folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İcradan Ev Alan Var Mı Daha Önce ?

İcradan Ev Alan Var Mı Daha Önce ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Ailemin oturduğu sitede bir ev var evin piyasa değer 320bin civarında ,evin üzerinde 600 bin kadar haciz var daire sahibi inşaatı yapan firma elemanlar top attı ihaleye gidir evi almayı düşünüyorum ev şuan boş ancak bu evi aldığımda bana sıkıntı olur mu resmi yönden ? Tapusudur falan birde hiç esatis uyapdan yada normal icra dairesinden ihaleye giren oldumu vamrı çakallıkları

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam öncelikle ev kaç m2 ve kdv oranı nedir bilmen lazım. Eğer kdv oranı %18 ise icradan aldığın ücretin üzerine birde%18kdv ve satış masraflarını ödersin buda tahmini olarak sana evin değerinin %25 i eder. yani 100 liraya alsan 125 bin cebinden çıkar. 

İcradan kredi ile ev alamazsın. nakit alman lazım.

İcradan aldığın evin üzerinde istersen 40000000000tl borç olsun icradan aldın mı hepsi temizlenir. sıkıntısız olur.

İcra ilk olarak değerleme(değerlemeyi icra yapar) yapar daha sonra ilk satışa çıkar. Gayrimenkul değerinin %60 ı ile (yanlış hatırmalmıyorsam) eğer ilk açık arttırmada satılmazsa ikincisine çıkar bu sefer değerleme fiyatının %50sine. tabi bu rakamlara ev almayı düşünme bankada giriyor şahısta giriyor o da giriyor buda giriyor. yani fiyat gerçek değerinin aşağı yukarı %85 ine gelir. eğer şanlıysan 80 ine gelir üstüne de zaten kdv si satış masrafları koyunca o evi normal satın alsan en fazla 10 bin-15 bin lira fazla vermiş olurdun. kısaca eskisi gibi yediriyorlar diyolarr.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

hocam öncelikle ev kaç m2 ve kdv oranı nedir bilmen lazım. Eğer kdv oranı %18 ise icradan aldığın ücretin üzerine birde%18kdv ve satış masraflarını ödersin buda tahmini olarak sana evin değerinin %25 i eder. yani 100 liraya alsan 125 bin cebinden çıkar. 

İcradan kredi ile ev alamazsın. nakit alman lazım.

İcradan aldığın evin üzerinde istersen 40000000000tl borç olsun icradan aldın mı hepsi temizlenir. sıkıntısız olur.

İcra ilk olarak değerleme(değerlemeyi icra yapar) yapar daha sonra ilk satışa çıkar. Gayrimenkul değerinin %60 ı ile (yanlış hatırmalmıyorsam) eğer ilk açık arttırmada satılmazsa ikincisine çıkar bu sefer değerleme fiyatının %50sine. tabi bu rakamlara ev almayı düşünme bankada giriyor şahısta giriyor o da giriyor buda giriyor. yani fiyat gerçek değerinin aşağı yukarı %85 ine gelir. eğer şanlıysan 80 ine gelir üstüne de zaten kdv si satış masrafları koyunca o evi normal satın alsan en fazla 10 bin-15 bin lira fazla vermiş olurdun. kısaca eskisi gibi yediriyorlar diyolarr.

eyv hocam bilgi için ev 171 metre kara kdv yüzde18 geçiyor benim aklımda bu kdv olayı dahil 260 a falan alınsa süper olur.Nakit var o konuda bir sıkıntı yok ancak kafama takılan esatis üzeirnden mi teklif verilecek yoksa icra dairesinemi gidilip alınacak

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Hocam eğer evi gerçekten almak istiyorsan KDV hariç uyap üzerinden teklif ver. İhaleye o fiyat üzerinden çıkıyor. Sonra ihaleye de git aklına yatarsa al. Ama yine de git hangi icra dairesi ise sor. Bilgi al hocam 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

Hocam eğer evi gerçekten almak istiyorsan KDV hariç uyap üzerinden teklif ver. İhaleye o fiyat üzerinden çıkıyor. Sonra ihaleye de git aklına yatarsa al. Ama yine de git hangi icra dairesi ise sor. Bilgi al hocam 

eyv hocam yarın bi tapu,belediye, icra dairesi arası tur atayım bilgi için teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

İhaleye esatış üzerinden de teklif verebilirsin, satışın yapıldığı icra dairesine giderek, teminatını da yatırdıktan sonra ihaleye girip de alabilirsin. 

Errare Humanum Est
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Ben icradan defalarca araç aldım. Teminat miktarını yatırıp ister esatis üzerinden teklif yapıp beklersin ister o gün açık artırmaya katılırsın. İhale sana kalsa bile itiraz hakkı olabilir ama süreç ne kadar uzarsa uzasın genelde ihaleyi alan kişi kazanıyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

hocam hangi bankalara borcu varsa ev sahiplerinin o bankalar ihalede olacaktır:) o evi değerinin çok altında satılacak bankada boş duracak. bir taşla 2 değil 3 kuş vuruyorlar. ayrıca gayrimenkul şirketleride girebiliyor devreye değerlenecek bir yerdeyse eğer.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben banka adına giriyordum ihalelere. Bankadan da adamlar oluyor ama öyle aman aman artirmazlar. Önemli olan diğer hıyarlar. Genelde aralarında anlaşıyorlar. Alacak olan herkese 200 lira veriyor, onlar sahte artiriyor. Asil gayrimenkulcu alıyor. Boyle olunca seni de anlasmaya çağırıyorlar, ihaleden önce. Kabul etmezsen hır gür çıkarıyorlar. İnşallah öyle bir şehire denk gelmezsin. 

Tahtam eksik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

ağlayanın malı gülene hayrolmaz diye bir laf var hocam..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

ağlayanın malı gülene hayrolmaz diye bir laf var hocam..

Senin benim gibi vicdanı olanların lafı bu , parayı götüren götürüyo abi . Psikolojik olarak öyle düşünürsen üzerinde negatif bir enerji oluşur , bir şekilde evin hayrını göremezsin.Olaylara Duygusal bakmazsan mantığınla hareket edersen hiçbir sorun olmaz. Türkiye de günde belki 100 ün üzerinde icralık ev satılıyor ve deli gibi paralar dönüyor.O işi yapıp para yiyenler şuan kimbilir kimin üstünde sek sek oynuyor.

Toplam Hit: 1834 Toplam Mesaj: 13
icra satış