İflas Ediyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı:
    -----------------------------
    ontedi bunu yazdı:
    ajan1111 bunu yazdı:

tek suçlu akp'mi? krizi kim çıkardı? amerika'dan kim kredi çekti? vs..

şuanda akp değilde tkp bile başta olsa yapacak çok fazla bişeyi olduğunu zannetmiyorum...

Bahsini ettiğin iktidar züppesi stand-by ları artırdı. Ülkede at pazarlığı yapılıyor. Merak etme Kuzey Irak operasyonu için bedel ödettirecekler, Afganistan'a birlik yollayacağız (Conilerin g*tleri sağlam bassın diye bizimkiler heba edilecek). Anlayacağın herşey danışıklı döğüş biçimindedir. Tamam kriz tek merkezli değil fakat şaha kaldıracak dönemi de hızlandıranlar kimlerdir onu merak ettim. Dediğin sol kökenli partiye baksan çok iyi olur, halk istese birçok şey yapılabilir. 1977'de Ecevit döneminden hatırlarsan görebilirsin. Tek yol devrim seçeneğinin bile önünü tıkarsanız "kaybedecek hiçbir şeyi olmayan topluluktan" ibaret olmuşuzdur.

türkiye'yi şaha kaldırmak için benim bildiğim elini taşın altına koyan turgut özal vardı. ama onunda ne şekilde öldüğünü biliyoruz.

iyi güzelde halk istese birçok şey yapabilir diyorsun. oyların %40 küsürünü almış parti var şuan iktidarda. hemen hemen ülkenin yarısı. tüm ülkenin yarısı yanlış bi yol olduğunu düşünmüyordur.

o oyların 1/5 nun 1 ton komure 1 cuval bulgura oyunu sattıgına 1/5nun bu herıflerden menfaat saglaya bıleceklerını bıldıklerı ıcın (hızmettır falan fılan) 1/5 nunde cahıllıgıden sagdan soldan dolma bılgılerle 1/5 e kalanında bunlar musluman dusuncesıyle sadece 1/5 nın bunlar ıyı bırseyler yapa bılır dıye dusuncesıyle oy kullandıgına ıdasına bıle hazırım.... bunlara oy ıcın harcadıkları paranı yarısı ıle %30 almayan ne olsun bırakın %47 dıymıs... uzan bıle cok fazla para harcamadan %7 lık oy topladı....

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:
    ajan1111 bunu yazdı:

tek suçlu akp'mi? krizi kim çıkardı? amerika'dan kim kredi çekti? vs..

şuanda akp değilde tkp bile başta olsa yapacak çok fazla bişeyi olduğunu zannetmiyorum...

Bahsini ettiğin iktidar züppesi stand-by ları artırdı. Ülkede at pazarlığı yapılıyor. Merak etme Kuzey Irak operasyonu için bedel ödettirecekler, Afganistan'a birlik yollayacağız (Conilerin g*tleri sağlam bassın diye bizimkiler heba edilecek). Anlayacağın herşey danışıklı döğüş biçimindedir. Tamam kriz tek merkezli değil fakat şaha kaldıracak dönemi de hızlandıranlar kimlerdir onu merak ettim. Dediğin sol kökenli partiye baksan çok iyi olur, halk istese birçok şey yapılabilir. 1977'de Ecevit döneminden hatırlarsan görebilirsin. Tek yol devrim seçeneğinin bile önünü tıkarsanız "kaybedecek hiçbir şeyi olmayan topluluktan" ibaret olmuşuzdur.

türkiye'yi şaha kaldırmak için benim bildiğim elini taşın altına koyan turgut özal vardı. ama onunda ne şekilde öldüğünü biliyoruz.

iyi güzelde halk istese birçok şey yapabilir diyorsun. oyların %40 küsürünü almış parti var şuan iktidarda. hemen hemen ülkenin yarısı. tüm ülkenin yarısı yanlış bi yol olduğunu düşünmüyordur.

Şaha kaldırdı diyorsun ama hangi yüzle, liberal politika hiçbir zaman tabana hitap etmedi aksine zengini daha da zengin etti. Korktuğunuz solu da bu ülkede halk getirdi umarım 1970 - 1980 yılları arasındaki Ecevit dönemini internetten araştırırsın. O zaman bitirdiler tüm solu, çünkü büyük ağabey emir buyurmuştu solu tasviye edin diye "Sizin çocuklar darbe yapmış (aslında bizim çocuklar)". Sonrası malum, halk gerçekten halkçı olan soldan umudunu kesti.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

turgut özal amerikaya ve avrupaya sırt çevirip azerbaycanla kazakistanla türkmenistanla gibi doğu ve kökeni türk olan devletlerle iş birliği yapmadı mı? oralara fabrika kurdurup malları orlardan aldırmadı mı? büyük ülkelerde baktılar türkiye bize bağlı kalmayacak. sonra özal rahmetli |:

o 70-80'leri ben bilmiyorum. 88 doğumluyum.

