folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesinde Okuyan Veya Mezun Olanlar ?

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesinde Okuyan Veya Mezun Olanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müridler iktisadi ve idari bilimler fakültesinde işletmeydi iktisattı siyasaldı uluslararası ilişkilerdi kamu yönetimiydi okuyan mezun olan müridlere bi kaç sorum olacak.

Herkesin cevapları benim için önemli ama özellikle marmara, istanbul üni, gazi, ankara vb seviyedeki üniversitelerde okuyan veya mezun olan müridler varsa onların cevapları benim açımdan daha iyi olur.

Bu bölümlerde okuyan okumuş öğrenciler olarak iş bulma olanağı, yapacağı işler, ortalama tahmini maaş durumu küçük bilgiler verirlerse sevinirim.

Özellikle mezun olanlar -ki varsa yukarıda saydığım üniversite ayarındaki yerlerden mezun olanlar- mezun olduktan sonra ne işler yaptığını, iş bulma durumunu ve geçim durumlarını yazarlarsa sevinirim. saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Beklemedeyiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi up.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

ben bankacı oldum ama okulu i derecede bitirdiğim için hiç işsiz kalmadım sonra istifa ettim ama ilk girdiin iş çok önemli şuanda da çok ii firmalarla görüşüorum

dewdim dewrildim geldim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

benım abım katüden mezun ekenometri bölumunden ziratt bakasında uzman yardımcısı olarak çalıscak bu aralar bellı oluyo kesin olrak :| arkdasıda işletmeden mezun karabük üniversıtesınde çalısıyo tam olarak ne iş yaptgıı bılmıorum ama 1.5oo lıra gıbı maaş alıyo benım bıldıklerım bu :|

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

İİBF'yi bitirdiğinde bu ülkede iş bulmak zordur.Çünkü salt fakülteyi bitirmek, bir işe yaramıyor.Açık öğretim de katıldığında, Tr'de bir senede en çok mezun veren fakültelerdendir İİBF.

Mezunu bol bir fakülte olduğundan,kendini farklılaştırman gerekir ki, diğer mezunlardan bir adım önde olasın.

Kamu yönetimi için konuşabilirim, bir yandan hukuk okurken, bir yandan da kamu yönetimi okuyordum.Zor değil.

İş bulma kısmında ise, abim ablam 95 senesinde Anadolu İşletmeyi kazandılar, (aynı sınıfa düştüler :) )

Bitirdikten sonra, işte şu yukarıda anlattığım farklılaştırma olayını gerçekleştirmek için, ablam İngiltere'ye gitti dil için, ardından Manchester'da muhasebe üzerine kendi iş yerini açtı, hala orada.

Abimse, bu dil olaylarına eğilmedi. 6 yıldır bir özel okulun muhasebe işleriyle ilgileniyor, maaşından pek bahsetmiyor ama yengeme göre 1200- 1500 arasıymış

Çekil,Önümden Çekil...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

irwa bunu yazdı:
    -----------------------------

ben bankacı oldum ama okulu i derecede bitirdiğim için hiç işsiz kalmadım sonra istifa ettim ama ilk girdiin iş çok önemli şuanda da çok ii firmalarla görüşüorum

hangi ünide okudun acaba ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

İİBF'yi bitirdiğinde bu ülkede iş bulmak zordur.Çünkü salt fakülteyi bitirmek, bir işe yaramıyor.Açık öğretim de katıldığında, Tr'de bir senede en çok mezun veren fakültelerdendir İİBF.

Mezunu bol bir fakülte olduğundan,kendini farklılaştırman gerekir ki, diğer mezunlardan bir adım önde olasın.

Kamu yönetimi için konuşabilirim, bir yandan hukuk okurken, bir yandan da kamu yönetimi okuyordum.Zor değil.

İş bulma kısmında ise, abim ablam 95 senesinde Anadolu İşletmeyi kazandılar, (aynı sınıfa düştüler :) )

Bitirdikten sonra, işte şu yukarıda anlattığım farklılaştırma olayını gerçekleştirmek için, ablam İngiltere'ye gitti dil için, ardından Manchester'da muhasebe üzerine kendi iş yerini açtı, hala orada.

Abimse, bu dil olaylarına eğilmedi. 6 yıldır bir özel okulun muhasebe işleriyle ilgileniyor, maaşından pek bahsetmiyor ama yengeme göre 1200- 1500 arasıymış

hocam dil olayı zaten kesinlikle öğreneceğim bişe gerek kurslarla gerekse ünilerin ingilizce bölümlerine giderek. gerekirse yurt dışında da eğitim görürüm. Hatta tek bir dille kalmayı düşünmüyorum ama ingilizce anadilim gibi öğrenmem şart zaten.

Bunun yanında gerek siyasi gerek bürokrasi gerekse işadamları olarak çevrem var. bunun resmi işleyişi nasıldır bilmiyorum ama yanlarında staj yapma imkanım olur.

kendimde marmara üni'den daha düşük seviyede bir okulda okumayı düşünmüyorum.

Farklılaşmak derken başka neler yapabilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Uludağ İşletmeden mezun olmuş bi arkadaşım, sertifikalara çok önem verirdi. Programın adı Socrates (yamuluyor olabilirim) bu programla Rusya-Kazan'a gitmişti, İngilizce öğretme (öğrenme değil) amaçlı. Bir tür değişim programı, gönüllülük esaslıydı. Ordan aldığı sertifikayla, belki şanstır bilemiycem ama Moskova Enka'da şu an, 2700 dolar maaşı var.

Kamu'yu örgün öğretim okumadığım ve ilk önceliğim olmadığı için, sertifikalarla alakalı yardımcı olamıycam, örgün okuyan arkadaşlar daha iyi takip ediyordur bunları. Yolun açık olsun : )

Çekil,Önümden Çekil...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

Uludağ İşletmeden mezun olmuş bi arkadaşım, sertifikalara çok önem verirdi. Programın adı Socrates (yamuluyor olabilirim) bu programla Rusya-Kazan'a gitmişti, İngilizce öğretme (öğrenme değil) amaçlı. Bir tür değişim programı, gönüllülük esaslıydı. Ordan aldığı sertifikayla, belki şanstır bilemiycem ama Moskova Enka'da şu an, 2700 dolar maaşı var.

Kamu'yu örgün öğretim okumadığım ve ilk önceliğim olmadığı için, sertifikalarla alakalı yardımcı olamıycam, örgün okuyan arkadaşlar daha iyi takip ediyordur bunları. Yolun açık olsun : )

Socrates,Erasmus ve Farabi gibi değişim programları mevcut evet.En büyük faydayı bunlar sağlayacak galiba.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

sağol :)

Bu iibf de iş olayı beni korkutuyo benden ziyade de peder beyi korkutuyor. şu an sayısal okuduğum içinde eşit ağ. geçmeme karşı çıkmasında en büyük etken bu iş olayı.

Toplam Hit: 6852 Toplam Mesaj: 24