folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder İçtiğimiz Sudaki PH Oranı Ne Olmalıdır ?

İçtiğimiz Sudaki PH Oranı Ne Olmalıdır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    GokYeleliBozkurt's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar elimde TDS METRE var işyerimizde hamidiye su içiyoruz bu cihaz 47 çıkarıyor ve kırmızı uyarı veriyor çeşme suyunu denedim 198 kırmızı diye uyarı veriyor. Arıtma cihazı takmıştım evdeki çeşme suyuna ondan gelen zımbırtı  Yeşil 9 verdi.

Gittim markete bütün markaların küçük şişelerinden aldım eve geldim tek tek hepsini ölçtüm sakaydı turkuazdı nestleydi gümüşpınar kristal  hayatsu sırma falan hepsi 45-50 lerde geziyordu eriklinin suyu yeşil 4 çıktı.

Şimdi sorum şu içitiğimiz sudaki ph oranının düşük olması iyi midir kötü müdür? ve ne işe yarar . erikli su ve çeşme suyun içimi rahat ve hoş geldi sert gelmedi bana bunun dışında başka ne gibi bir artısı eksisi olabilir vucudumuzda?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

5.4 ve civarı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    hangisi hoşuna gidiyorsa onu iç ama en bilineni nötre yakın olan olmalı 7 yani nasıl bi Phmetre ile ölçtüğünü anlamadım ben

revolution-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

pH 6.50 7.50 civarında olmalı. erikli'nin 7 veya 6.75 olması lazım.

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    Erkek

@ pixel
    ürün bu
    http://petraurunleri.gen.tr.tc/pictures/AQUAWELL%20TDS%20METRE.jpg   PH oranı mı bilmiyorm TDS oranını ölçüyor diyor. Kafam karıştı şimdi :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

naturel

pH 7 den düşük çözeltiler asidik, pH 7 olanlar nötr, pH 14'e kadar olanlar ise bazik

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

ne kadar yüksekse o kadar iyi diye duymuştum.

enjoy i'm vaccinated
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    GokYeleliBozkurt bunu yazdı:
    -----------------------------

@ pixel
    ürün bu
    http://petraurunleri.gen.tr.tc/pictures/AQUAWELL%20TDS%20METRE.jpg   PH oranı mı bilmiyorm TDS oranını ölçüyor diyor. Kafam karıştı şimdi :D

hocam içindeki mineral kimyasal + Ph olarak içmeye uygunluğu ölçüyor yani sadece Ph değil. Ph diğer arkadaşların da dediği gibi 6.50-7_50 arasında iyidir.

revolution-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam tds dediğin şey ph değil ki :S toplam katı madde miktarı demektir. yani suda çözünmüş toplam katı madde miktarıdır. ne kadar az olursa o kadar iyidir. ayrıca elindeki ile sağlıklı ölçüm yapman çok zor! nedenine gelince ölçüm yapacağın ucu saf su ile temizlemen gerekiyor ki daha sonrasında sağlıklı bir ölçüm yapabilesin...

hocam şuan için ölçümlerimizde en sağlıklısı nestleninki cıktı...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    Erkek

crafty bunu yazdı:

hocam tds dediğin şey ph değil ki :S toplam katı madde miktarı demektir. yani suda çözünmüş toplam katı madde miktarıdır. ne kadar az olursa o kadar iyidir. ayrıca elindeki ile sağlıklı ölçüm yapman çok zor! nedenine gelince ölçüm yapacağın ucu saf su ile temizlemen gerekiyor ki daha sonrasında sağlıklı bir ölçüm yapabilesin...

hocam şuan için ölçümlerimizde en sağlıklısı nestleninki cıktı...

sağlıklı ölçüm  bir puan iki puan oynaması problem değil diğerlerini o kadar etkileyeceğini sanmıyorum çünki ilk ölçtüğümde 4 çıktı eriklide ondan sonra diğerlerini bayağı ölçtüm peçeteyle silerek farklı peçetelerle tekrar erikliye döndüm yine 4 çıktım bende bu işlerden anlamam işte elimde cihaz sokup çıkarıyorum sağa sola :D  nestle almadım kalmamıştı hocam teşekkür ederim verdiğin bilgilere bu arada.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

ph ı yuksek su içerseniz zayıflarsınız. bazik yani alkalik su kanın asidini düşürür bu da zayıflatır adamı. saka su 8.5 erikli 8.1 nestle 6.8 di galiba suyun tadı ve içimi ile ilgili biraz sertleştiriyor sanki mesela erikli suda favorim olmasına ragmen 3 bardak anca içebiliyorum ama nestle bi damacana bitiririm gibi geliyor.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 3506 Toplam Mesaj: 16