peki o zaman şöyle bi durum var. madem ülke o zamanlar o kadar iyi konumdaydı. sonra neden hep geri gitti? yine suçu akp'ye atmayında :D

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı:

turgut özal amerikaya ve avrupaya sırt çevirip azerbaycanla kazakistanla türkmenistanla gibi doğu ve kökeni türk olan devletlerle iş birliği yapmadı mı? oralara fabrika kurdurup malları orlardan aldırmadı mı? büyük ülkelerde baktılar türkiye bize bağlı kalmayacak. sonra özal rahmetli |:

peki o zaman şöyle bi durum var. madem ülke o zamanlar o kadar iyi konumdaydı. sonra neden hep geri gitti? yine suçu akp'ye atmayında :D

Özal'ın zikri ile fikri bir değildi. Liberaldi sonuçta. Bak dünyaya liberalizm yüzünden taban bokuyla oynarken, üst yapı bir üst kata çıkar. Hep geriye gitmesi bir önceki cümlemde geçiyordu. Ülkemiz İmf'ye göbekten bağlanmak için kontr-gerilla desteğiyle cinayet şebekeleri ile donatıldı tabi ki bu anarşi ortamı birilerinin işine geliyordu. İşte bu sebeple liberalizm ile yüz yüze geldik. Özal'ın gayri meşru çocuğu liboş Tayyip'tir bak hala aynı politikalar devam ediyor, bunu ben söylemiyorum bizzat kendileri dillendiriyor.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

reel bankalarda faizler artarken bu merkez bankası faiz indirirse daha çok laf duyarsınız adamlar piyasayı dengelemek için faiz yükseltme işlemine gideceklerine inadına faiz indirimine gidiyor faiz indirimi piyasalara yansımaz ise faiz yükseltmek yoluna gitmek zorundalar tabi ki bu yasa değil insiyatif meselesi peki neden hala faiz indirimine gidiyorlar???

bide bunu tartışalım.. alın size bide iddia kriz çıksın bikini giyerim :DD o kadar yani daha ne diyelim

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar Global dalgalanma bizi iflasın eşiğine getirebilir ama bunda sadece zarar gören biz değiliz. İflasın eşiğine geldiğimizi düşünelim bunun piyasalardaki etkisini de.i Bu dalgalanmadan sadece biz değil Amerika da büyük zarar görmekte. Herşeyi de hükümetten bilmemek lazım. AKP hükümetinin para piyasalarındaki yönetim başarını önceki yıllardan bilmekteyiz. Bunu da göz önünde bulundurmamız lazım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı:

turgut özal amerikaya ve avrupaya sırt çevirip azerbaycanla kazakistanla türkmenistanla gibi doğu ve kökeni türk olan devletlerle iş birliği yapmadı mı? oralara fabrika kurdurup malları orlardan aldırmadı mı? büyük ülkelerde baktılar türkiye bize bağlı kalmayacak. sonra özal rahmetli |:

turgut amerikaya falan sırt çevirmemiştir hatta bulunduğu konumundaki kademelere gelmesinde amerikanın imfnin büyük payı var onun oğlu hiç bir bilgisi olmamasına rağmen imf de görev almış kendi gibi. bir ödemede örneğin 1800 dolar gibi bir miktarın başka biri tarafından yüksek olduğu iddiasından sonra "tamam efendim o zaman 1000 dolar veriniz" şeklinde bi diyaloğu geçmiş bugün turgut döneminde yetişkin yaşta olan insanlara fikirlerini sorduğumda genelde iyi olduğu düşüncesini savunuyorlar bahsettiğim mevzular Emin Çölaşanın; "Turgut nereden koşuyor" adlı kitabında geçiyor aradan yıllar geçmesine rağmen hala farkına varılamamış gerçekler kaç şirket açıp batırmış haberi olan var mı ? bizde bu zihniyet varken deyim yerindeyse biz eşek oldukça semer vuran çok olur günü kurtarma düşüncesiyle yarınları peşkeş çeken bi politikadan sonra iyiye gitmesi düşünülebilir mi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    Şu an bir çok şirket borç batağında büyük şirketler kasasındaki paraları eritiyor ve Türkiyede iş yapmayacakları için yurtdışına gidiyorlar bir çok şirket Türkiyede bu yıl iş yapmama kararı verdi. İhaleye girmek için bile tereddütte kalıyorlar daha geçen yıl biten işlerin parasını ödeyemedi devlet karayollarında alacağı olan o kadar çok şirket varki ve alacakları tirilyonlarla telaffuz ediliyor iş çok para yok Arabistan, Rusya Azerbaycan, Ukrayna v.s ülkelere kayıyor şirketler piyasada büyük bir nakit sıkıntısı daha ne kadar kemer sıkacakki bu millet açıklama geç kalmış bir açıklamaydı bu kriz 207'nin 10 aylarından beri vardı şimdi açıklıyorlar sonumuz hayır olsun

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Toplam Hit: 3865 Toplam Mesaj: 19