

kısacası 2 farklı tarzdaki insanı kıyaslamazsın. jackson büyük etki bırakmış olabilir ama elvisinde yaptıkları paha biçilemez

İkisini kıyaslamıyorum zaten farklı kulvarlarda gittiklerinin farkındayım.. Ama genel açıdan baktığın zaman diyorum. Örneğin ben metal müzik dinlerim ama michael jackson un bütün şarkılarını bilirim. Bir dans figürünü gördüğüm zaman bu michael in diyebiliyorum ama elvis de bunu diyemiyorum.

Bahsettiğim olay ikisini kıyaslamak değil kıyaslanamaz zaten. Sadece müzik dünyasına bıraktıklarından dolayı michael ipi gögüslemiş diyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek

michael abi tabi ki :D

Yakarız Bu Gezegeni...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

Elvis Michael ı yer.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Bizim neslin Elvis'i tanıdığını düşünmüyorum açıkçası.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Sanatçılar yarıştırılmamalı, ikisi de büyük sanatçıydı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

Bizim neslin Elvis'i tanıdığını düşünmüyorum açıkçası.

TAbi ki ELVIS Michael JACKSON'un gideceği yolları açmıştır hem de dinamitle gümbür gümbür...

Her ikisine de çok saygı duyarım...

Elvis zenci sesli bir beyazdır ayrıca...

Missisipi'de o dönemde beyaz olarak zenci şarkıları söylemek de g*t isterdi (1950ler)

////

5 Temmuz 1954 günü Sun Stüdyolarının Memphis'teki binasına ilk adımını atmış ve dünyayı sonsuza kadar değiştirmiştir. Ölümünün üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen, tüm dünya Elvis'in olağanüstü yeteneği ve devam eden popülaritesi üzerine konuşmaktadır. John Lennon kendisi hakkında "Elvis Presley'den önce hiçbir şey yoktu" demiştir. Hakkında en çok kitap yazılan sanatçılardan birisidir. Robert Gordonun yazdığı 'The King On The Road' ve eski eşi Priscilla Presley'in yazdığı 'Elvis and Me' en çok bilinenleridir.

///

http://www.biyografi.info/kisi/elvis-presley

EDÜD BÜDÜT: MJ elvisin dâmÂdıdır aynı zamanda ( bir süre )

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Elvis tabiiki

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

ben hala michael diorum koyu bi elvis hayranı olarak.

Toplam Hit: 3439 Toplam Mesaj: 24