folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder İETT Araçlarındaki Kurumsal TV'lerin Hacklenmesi.

İETT Araçlarındaki Kurumsal TV'lerin Hacklenmesi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Yazik lan o otobusleri gorme engellilerde kullaniyor

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ESrAreNGiz
    ESrAreNGiz's avatar
    Erkek

Her durakta sinyalizasyon var, otobüs yaklaştıkça durakta kaç dakika kaldığını gösteriyor. Otobüsteki verici sayesinde de ekranda hangi durağa gelineceği yazıyor böylelikle. Sinyalizasyon'a ise iett müdürlüklerindeki yazılımcılar ulaşabiliyor. Özel bi programı yok bunun. Fikir yürütmeyi bırakın. Bunu yapan da iett personelidir.

iyi bir hacker isen seni herkes tanır.. Fakat büyük bir hacker isen Kimse Kim oLduğunu biLmez..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Haritada bölge belirlersin ve ne kadar durak varsa çember içine alırsın sistemde. O bölgeye gelince uyarı verir. En azından kullandığımız arvento sisteminde böyle.

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Haritada bölge belirlersin ve ne kadar durak varsa çember içine alırsın sistemde. O bölgeye gelince uyarı verir. En azından kullandığımız arvento sisteminde böyle.

Geçenlerde otobüs tıklım tıklımken önde duruyordum. Cihazın oraya baktım arkasına. Tam camın önüne doğru bir tane GPS var kablosu cihaza gidiyor. 

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

işlemi yapan  Storix hacker  diyorlar

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

işlemi yapan  Storix hacker  diyorlar

storix mi? 

eğer oysa bu çocuk yıllar önce, (yıllar dediğim) 2008-09 civarı sistem ve ağ ile ilgili çok fena kafa patlatan biriydi ayrıca uydu sistemleri falan.

budur o da: http://www.cyber-warrior.org/63155 

Daniel-Koo tarafından 15/Ara/13 01:39 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ESrAreNGiz bunu yazdı

Her durakta sinyalizasyon var, otobüs yaklaştıkça durakta kaç dakika kaldığını gösteriyor. Otobüsteki verici sayesinde de ekranda hangi durağa gelineceği yazıyor böylelikle. Sinyalizasyon'a ise iett müdürlüklerindeki yazılımcılar ulaşabiliyor. Özel bi programı yok bunun. Fikir yürütmeyi bırakın. Bunu yapan da iett personelidir.

hocalar sallamasyonu bırakın olay tamamen gpsden kordinatların senkronizasyonu başka bişey yok duraklarda vs sinyal minyal yok ulan sadece direk olan duraklar var direğe mi sinyal alıp gönderecek bu otobüs :D halk otobüscüsüyüm ben hacılar biliyorum yani :)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

digital signage bu sistemin adı.. bu adamlar durak yerini nasıl buluyorlar bilmiyorum yani bi kaç yolu var.

şöyle anlatayım.. mesela öncelikle hattın hangi güzergahta gidileceği seçiliyor bu güzargahtaki duraklar belli, her duraktan geçince şoför düğmeye basarak bir sonraki durağı falan değiştiriyor. yurtdışında kullandığım tramvaylardaki sistem böyleydi.

bunu internetten takip edenlere de internet üzerinden yollatıyorlardır.

ikinci ihtimal de araç takip sistemlerindeki gibi gsm modül kullanarak koordinatlarını sisteme yollatıyor sonra bu da bilgileri sunucudan çekip geri dönderiyor..

yok hacı ben de dikkat ettim bir çok kez de adam duraktan kalkınca burnunu karıştırarak sağı solu kesiyo. düğme olayı değil :D gpsten buluyo zannımca

Bi bilgisayar mühendisi arkadaşım Google Maps üzerinden durak yerleri önceden belirlenmiştir. Araç internet üzerinden navigasyon sistemi gibi belirtilen duraklara geldiğinde yanıyordur vs bu şekilde olabilir belki dedi. 

Rakkoc bilir bunu kesin :F

:D araclardaki oten dalga GPS ile olmasi lazim. o eskiden windows Ce li pc'ler kullaniyorlardi o soforun onunde (bknz: Friendly Arm 210 http://www.friendlyarm.net/products/mini210 ) Samsung'un open source board'indan turetilmis mini2440 da olabilir emin degilim.

neyse onun uzerinde rs232'den simcon'un GPS ve GPRS modullerinin bulundugu bir board daha baglaniyor. navigasyon verisi belli bir cemberin icine girdimi kendini tetikliyip orasinin verisini soyluyordur.

Biz o sistemde sadece Omnikey cardman 5x21 kart okuyucularda Desfire Sam ile islem yapacak bolumu hazirlamistik obur kisim bizde degil. SAM icinin perso edilmesi ve product ortaminin master keyleri bizde yok. (bunu belirtiyim yoksa onune gelen bana sinirsiz akbil yap diye geliyor)

Edit : bu hacklenen cihazda iett nin degil aslinda belbim'in serveri olmasi lazim. tahminim de orada calisanlardan bir tanesi trojen yemistir.

şu an otobüslerdeki aletlerde debian linux var, hatta root şifreleri ahmet yada ahmed tam hatırlamıyorum

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam root sifreleri o degil her sirketin sifreleri farkli anadolu yakasinda 4 farkli otobus sirketi var. ayrica bu sistemin iett ile bir ilgisi yok herseyi belbim ve taseron sirketleri yapiyor

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 9114 Toplam Mesaj: 43