folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İkinci Üniversite Bölüm Tavsiyesi

İkinci Üniversite Bölüm Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

ingilizce uluslar. iliş. mezunuyum 1.5 yıl oldu, son akbil zamlarından sonra tekrar öğrenci olmaya karar verdim, günde en az 4 kere iett/metro kullanıyorum birde metrobüs falan olunca çok para gidiyor. Sınava girip bir şeyler yazacaktım ama o kadar bekleyecek vaktim yoktu. Bende aöf başvurularını bekliyordum adalet işletme iktisat vs var zannediyordum bi baktım çok güzeller var, hazır fırsat bulmuşken çoçukluk hayalimin bir ucundan tutayım dedim yapıştırdım web tasarım ve kodlama. 

Dersler başlasın okulda buluşur çay içeriz şakası yapacağım ama kafama kafama vuranlar çıkar şimdi, söylemiyorum o yüzden.

heza tarafından 05/Eyl/17 21:48 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    cann bunu yazdı

kardeş sayfa 150 bakabilirmisin. anadolu üniversitesi sitesinde 

Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren 2017 Meslek Yüksekokulları İle Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. 

burada dediği gibi açık öğretim

hocam orada anladığım kadarıyla şunu diyor:

myo mezunuysan ve aöf'den 4 yıllık llisansa devam etmek istiyorsan mezun olduğun bölüme göre tercih edebileceğin bölümler bunlar diyor. onun listesi?

atıyorum bölümüne göre bazı fark derleri alarak direkt olarak 3. sınıf aöf işletmeden devam edebiliyosun.

2017 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) İLE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS PROGRAMLARINI TERCİH EDEBİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS PROGRAMLARININ 5. YARIYILINA FARK DERSLER ALARAK KAYIT YAPABİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI)

cann tarafından 05/Eyl/17 22:03 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı
    cann bunu yazdı

kardeş sayfa 150 bakabilirmisin. anadolu üniversitesi sitesinde 

Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren 2017 Meslek Yüksekokulları İle Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. 

burada dediği gibi açık öğretim

hocam orada anladığım kadarıyla şunu diyor:

myo mezunuysan ve aöf'den 4 yıllık llisansa devam etmek istiyorsan mezun olduğun bölüme göre tercih edebileceğin bölümler bunlar diyor. onun listesi?

2017 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) İLE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS PROGRAMLARINI TERCİH EDEBİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS PROGRAMLARININ 5. YARIYILINA FARK DERSLER ALARAK KAYIT YAPABİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI)

Kardeşim en net bilgisi aöf verecek müşteri hizmetleri arayıp alabilirsin. Ama sanmıyorum he dgs 100 üzerinden 100 alırsın amenna belki o zaman olur ama aöf kodlama olarak mühendisliğe geçen görmedim ben ve duymadım. Sonuçta aöf bu para gelsin nasıl gelirse gelsin olayı var. Atatürk aynı (bu arada ikisinide kayıt oldum teki bitti teki kaldı) Şu anda uzemden mekatronik kayıt oldum 600tl harç parası var yatırsam mı diye düşünüyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    cann bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı
    cann bunu yazdı

Kardeşim en net bilgisi aöf verecek müşteri hizmetleri arayıp alabilirsin. Ama sanmıyorum he dgs 100 üzerinden 100 alırsın amenna belki o zaman olur ama aöf kodlama olarak mühendisliğe geçen görmedim ben ve duymadım. Sonuçta aöf bu para gelsin nasıl gelirse gelsin olayı var. Atatürk aynı (bu arada ikisinide kayıt oldum teki bitti teki kaldı) Şu anda uzemden mekatronik kayıt oldum 600tl harç parası var yatırsam mı diye düşünüyorum.

hocam bu bölüm daha geçen sene açıldı. ilk mezunlarını bu sene verecek.

bildiğim kadarıyla eskiden atatürk üniversitesinden aöf bilgisayar programcılığı varmış onlar mühendisliğe geçebiliyormuş. ama şikayet edip kapattırmışlar.

şu an için bu bölüm aöf den mühendisliğe geçişi olan tek bölüm. ilerde ne olur bilinmez.

büyük ihtimal bu hakları elinden alınacak işletmeye vs yönlendirilicek ya da bölüm kapatılacak.

çünkü örgün bilgisayar myo okuyanlara haksızlık oluyormuş diye şikayet ediyorlar.

hani geçiş yaparım uçarım kaçarım diye değil  ama okumuşken insan dişe dokunur bi bölüm okumak istiyor.

yoksa gönlümden geçen bölümler istanbul auzef felsefe veya aöf dış ticaret.

yine aöf de yönetim bilişim sistemleri falan da var ama o bölüm zor biraz. 4 senede bitiremem :) 

donanımhaberde ekşide vs web tasarımı ve kodlama okuyanlar da söyliyor "bölümde pogramlama adına bir şey yok" diye. 

ancak eldeki seçenkler arasında yazılım bilişim açısından şimdilik en iyisi yine bu iki bölümmüş gibi duruyor.

cann tarafından 05/Eyl/17 22:37 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Biraz toparlamak maksadıyla şunu sormak istiyorum;
    Yönetim bilişim sistemleri (lisans), Bilgi yönetimi ve web tasarım ve kodlama bölümlerinden hangisini tercih etmeli sizce?

