İki Sorum Olacak Size:D:D

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mevan
    mevan's avatar
    Erkek

1) ben internet cafe işletiyorum   bi bilgisayarım  c ve d ye tıkladığımda  bileşen ayarlarını yapmka için denetim masına gidin yazısı geliyo  sağ tıklayıp aç dediğimde açılıyor.bunu düzeltmek içn ne yapmam lazım

2) akınsoft 6 yı kullanıyorum clienti kurdum  ana masaya açma isteğini gönderebiliyo ama ana masadan hesap açılamıyor.internete bağlanabiliyorum bu arada biraz karışık oldu ama siz anladınız:::))) şimdiden tşkler

HAKKI BATIL YAPANIN HAKKI KÖTEKTİR
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

uhehe ueh ueheh

2 sorunu anlamadım ama

ilk soruna cevap vereyim bunu tek yolu formakt atmaktır. benim de öyle olmıuştu bi ara. formatladım düzeldi.. yapmak belki vardır aama anlayamayacak kadar karışık :)  ikincisi ben akınsoftan anlamıyorum ve nefret ediorum olsa sana yardımn ederdim ama valal yok : ) D

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. makinada virüs var, autorun oluşturmuş...

Araçlar klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster ve korunan sistem dosyalarını gösteri işaretleyip sağ tuş ile acıp oradaki autorun ve gereksiz dosyaları sil..

O dosyaların eşlerinide c: de sil.. C de direk silme çünkü sistem dosyalarından hangisini silip hangisini silmeyeceğini büyük ihtimal bilimiosun.

Sonrada at formatını yada antivirüs ile temizle ama formatlarsan daha ii olur..

2. windowsun güvenlik duvarını yani firewallını kaldır. Ağ komşularım sağ tuş özellikler oradan ağ bağdaştırıcına sağ tuş özellikler oradan gelişmiş e geç ve windows güvenlik duvarının ayarlarından kapalıya getir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

birinci sorun için

http://img402.imageshack.us/img402/7974/ads305zaw3.jpg

2.soru için bişiler söylememede ısrar ediyorum Akınsoft Cafeplus v7.02.02 yi kullan ..bende hiç bi sorun çıkarmadı şimdiye kadar!

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mevan
    mevan's avatar
    Erkek
    saolun arkadaşlar allah sizden  mersiii ilgilenmeniz yeter dii tşkler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mevan
    mevan's avatar
    Erkek
    arkadaşlar  kusura bakmayın dediklerinizi yaptım ama autoron dosyalarını bulamadım. bunun regeditten bi çözümü varmış bilen arkadaş varsa  yardımcı olsun  sevaptırr beee :)))))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    güncel bi antivirüs programı ile tara olur biter kasma fazla

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hoca diske tıkladığnda acılmayıp sağ tuş ile açılıosa büyük ihtimal autorun var gizli dosyaları ve sistem dosyalarını gösteri işaretledin dimi?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mevan
    mevan's avatar
    Erkek
    evet hoca yaptık dediklerini ama auto dosyalarını bulamadım galiba iş formata kalacak ben bunun format gerek kalmadan olmasından yanaydım ama neyseeee hakkımızda hayırlısı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

autorun virüsü banada bulasmıstı   ve ben temizledim şimdi çözüm yolunu anlatıyım  benim yaptıgım şekil bu

başlat çalıstır cmd ye giriyoruz

del /f /s /q c:\windows\system32\autorun.*

del /f /s /q c:\autorun.*

del /f /s /q d:\autorun.*

hafıza kaydınada bi bak  autorun.bat diye arat userinitin yanına yapışmıs oluyo onuda sil ordan(komple kaydı degil sadece autorun.bat ı sil) silmezsende sorun cıkmaz gerci .. bu kadar basit arkadaslar

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mevan
    mevan's avatar
    Erkek

saol hoca allah razı olsun  emeğine sağlık oldu oldu tşkler

Toplam Hit: 2015 Toplam Mesaj: 12