İcra Davası İçin Dilekçe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paradox
    paradox's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 

Bir arkadaşım, bu senenin başında yurda kaydolmuş. Yurt senet imzalatmış arkadaşa, depozito mahiyetinde ve senetin üzerine depozito falan yazmamış.

3000 TL'nin altına imza atmış kefilsiz. 3 ay yurtta kaldıktan sonra (3 ay boyunca aylık olarak ücreti ödemiş tabi) yurttan ayrılmak istemiş, kalorifer yanmıyormuş, yemekler sıkıntılıymış vs vs.... Yurttan ayrılınca bu seneti icraya vermiş yurt. Arkadaşta aramış neden icraya verdiniz, istediğim zaman yurttan ayrılabileeğimi söylemiştiniz falan diye fakat anlaşamamışlar tabi. 

Bu durumda nasıl bir yol izleyebiliriz? İtiraz etmek için dilekçe yazabilir miyiz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Davadan lehinize bi sonuç çıkmaz , yurt sahibiyle anlaşma yoluna gidin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

benzer durumu yaşayan 2 arkadaşım var . şu an hiç bişe yapamıyorlar. Çocuk kendi adına hesap bile açtırmıyor. Hesapları

dondurulabilir mahkeme kararıyla. Ödeyecek yada yurtla anlaşıp senedi alacak . Başka hukuki bir yolu yok diye biliyorum.

Ailesinin evine haciz gitmiş ama annesi borç onun borcu gidin ondan alın falan demiş ( arkadaş öyle söylemesini istemiş)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paradox
    paradox's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:
    -----------------------------

Davadan lehinize bi sonuç çıkmaz , yurt sahibiyle anlaşma yoluna gidin.

hocam vardır bir mevzusu... geçen sene araç kiralamıştım banada boş senete imza attırdılar, kaza yaptım; seneti öne sürdüler fakat daha sonra o senetin geçerli olmayacağını söyledi hakim bir tanıdığım

nitekim de öyle oldu, geçen sene kapandı o konu...

neye göre geçerli olmayacağını söyledi acaba, şimdi kendisie ulaşamadığımdan dolayı öğrenmeye çalışıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Avukatlık olduysan geçmiş olsun.

Avukat ücreti + dosya masrafı güzelce bindiriyor şerefsizler.

Üstüne icra gelirse dahada faiz kaçırıyorlar nakliye parasınıda kaçırıyorlar. Avukatlık olduysan zaten avukat seni arar veya onu araman için sana kart bırakır.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paradox
    paradox's avatar
    Erkek

Branxian bunu yazdı:

Avukatlık olduysan geçmiş olsun.

Avukat ücreti + dosya masrafı güzelce bindiriyor şerefsizler.

Üstüne icra gelirse dahada faiz kaçırıyorlar nakliye parasınıda kaçırıyorlar. Avukatlık olduysan zaten avukat seni arar veya onu araman için sana kart bırakır.

hocam ben değil :) arkadaş...

ayrıca daha önce benimde 3 yada 4 emin değilim :) icram oldu, biliyorum az buçuk işleyişi, indirmeleri bindirmeleri... 

bu konu farklı olmalı, sonuçta adamlar hizmetini yerine getiremediği için bizim eleman yurttan ayrılmış...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corcil
    corcil's avatar
    Erkek

ben bizzat hukuk bürosunda çalışıyom ödeyip kurtulmak lazım hiç uğraşmamak lazım... :) 

---------------------------------------------------------------
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cerololo
    Cerololo's avatar
    Erkek

kaldığı yurdun ruh sağlığını bozduğunu gösteren bir rapor alabilirse arkadaşın doktordan hastaneden falan senetler hiç bir işlerine yaramaz

diye duymuştum.

Çapayı bırakırıp eve dönmek gibi seviyorum seni.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Yurda dava açsın sözleşme yapmamış mı yurda kayıt olurken ? bilir kişiye inceletsin yurdu habersiz yemekler kötü kalorifer yanmıyor diye alır senedini muhtemelen

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    Borclar kanununu senin (arkadasin) icin bir daha gozden gecirdim fakat pek cikis yolu gorunmuyor. Saglam avukatlar belki 'kisinin tecrubesizliginden yararlanma, hile,korkutma' gibi savunmalarla davayi kazanirlar ama paralari da saglam aliyorlar

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

Arkadaşın Menfii tespit davası açarak takibi iptal ettirebilir

Toplam Hit: 2466 Toplam Mesaj: 20