İleti Yönetim Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Peki bu ORRRRRRRROOOSSSSSPUUUUU çocuklarına bir çözümü yok mu?

İnterneti karıştırdım biraz vatandaş resmen bu piclerden illallah etmiş. Aynı isimde bir inşaat şirketi kendi internet sitesinin her sayfasına popup koymuş bu amcıklarla alakamız yoktur diye. Bunlar nasıl bir orospu evladı, SMS şikayet de işe yaramıyor yazmışlar. Bu artık reklamdan çıkmış taciz olayına dönmüş, Cimer veya açık kapı gibi bir yere yazıp SMS şikayetlerimiz dikkate alınmıyor bıktık artık tarzı şikayet veya change.org gibi imza toplanacak bir yer yok mu yeter amına koyim, hergun atıyorlar artık.

https://i.ibb.co/Lvy3fGH/IMG-20210108-085729-193.jpg

Amın oglu

Amın evlatları geri aradılar D-Smart internet çıktı altından. Muhtemelen alt bayilerden biri bu işi yapan.

https://eksisozluk.com/ymn-ins-tic--6760076

https://www.sikayetvar.com/ymn-ajans 

İsim benzerliği yüzünden bu adamlar bile mağdur aq 

http://ymngrup.com/kurumsal/hakkimizda/ 

Alt bayi işi yalan. Kendilerine bu yolla kalkan yapıyorlar. Sürüyle şikayet gidiyor. İstenilse iki günde kalkar ortadan.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Peki bu ORRRRRRRROOOSSSSSPUUUUU çocuklarına bir çözümü yok mu?

İnterneti karıştırdım biraz vatandaş resmen bu piclerden illallah etmiş. Aynı isimde bir inşaat şirketi kendi internet sitesinin her sayfasına popup koymuş bu amcıklarla alakamız yoktur diye. Bunlar nasıl bir orospu evladı, SMS şikayet de işe yaramıyor yazmışlar. Bu artık reklamdan çıkmış taciz olayına dönmüş, Cimer veya açık kapı gibi bir yere yazıp SMS şikayetlerimiz dikkate alınmıyor bıktık artık tarzı şikayet veya change.org gibi imza toplanacak bir yer yok mu yeter amına koyim, hergun atıyorlar artık.

https://i.ibb.co/Lvy3fGH/IMG-20210108-085729-193.jpg

Amın oglu

türkiyede herkese geldi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güya veri kanununu var ama kimsenin sikinde değil. Tüm Türkiye'nin adres ve cep telefonu datasını geçen 5.000 liraya satıyorlardı. İşi bilen bir dolandırıcı o datayla 5 bini 500 bin bile yapar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

6 ayda bir düzenli numara değişimi ile 0 reklam 

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Bu reklamlar mvekili bakan cumhurbaşkanı teline gitmiyormu. Onlarada hundai marka su arıtma cihazı onlarında tahhütü bitmiş interneti olduğu bildirilmiyormu. Onlarında sigarayı kolau bırakmak hakkı değilmi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

6 ayda bir düzenli numara değişimi ile 0 reklam 

hocam ticaret yapıyorsan pek mümkün değil o. numaran herşeyin oluyor belirli bir süreden sonra. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Telefon değiştirmek hırsıza, çakala teslim olmak demek. Yeteri kadar uğraşınca gidiyorlar. Digiturk ve Vodafone'un bile reklam listesinden çıkabilmek mümkün. BTK'ya şikayet edin. Ellerini ovuşturarak ceza kesiyorlar. Bunu yapmalarının sebebi özel firmadan para kazanıyor oluşları. İşin ucunda para varsa Bağdat'tan gelirler.

anonim6918524 tarafından 08/Oca/21 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=nvLDxrE9tLM

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Hocam B016 kodu Vodafone'a ait. Vodafone mu kullanıyorsun ? Kullanıyorsan haftalık Çarkı Çevir Kazan yapıyor musun ? Operatörler o haftalık hediyeleri veri işleme izni karşılığı veriyor. Sonrasında senin bilgilerini böyle dolandırıcılara pazarlıyor. Vodafone'nun sana SMS ve arama yapma iznini iptal et seslerini keserler.

Hayır hocam TT kullanıyorum şu an, ama geçen yıl falan bir ara Vodafone numara taşımıştım yalnız o sırada da kasıtlı olarak hiçbir şeyi onaylamadım. Gerçi bunlar için fark etmez bir yerlere gizli bir madde itelemis imzalatmislardir kaçak maçak.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

şimdi şöyle firmalar size reklam mesajı gönderecek ama siz bunu kapatabileceksiniz

girilen smsler iys de kayıt altına alınıyor ordan anlaşılacak

firma iy üyesi ise evet kapatınca kurum smsleri komple gelmeyecek

iys kayıt oldum ben aktif etmedim reklam smssi göndermiyorum diye yasal olarak hatırlatma smsleri kapsam dışında

birşey daha bunu kapatsanızda size sms gelmeye devam edebilir iys sistemine kayıt olan kurumlardan sms gelmeyecek

listedeki kurumlardan zaten reklam smssi almıyorum ben :)

Hocam kanunen IYS sistemine kayıt olmama gibi bir lüksün yok. Reklam ve pazarlama faaliyetleri kapsamında SMS,Email, Arama yapan tüm firmalar bu sisteme entegre olmak zorundalar. Kayıt olmadı sana sms attı ve şikayet ettin, bir şey olucak mı onu hep beraber göreceğiz.

Müşteriye yapılan hatırlatma ve bilgilendirme süreçleri hariç tüm süreçlerden çıkarmak zorundalar. Türkiyedeki nerdeyse tüm büyük Parakende markaları aylar öncesinden datasını buraya yolladı.  Bu işi ciddiye alıyorlar zira çok ciddi paralar harcadılar sanırım devlet bu sefer ciddi yaptırımlar ile kapılarını çalacak. Daha öncesinde de gidiyordu ama takibi zordu.

Şuanda şikayet eden müşterinin iznini aldıkları kanal bilgisi vs herşey IYS de tutuluyor. Nerden aldın izni ver bakalım ıslak imzalı formu yada mail onayını göreyim diyebilecekler. 

IYS sistemi ilede devlet şirketlerden çok güzel paralar aldı. Bu hizmet bedavaya verilmedi. Ufak dataları olan firmalar 1 yıl ücretsiz sonrası paralı. İşi otomatize etmeye kalktığınızda da servis maliyetleri vs gibi ek ücretler devreye giriyor.

Uzun lafın kısası bu IYS sistemi çok ciddiye alınarak yürürlüğe girdi. Meyvesini toplamak 1 yılı alacaktır.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 7859 Toplam Mesaj: 59
reklam