İlahi Bing ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

JohnD bunu yazdı:
    -----------------------------

yeni bir servis,zaman içinde maps yazında kendi servisi çıkacaktır(ben şahsen severim bingi)

örek bir post ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

Tartışma çok gereksiz yere uzamış. zumsuk forumda genel olarak mesajlarında aşırı google hayranlığı görüyorum sende, bu yüzden pek objektif olamıyorsun gibime geliyor.

Her defasında Google'a laf kondurmuyorsun. Google iyi hoş güzel işler yapıyor, kimse inkar etmiyor ama Google Big Brother oldu.

Şunu siteye göz atmanı tavsiye ederim

www.masterplanthemovie.com

Bir arama motorunun görevi aradığın şeyi bulması değilmidir? Eh zaten Google Maps daha üstün diyorsun, neden Bing Maps daha önde çıksın. Ve Bing Maps henüz çok yeni.

Verdiğim siteye bak, biraz daha objektif ol. Chrome OS'da o kadar övülecek birşey değil, hızlı boot etmesi filan hoş ama direct x11 oyunları oynayabilinir mi acaba (:

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

search(args,domain)

{

search(args,"bing.com,microsoft.com") ;

/*

Arama Mekanizması

*/

Postresults();

}

Aha koydum Bingmaps'i 1. sıraya

cahil MS beceremedi ben yaptım :D vay cahiller vay, bi de bu kodu anlayamayacak Recursion bilmeyen cahiller var.

Yaşasın cahiller ve hıyarlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

trk bunu yazdı:

Tartışma çok gereksiz yere uzamış. zumsuk forumda genel olarak mesajlarında aşırı google hayranlığı görüyorum sende, bu yüzden pek objektif olamıyorsun gibime geliyor.

Her defasında Google'a laf kondurmuyorsun. Google iyi hoş güzel işler yapıyor, kimse inkar etmiyor ama Google Big Brother oldu.

Şunu siteye göz atmanı tavsiye ederim

www.masterplanthemovie.com

Bir arama motorunun görevi aradığın şeyi bulması değilmidir? Eh zaten Google Maps daha üstün diyorsun, neden Bing Maps daha önde çıksın. Ve Bing Maps henüz çok yeni.

Verdiğim siteye bak, biraz daha objektif ol. Chrome OS'da o kadar övülecek birşey değil, hızlı boot etmesi filan hoş ama direct x11 oyunları oynayabilinir mi acaba (:

hoca çoğu kez diyorum google hayranlığı var, objektif olmaya çalışsamda olamıyorum.Google'ı yakından takip ediyorum.Yabancı sitelerden, blogundan ... Microsofta uzak olmam bilmediğimden olabilir.Kabul ediyorum fakat bilmediğim noktaları kaç kişi gösteriyor ? Amacım zaten böyle bir konuda güzel bir kıyaslama yapmak.

Chorme os meselesine gelirsek, directx güzel çalışmaz.Çünkü directx windows'un ürünü.Fakat opengl motoru ile kodlandığında, aynı oyun daha fazla performans verecektir.

Chrome os'u herkes kullanmaz.Bende kabul ediyorum.Çünkü oyun falan çalışmayacak falan flan.Klasik netbook kullanıcıları için (şu haliyle).Umuyorum daha gelişr.Fakat demek istediğim şu ;

Performans olarak, güvenlik olarak windows mu yoksa chrome os mu olur ? Tabi ki chrome os.Bing'te bu şekilde görüyorum.Silverlight yüzünden çok iyi olabilir.Fakat bir yenilik, bir gelişme gerek.Açıkçası çok iyi diyeceğim yanını göremedim.

Yada bing'in.Eğer fark edersem o zaman derim ki bing şu konularda google'dan üstün.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

search(args,domain)

{

search(args,"bing.com,microsoft.com") ;

/*

Arama Mekanizması

*/

Postresults();

}

Aha koydum Bingmaps'i 1. sıraya

cahil MS beceremedi ben yaptım :D vay cahiller vay, bi de bu kodu anlayamayacak Recursion bilmeyen cahiller var.

Yaşasın cahiller ve hıyarlar.

Hoca hala anlamıyorsun.Bak şimdi maps yazdığında, maps bir microsoft hizmeti değil mi ?

Sen arama kutucuğuna mail, maps yazdığında bunlar bing hizmeti değil mi ? Neden kullanıcıyı uyarmıyorlar ?

http://www.google.com.tr

gir mail yaz, sağda hesabınız varmı diyor.NEden anlamamakta ısrar ediyorsunuz ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Hoca hala anlamıyorsun.Bak şimdi maps yazdığında, maps bir microsoft hizmeti değil mi ?

Sen arama kutucuğuna mail, maps yazdığında bunlar bing hizmeti değil mi ? Neden kullanıcıyı uyarmıyorlar ?

Sen koymadılar değil koyamadılar diyorsun. Üst sırada çıkartamıyorlar diyorsun, o yüzden bunları söylüyoruz. Anlatmaya çalıştığım çıkarmak isteseler a. bile korlar.

Google o sağdaki yazıyı kaçıncı yılında koydu onu da söyle de konuyu kapatalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

Sen koymadılar değil koyamadılar diyorsun. Üst sırada çıkartamıyorlar diyorsun, o yüzden bunları söylüyoruz. Anlatmaya çalıştığım çıkarmak isteseler a. bile korlar.

Google o sağdaki yazıyı kaçıncı yılında koydu onu da söyle de konuyu kapatalım.

hacı sen okadar bilemezsin en iyisi benim gibi bidaha yazma :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Bitmeyen-Tartisma-Asp-Mi-Php-Mi-99367/9/#1090059

bu mesaj zumsuğu özetliyor :W

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:

http://www.tahribat.com/Forum-Bitmeyen-Tartisma-Asp-Mi-Php-Mi-99367/9/#1090059

bu mesaj zumsuğu özetliyor :W

ya işte herkesi endin gibi sanıp anlatırsan olacağı bu.

İlla c, c++ ın elle tek tek gireceğini anlatmak lazım.Net teknolojisini anlatmak lazım.Zira herkes direkt anlatmıyor.Bunarı stek tek anlatmak lazım ki anlsın herkes.

Bir daha yazmayacakmış arkadaş :) peh peh peh..Konuyu uzatmak isteseydim orda tekrardan açıklayarak yazardım.Fakat işi uzatmak yersiz.Doğrularlar vardır kıl olduğun elemanların birşey söylemesi senin için zırvalık olabilir.

Fakat algı problemi var...Aslında size acıyorum.Ben herkesden birşeyler öğrenilebileceğini düşünürken senin gibi adamlar benden birşey öğreneceğini düşünmez.Bu kesin bir bilmişlik havası içine girmektir.

ahaha daha da gelmezdi konuya.Neyi sindiremediyse burdan çıkamıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

millet seni anlasın diye yazdım zumsuk

o linkte adam öyle bi doğru  yazmış ki okadar olur. haklıda sen madalya hakediyosun :)

anket açılması gerekli...

edit: sen Neti bilirmisin o msnin çıkardığı bişey adidir yani sen kullanma :O

Toplam Hit: 8584 Toplam Mesaj: 72