folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder İktidar İnternet Korsanlığına Başlıyor

İktidar İnternet Korsanlığına Başlıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

bugun hangı yasayı çıkarsalar millet gözünü kulagını kapatıyor zaten bize dunyaları koysalar bu ulekede az hakkımız bu AMK.

Beleş wireless kahramanı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bence zaten bir süredir belirli dolaplar dönüyor. Özellikle internette loglama yapılacak denilen yasa çıktığından beridir internette ciddi bir yavaşlama mevcut. DNS ve VPN kullanmadığım halde normal bağlantıda en hızlı dediğimiz servislerde dahi ciddi bir yavaşlık gözlemliyorum. VPN ile bağlandığımda hiçbir problem yok. Yıllardır aynı altyapıyı kullanıyorum. Ülke çapında yaşanan hat problemleri dışında da herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Bu sebeple altyapı ve TTNET unsurlarını eliyorum. Özellikle twitter kapatıldığında Google'a dahi giremez durumdaydım. Resmen ana sayfa yüklenmiyordu. Google DNS engellendi ondandır dediler ama o sıralar DNS'de kullanmıyordum. 

Özetle bir naneler yeniliyor. Servis sağlayıcılarla ortaklaşa bir şeyler yapıldığını düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Slothere bunu yazdı

Bence zaten bir süredir belirli dolaplar dönüyor. Özellikle internette loglama yapılacak denilen yasa çıktığından beridir internette ciddi bir yavaşlama mevcut. DNS ve VPN kullanmadığım halde normal bağlantıda en hızlı dediğimiz servislerde dahi ciddi bir yavaşlık gözlemliyorum. VPN ile bağlandığımda hiçbir problem yok. Yıllardır aynı altyapıyı kullanıyorum. Ülke çapında yaşanan hat problemleri dışında da herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Bu sebeple altyapı ve TTNET unsurlarını eliyorum. Özellikle twitter kapatıldığında Google'a dahi giremez durumdaydım. Resmen ana sayfa yüklenmiyordu. Google DNS engellendi ondandır dediler ama o sıralar DNS'de kullanmıyordum. 

Özetle bir naneler yeniliyor. Servis sağlayıcılarla ortaklaşa bir şeyler yapıldığını düşünüyorum.

hocam ttnet'in polymorphism(yanlış yazdım %70) olayını bir araştır bence. bikaç kez denk geldin , firefox addonlar da işe yaramamaya başladı vpn güven veriyor sadece.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

bilişimde çok ilerleyecez =P

+1 :D
    :P

İmza YOK !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bu vpn fln işlerinden anlayan biri pm atabilir mi ? yurt dışındayım hızlı internetim var bişiler yapabiliriz

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

bu gerçekmi o bile belli değilken malum ne haberler türüttü taraf hükümeti suçlamak saçma.  ama bence olmasida gerekiyor. artik terör örgütlerinden uyuşturucu satanlara kadın satanlarindan cocuk istismarcilarina kadar herkes internetten yürütüyor işlerini devletin oradada olmasi kimseyi endişelendirmememli ki eğer korkacak birşeyleri yoksa.

şimdi yok özgürlük vs diye ortaliği ayağa kaldirmaya çalişanlarda olacaklar ama o özgürlük dediğin koca bir yalan kocaoğlan  hadi türkiyeninkine engel oldun NSA nin kine nasıl engel olacaksin ?

In every job there is a no
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Bak bakalım NSA twitterdan yazanları mı fişliyor. Devlet her sikimi fişlemeye kalkacak. Ayrıca onlara ne lan benim şifremden. Ve tüm dünya ülkelerinde korsan partiler neden varmış bir araştırın derim o yok akp ye iteliyolar herşeyi diyen arkadaşlar. 

!!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

bu gerçekmi o bile belli değilken malum ne haberler türüttü taraf hükümeti suçlamak saçma.  ama bence olmasida gerekiyor. artik terör örgütlerinden uyuşturucu satanlara kadın satanlarindan cocuk istismarcilarina kadar herkes internetten yürütüyor işlerini devletin oradada olmasi kimseyi endişelendirmememli ki eğer korkacak birşeyleri yoksa.

şimdi yok özgürlük vs diye ortaliği ayağa kaldirmaya çalişanlarda olacaklar ama o özgürlük dediğin koca bir yalan kocaoğlan  hadi türkiyeninkine engel oldun NSA nin kine nasıl engel olacaksin ?

Hocam NSA'yin yapmasıyla devletin yapmasını bir tutmayın biri ulusal güvenlik diğeri hükümet amk şu farka bir varın. + olarak NSA senin benim tweetlerimle ilgilenmiyor. Yarın attığın bir tweet yüzünden götünde patlarsa herşey görürüm ben seni.

Mr_Dark tarafından 22/Haz/14 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

!!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Mr_Dark bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı

Hocam NSA'yin yapmasıyla devletin yapmasını bir tutmayın biri ulusal güvenlik diğeri hükümet amk şu farka bir varın. + olarak NSA senin benim tweetlerimle ilgilenmiyor. Yarın attığın bir tweet yüzünden götünde patlarsa herşey görürüm ben seni.

hoca big data olayı var NSA senin twitlerinle ilgileniyor. ben adam gibi suça karşı yapılacaksa karşı değilim ama bu hükümetin kendisi suçlu olduğu için orda dursunlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Mr_Dark bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı

Yaz inglizce metinlerler twiterda obamaya su tarihte sole bi suikast olacak falan diye bi deniyelim bakalim ne oluo ayrintida ver biraz yazarken bakalim ne oluo merak ettim.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 18484 Toplam Mesaj: 36