İki Madde

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Bana 1 yolla tepkimeye mağruz kalıp,ortaya enerji açığa çıkmasına neden olabilecek 2 madde söyler misniz?

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    su ile bi madde vardı birleşince manyak bi etki yapıyordu ama adı aklıma gelmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Fisyon ve Füzyon tepkimelerini örnek verebilirim.
    Fizyon,yani çekirdek parçalanması. Mesela 1 kg U izotopunun reaksiyonu sonucu açığa çıkan enerji yaklaşık 3 bin ton kömürün yanmasına eş değerdir.Atom bombası bu şekilde çalışır,yaklaşık 40 km lik bir alanı etkileyebilir :)

Füzyon,yani çekirdek birleşmesi,hidrojen bombası da buna örnektir.100 milyon santigrat ile aktifleşeceği için bunu yapman çok zordur,ama yaparsan etkisi dehşettir.Yaklaşık 400 km lik bir alanı etkileyebilir

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Su ile Tuzdu sanırım..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    su ve rakı

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    bir şey upload ettim,bakabilrsin,asit-baz ile ilgili

http://dl4cg.rapidshare.de/files/21553504/1508836256/tablo2_nitro.rar

bir arkadaş güzel bir döküman hazırlıyor tahribat için,yabancı kaynakları türkçeye çeviriyor,dinamitin yapısı,bomba,bazı kimyasalar reaksiyonlar falan :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    O arkadaş benmiyim :P nitro gliserinin bitirdim. ama nitro gliserini patlatmak isteyince olmuyo braz testere talaşı, sodyum nitrat ve sodyum carbonat karıştırarak dinamit yapmak gerekio yoksa bir boka yaramaz:D bitmek üzere sabredin

hadi ordan seksi!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    amele rulz ne diim :D su ile rakı :D ayrıca penis ve malafat da güzeldir :D. cola ile tuz al sana enerjinin babası :P =)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    sağ olun.Bne biraz daha araştırayım,hem deniyim de

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    Hidrojen bir yolla tepkimeye mağruz kalıyo,Sonra Oksijenle birleşerek suyu oluşturuo heralde böyleydi :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Su ve herhangibir asid en ucuza yaratabilecegin exotermik reaksiyondur. Patlama gibi bisey istiyorsan sodyum ve su kullanman yeterlidir ( inanilmaz bi patlama bekleme ) yok ben astim olayin direk amina koycam diyosan, Hidrojen ve Oksijen birlestir, ozkutleleri cok kucuk oldugu icin, ve cok hizli tepkimeye girip bunun yaninda zararsiz bi madde urettikleri icin tercihin olmalidir. Kimya yada tepkimeler hakkinda bi sorun varsa bana PM atabilirsin.
Toplam Hit: 8599 Toplam Mesaj: 34