folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İki Dili Aynı Anda Öğrenmeye Çalışmak (Almanca-Fransızca)

İki Dili Aynı Anda Öğrenmeye Çalışmak (Almanca-Fransızca)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Almanca A1 aile birleşimi sınavları için temel seviyede bile İngilizceniz varsa gidip o kadar para vermeyin bence. A1 için öğrettikleri şeyleri ben netten videolardan öğrendim. Kurs için istedikleri 2000 tl civarı kurs ücreti artı 350 Euro sınav ücreti. Sadece sınav ücretini ödeyip girdim. Bir aylık çalışma ile 78 puanla geçtim sınavı. Öğrettikleri de ben şurdan geldim adım şu yaşım şu. dinleme bölümleri filan çok kolay zaten. 

Şuan Almancan ne durumda hocam?

Bende Almanca öğrenmek istiyorum ama kursa para veremem.Sadece internet ve basılı yayınları kullanarak üst düzeye çıkmayı hedefliyorum.

Upper intermediate civarında İng. var ama Almanca hakkında hiç bilgim yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Almanca A1 aile birleşimi sınavları için temel seviyede bile İngilizceniz varsa gidip o kadar para vermeyin bence. A1 için öğrettikleri şeyleri ben netten videolardan öğrendim. Kurs için istedikleri 2000 tl civarı kurs ücreti artı 350 Euro sınav ücreti. Sadece sınav ücretini ödeyip girdim. Bir aylık çalışma ile 78 puanla geçtim sınavı. Öğrettikleri de ben şurdan geldim adım şu yaşım şu. dinleme bölümleri filan çok kolay zaten. 

Bende Almanca öğrenmek istiyorum ama kursa para veremem.Sadece internet ve basılı yayınları kullanarak üst düzeye çıkmayı hedefliyorum.

Şu an Almancam kendimi ifade edebilecek durumda. Yani kursta öğrettiklerini evde öğrendim. Temel Almancayı öğrendim. İngilizcen o seviyedeyse sana büyük katkısı olacak. bu iki dil aynı dil ailesine(Cermen) mensup oldukları için kelime öğrenmek çok kolay olacaktır. Örneğin İngilizce Watter Almanca Wasser. Bunun gibi birçok kelime benzer zaten. Şahıs zamirlerini ve cümle yapısını öğrenirsin. Youtube'da şu adresteki videolar ve davmlarına çalışmıştım mesela çok yararı olmuştu: http://m.youtube.com/playlist?list=PL8UY2oi8GWuH_-HLCg_lQ5ov-1EQgQhQ3

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Şu an Almancam kendimi ifade edebilecek durumda. Yani kursta öğrettiklerini evde öğrendim. Temel Almancayı öğrendim. İngilizcen o seviyedeyse sana büyük katkısı olacak. bu iki dil aynı dil ailesine(Cermen) mensup oldukları için kelime öğrenmek çok kolay olacaktır. Örneğin İngilizce Watter Almanca Wasser. Bunun gibi birçok kelime benzer zaten. Şahıs zamirlerini ve cümle yapısını öğrenirsin. Youtube'da şu adresteki videolar ve davmlarına çalışmıştım mesela çok yararı olmuştu: http://m.youtube.com/playlist?list=PL8UY2oi8GWuH_-HLCg_lQ5ov-1EQgQhQ3

anladım hocam.Buna mutlaka bakıcam.Teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Der Hund köpek, Die Katze kedi. Kimseye de anlatamazsın niye böyle :)

Evet kesinlikle haklısın hiç şu artıkılların neye göre yapıldığını bilen yok sanırım. Ben almanaydayım ve başlangıç sevyeden başladım konu bu Der Die zıkkımlarına geldi  yıllardır ders veren alman hocamıza sordum neye göre bunları kullanıyoruz diye sordum bana " mantık arama bir mantığı yok ezberlle " dedi.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Der Hund köpek, Die Katze kedi. Kimseye de anlatamazsın niye böyle :)

Evet kesinlikle haklısın hiç şu artıkılların neye göre yapıldığını bilen yok sanırım. Ben almanaydayım ve başlangıç sevyeden başladım konu bu Der Die zıkkımlarına geldi  yıllardır ders veren alman hocamıza sordum neye göre bunları kullanıyoruz diye sordum bana " mantık arama bir mantığı yok ezberlle " dedi.

oturup öyle bir dil yapalım ki biz bile bilmeyelim neye göre artikel verdiğimizi demiş olabilirler :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

neresiymiş fransızca ve almancanın ana dil olduğu yer :|

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

almancayı bilmem ama çok fazla fransızca konuşuluyor özellikle fransız sömürgelerinde

Converse giyen uzaylı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı
    noname bunu yazdı

almancayı bilmem ama çok fazla fransızca konuşuluyor özellikle fransız sömürgelerinde

abi her dil çok konuşuluyor da benim anladığım arkadaş kanada gibi ( fransızca + ingilizce konuşulur ) almanca + fransızca konuşulan bir ülkeden bahsetti

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

biz ortaokulda ingilizce dersinden çıkar almanca'ya girerdik, travmayı düşün

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

yorumlar için teşekkürler arkadşalar. almanca kursuna gitmeyeceğimden dolayı sadece fransızcaya yöneldim...

hocam isviçre nin 4 resmi dili var. ben fribourg kantonuna gidiyorum oradaki resmi dil almanca ve fransızca. %63 fransızca, %21 almanca konuşuluyor. kalanları da italyanca ve romenşçe konuşan. ama resmi diller almanca ve fransızca. tüm belgeler, tabelalar bu iki dilde.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 3028 Toplam Mesaj: 21