folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İHA Muhabiri Helikopter Kazasında BulunamadıİHA Muhabiri Helikopter Kazasında Bulunamadı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Helikopter enkazında 5 kişinin cenazesi bulundu. Arama kurtarma ekipleri İHA muhabiri İsmail Güneş'i arıyor. Kaza sonrası 112'yi arayan ve ayağının kırık olduğunu söyleyen Güneş, enkaz çevresinde bulunamadı.

  ASKERLİĞİNİ KOMANDO OLARAK YAPMIŞ
  İHA Sivas Muhabiri İsmail Güneş'in kaza yerinde bulunamadığının açıklanması, ailesinde umutları yeşertti. 28 yaşındaki eşi Yasemin Güneş, "Bulunamamış olması, yaşıyor olabileceği yolundaki umutlarımızı artırdı. Yine de her türlü sonuca hazırlıklıyız. Ben özellikle de meslek arkadaşlarından müjdeli bir haber bekliyorum. Ama ölü ya de diri bulunması bizim için çok önemli. Çünkü kayıp halde olması ve bulunamaması bizi daha çok yaralar." dedi.

  SINIR ÖTESİ OPERASYONDA GÖREV ALMIŞTI

  1975 doğumlu olan İHA Muhabiri İsmail Güneş, lise yıllarında taekwan-do dersleri aldı. Liseyi bitirdikten sonra, acemi askerliğini Isparte Eğridir Dağ Kamando Tugayı'nda yapan Güneş, daha sonra güneydoğuya destek için gönderilen birlikler içerisinde yer alarak Siirt ve Hakkari bölgesinde arazi arama tarama çalışma faaliyetleri ve terör örgütü PKK ile girilen çatışmalarda yer aldı. Güneş, bu çatışmalardan birinde iki arkadaşını şehit verirken, kendisi de yaralanarak bir süre hastanede tedavi gördü.

  SIĞINACAK BİR YER BULMUŞ OLABİLİR Mİ?

  Vatani görevini yaptığı dönemde sınır ötesine düzenlenen operasyonlarda da görev aldı. Dağdaki yaşam koşullarına alışık olan Güneş'in, helikopter kazasından yaralı kurulduktan sonra, yardım gelmemesi üzerine kendi çabasıyla sığınacak bir yer aramış olabileceği üzerinde duruluyor.

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay kazayla ilgili Göksun Hükümet Konağı'nda açıklama yaptı ve şunları söyledi:

  "Saat 14.30 itibariyle helikopter kazasında kaybeden 5 kişinin cesedi bulunmuştur. 1 kişinin ki halen bulumadadı. Altı kişi vardı. 5 cenaze icin Maraş'ta Adli Tıp'ta çalışmalar devam ediyor.

  Son olarak Muhsin beyin cenazesi bulundu. Yazıcıoğlu'nun eşi ve kızı buradaydı. Maraş'ta THY uçağını bekletiyoruz.

  Mümkün olabildiğince yeni zayiatlar vermeden sonuca ulaştık. Ben helikopterle gezdim İnsanların görmesini isterdim.

  Dağ ortamını 35 km çapında dağ ortamını gerçekten görmelerini isterdim. Başarılı bir çalışma yapılmıştır. 1 metre civarında kar var. Dağlarda kar fırtınası var.

  O gece o şartlarda ilk anda istediğimiz seviyede bir koordinasyon belki olmamış olabilir. Helikopterler, Telekominikasyon'un verdiği koordinatlar onların içinde verdiği yerlerin aranması.

  Daha sonra organize çalışma başlatıldı. Jandarma Bölge Komutanı buraya geldi.

  BBP yöneticisinden iki kişi yanımızda oldu. Onlarla her türlü bilgiyi gelişmeleri paylaştık. Duygusal ortamlar da oldu. Bütün bu duygusallıklara aldırmadan işimizi yapmaya çalıştık.

  Koordinatlar daha çok telefon konuşmasına dayalıydı, bugünkü noktada o koordinatlar içindedir. Helikopterden sinyal verilemedi işlerimizi o zorlaştırdı.

  Hava açık olsaydı daha erken bulurduk. Çünkü 8 helikopterle taradık. Helikopterden olay yeri o kadar net gözüküyordu ki olay yeri. Dağın dibinde bir yerde gözükyordu. Açık hava olsaydı çok daha erken sonuç alınabilirdi.