İçerikler ve neticeler illa ki farklı, ama bunların her birinin AÖF bölümü olduğunu gözönünde bulundurarak sormak istedim.

Teşekkürler.

Twitter: @CanKirca
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

dgs geçiş kılavuzunda hukuk'a geçiş kısmında adalet(aöf) diye ayrıca belirtilmiş. o şekilde belirtilmediği sürece aöf'ten geçiş yok diye düşünüyorum ben, bilgi kirliliği olmuş biraz sanki

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Biraz toparlamak maksadıyla şunu sormak istiyorum;
    Yönetim bilişim sistemleri (lisans), Bilgi yönetimi ve web tasarım ve kodlama bölümlerinden hangisini tercih etmeli sizce?

İçerikler ve neticeler illa ki farklı, ama bunların her birinin AÖF bölümü olduğunu gözönünde bulundurarak sormak istedim.

Teşekkürler.

Hocam öncelikle amacınız ne? Buna karar verin.

Şahsım adına ilk amacım paso çıkartmak :)

(Yüksek işi bu sene de yattı, özele falan da para vermek istemiyorum.)

Ama okumusken de düzgün bir bölüm okumak istiyorum.

Ybs güzel bölüm ama 4 sene devam etmek gözümü korkutuyor biraz. İlk etapta aklımdan geçen AÖF den bu bölüm bitirip Boğaziçi İTÜ, yıldıza falan kapak atmak. Biliyorum bayağı zor. Hele ki şimdi çok daha zor.

(Bu arada rYine kalvuzda yazdığına göre bu bölümü bitiriseniz DGS ye girmek ve bazı fark dersleri almak şartı ile AÖf den ybs 3. Sınıftan devam edebiliyormuşsunuz.)

Normal örgün üniversiteye geçiş yapmak zor olacak diye düşünüyorum . Çünkü tahminim bu sene mezun ve halihazırda üniveristese okuyan çok fazla kişi yazacak bu bölümü. O sebeple seneye bilgisayar/yazılım mühendisliği DGS puanları full'e yakın olacak. Örgün myo bilgisayar programcılığı okuyanlar da bize haksızlık oluyor diyip şikayet edecek. Bölüm kapanacak veya mühendisliğe geçiş hakkı kaldirilacak vs vs.

Her şey olabilir :)

O sebeple ata AÖF bilgi yönetimi daha mı iyi olur acaba diye hala kararsizim :)

cann tarafından 06/Eyl/17 00:31 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

ingilizce uluslar. iliş. mezunuyum 1.5 yıl oldu, son akbil zamlarından sonra tekrar öğrenci olmaya karar verdim, günde en az 4 kere iett/metro kullanıyorum birde metrobüs falan olunca çok para gidiyor. Sınava girip bir şeyler yazacaktım ama o kadar bekleyecek vaktim yoktu. Bende aöf başvurularını bekliyordum adalet işletme iktisat vs var zannediyordum bi baktım çok güzeller var, hazır fırsat bulmuşken çoçukluk hayalimin bir ucundan tutayım dedim yapıştırdım web tasarım ve kodlama. 

Dersler başlasın okulda buluşur çay içeriz şakası yapacağım ama kafama kafama vuranlar çıkar şimdi, söylemiyorum o yüzden.

Hocam yıllık 600 TL harc odiyecez aslında kafa kafaya geliyor pasosuz toplu taşıma kullanmayla. ama bu şekilde en azından fazladan bir diplomamız olur diye düşünüyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Adalet bölümüne kayıt yaptırıp dgs ile örgün hukuk bölümüne geçip avukat olasım var :d

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Hocam yıllık 600 TL harc odiyecez aslında kafa kafaya geliyor pasosuz toplu taşıma kullanmayla. ama bu şekilde en azından fazladan bir diplomamız olur diye düşünüyorum :)

hocam yazdığım gibi benim asıl derdim akbildi, başka bir arkadaşım üni bittiğinde bu şekilde 2. üni yazıyor bir kere harç ödüyor sonra ne dersler ne sınavlar hak getire. öğrencilik hakkı 3 yıldan fazla devam etti ve akbil kullanabildi. Bende o şekilde yapacaktım ama bölümü görünce biraz gaza gelmedim değil. İlk dönem derslere falan bakacağım baktım güzel gidiyor devam ederim, gitmezse sistem beni silene kadar harç ödemem bir daha. şuan 2.60 basıyor tam, öğrenci ise 1.25, bir haftada 50 tl ye yakın (bazen daha fazla) masrafım oluyor. Ortalama bir hesap ile yarı yarıya karım olacak ki ben bir kaç ayda harç parasını amorti ediyorum.

heza tarafından 06/Eyl/17 10:13 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 4150 Toplam Mesaj: 31
aöf i̇kinci üniversite