  Bir köylünün evini karargah olarak kullandık. Köylülerimiz fedakarlık gösterdi. Döngel ve Çevrepınar köyünden 17 kişi gönüllü aramaya çıkıp enkazı onlar buldu. Hpesi evlerini açtı. Onlaar teşekkür ediyorum. Onları özel olarak Ankara'ya davet edeceğim.

  Başbakanımız beni gece üçte aradı. Ben sürekli bilgi aldılar arayarak. Hepimizin ortak meselesi oldu.

  Ben duydum diyen her talep her bilgi değerlendirilmiştir. Siyasi yöne çekenler için üzülüyorum. Jandarma'da oturduk ve daha önce nerelerde arama yapıldı. Tek dayanağımız baz istasyonuydu.

  Uydularla resim uluslararası havacılık firmalarıyla irtibata geçildi. Geri planda hepsi yürütüldü. Uydu fotoğrafı üzerinde sonuuç bekliyorduk. Sis engel oldu. Uluslararası çalışmalardan yararlandık.

  100 metrelik bir alana yayılmış. dağın gibinde, sürüklenmiş feci bir kaza. İHA muhabiri arkadaşımız İsmail Güneş Adli Tıp'tan gelen bilgilere göre hastanede değil. Şu andaki bilgi bu.

  Bizim dışımızda birileri haber yapmış olabilir. Yaptığımız işi planlı disipli yaptık. Yanımda BBP'den Ahmet ve Kemal bey yanımızda bulundu.Her türlü bilgi dinlendi. O bilgilerin hepsi değerlendirildi.


  avukat
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Blue_moon
  Blue_moon's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Temmuz/2007
  Erkek
  evet hala arıyorlar ve bulamadılar acaba akıbeti ne oldu hiç belli değil 

  Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  askerde komando olarak görev aldığına göre muhtemelen bir yer aramaya gitmiştir ama yaşam şansı çok düşük

  avukat
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  stillalive
  stillalive's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mart/2007
  Erkek
  ayağı çok kötü kırılmıştı, bir köy veya sığınak bulurum diye zar zor ilerlemeye çalışmıştır ama hipotermi sebebiyle kendinden geçip ölmüştür üzeri de karlarla kaplanmıştır.

  Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  safkan
  safkan's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ocak/2006
  Erkek
  inşallah bir yerden çıkar diyecem ama  sağ olsaydı şimdiye evini yakınını arardı bi şekilde bence oda oraya yakın bir yerde hayatını kaybetti :(( 

  yaradana isyan olan yerde yaradılmışa itaat yoktur.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  köylülerle falan karşılaştıysa yaşabilir.başka türlü o ortam yaşam şansı yok gibi

  avukat
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BilimAdami
  BilimAdami's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Mart/2009
  Erkek
  komando dedi birisi eğer öyleyse yaşama şansı yüksek ayağı kırık olsa bile kendiini nasıl tedavi edeceğini bilir ve kar altında kendisine minik bi kulubede yapabilir ama  bu bacakla çok zor gibi onunda  vefatını alırız yakında gibi geliyo bana inşallah yanılıyorrumdur.

  ben seni ölesiye sevmiştim, sen beni öldürüpte terkettin...
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  alicem
  alicem's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  askerliğini komando olarak yapan mürid varsa bizi bilgilendirebilir

  avukat
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rapidhacker550
  rapidhacker550's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2008
  Erkek

  yaw -25 derecede hiç adam yaşarmı terminatör mü bu


  T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ULKUHAN
  ULKUHAN's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Mayıs/2008
  Erkek

  Aslında dedıgınıze gore adamın yasama sansı var tabı

  yaralı olmasa yasıyor dıyebılırız eger yasıyosa bıle aclıktan hareket bıle edemez

  sımdı hemde yaralı kurtulamaz (hepsine ALLAH dan rahmet diliyorum)


  Takke Düstü Kel Göründü:)
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  XpertVision
  XpertVision's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2008
  Erkek

  yaşaması çok zor ama inşallah yaşarsa bir kahraman olur özellikle basının gözünde.

Toplam Hit: 1969 Toplam Mesaj: 15