folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder İletişim Sıkıntısıyla İlgili Kitap Önerisi(İstek)

İletişim Sıkıntısıyla İlgili Kitap Önerisi(İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bugün bir iş görüşmesine gittim daha evveli farkettiğim ama hiç kapatmaya yeltenmediğim bir kaç nefret huyum var, haliyle orda insan kaynaklarındaki görüşmede baya sıçmaya yakın gidip geldim yok kendinizi nasıl tanımlarsınız yok niye bu pozisyonu seçtiniz yok nie sektör değiştirdiniz en güçlü yönleriniz nelerdir felan filan; telefonda konuşurkende bide kendimi çok iyi tanıyorum diyorum arkadşlarıma evet ben kendimi tanıyorumda bunu kesinlikle yansıtamıyorum arkadaş çileden çıktım resmen bugün yani haliyle....

1 - konuşurken kelimeleri yutmak, tekrarlamak

2 - konuşurken cümleyi unutmak 

3 - tamamen soğukkanlı olmak (bildiğin kertenkele, yılan gibi) buz gibi davranıyorum insanlara

4 - tanımadığım kişilerle konuşamamak hatta abartıyorum ortamda kendimi yok saydırmak gibi bir huyum var ha varlığım ha yokluğum

geçende bir kız arkadaşım vardı onla buluştum hea kız arkadaşta çok nadir arkadaşım var saten; nese erkek arkadaşını çağırmış tabi bende haliyle buz gibi davrandım suçlu oldum amk resmen nese lafı uzatmayayım 

şimdi insan iletişiminde ve konuşmayla ilgili bildiğiniz okuduğunuz yararlı dediğiniz kitap önerisi rica ediyorum

bu huyları nasıl değiştiririz demiyorum zira bi ton asosyallikle ilgili yazıldı sonu hep çık gez ortamlara gir konuş ulan konuşayımda ne konuşacam aklıma bi bok gelmioki nbr nabıosun ne iş yapıosun ahh ölemi falan arkadşmda o işi yapardı derken çat gitti :| haa bunun dışında varsa fikir alabilriim...

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu iş kitapla falan olacak bir şey değil bana göre. öz güven eksikliğin var hocam. taktir ettiğim bir arkadaşım şöyle bir şey yapıyor, bir ortama

girdiğinde genelde diğer insanlar seni ezmeye çalışır, kendilerini daha yüksek mevkide gösterirler ve seni küçümserler. O yüzden ben de kendimi

ezdirmemek için kendimi onlardan daha büyük gösteriyorum ve öyle davranıyorum ki.

Olay burada bitiyor bence, sen kendini nasıl pazarlarsan karşıdaki insan öyle bilir. Sen soğuk davranırsan utanırsan korkak gibi hareket edersen

öyle düşünür, atik olursan da farklı düşünür. yani tüm mesele senin kendini nasıl gösterdiğin ile ilgili. Sonuçta yeni bir ortama girdiğinde kimse

gerçek seni bilmiyor değil mi? Sanki gerçekten özgüveni yüksek, kendine her konuda güvenen, ilgilendiği konuya hakim biriymişsin gibi davranırsan

seni o şekilde kabul ederler. Bunu önce kendin yapmalısın. Abart ya da kendini insanlardan üstün gör demiyorum ama kendini ezik görme.  Böyle

yaparsan diğer insanlar ezer seni.  Kendini kimseye ezdirme dik dur !! 

saygılar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deepblue
    deepblue's avatar
    Erkek

Buna benzer bir sorun bende de vardı hocam. Psikiyatriye gittim anlattım durumu ben böyle böyle kimseyle konuşamıyorum birşey sormadan önce düşünüyorum acaba sorsam mı? söylediğim lafa kırılır mı? falan gibilerinden yani özgüvenle alakalı doktor bu böyle sürerse ilerler terapi alman gerekir falan dedi  ilaç tedavisine başladık şimdi iyi gibi bi sıkıntım yok şükür . Kitapla düzelir mi bilemiyorum git bi psikiyatriye

deepblue tarafından 01/Ara/12 02:34 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

bu iş kesinlikle kitapla olacak bir iştir.

sen deneme yanılma yoluyla yada hata yaparak tecrübe kazanmayı boşver hocam.

hala üniversite okuyorsan okumasanda farketmez her hafta bizim üniversitede iletişimle ilgili konferanslar düzenlenir bunlara katıl notlar al ve denemye başla.

bu konuda kendimi hayli geliştirdim.

2 de kitap okudum bununla ilgili asosyallikten sosyalliğe geçiş ibi oldu.

dahada gelişecek.

dediğim gibi kesinlikle konferanslara ve kitaplara ağırlık ver. unbalanced hoca mesela bir konuda iyi konuşmuş ama kitaplarda biri değil binleri var bunun.

(:

zeybekustasi tarafından 01/Ara/12 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    Simdi ortamlara git konus la olmuyor bi bok bilmedikten sonra ortama girsen ne olur bence kitap onemli ne konusacagini bilirsin en azindan ondan sonrasi iste girip girisken olman gerekir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

@ armada bu iş için kitap okuman faydalı olur. Özellikle karakterlerden biri senin gibiyse sorununa daha geniş çaplı bakmanı sağlar. Buna bibliyoterapi denir. 

@zeybekustası

Bu konuda önerebileceğin kitaplar var mı? Sadece konu üzerine de değil. Bununla ilgili bir film veya bir roman da olabilir. Bir proje üstünde çalışıyorum da bunun için faydalı olabilir bana.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Aynen sıkıntı büyük :D Kitap önerisi alabilirmiyiz peki ?

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    insanlardan surekli kazik yersen bu isi asabilirsin

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bende imzalı bir kitabıda bulunan Ramazan Varol'un Yaşam Pusulası kitabını öneririm. Diğer kitapları da bu konuda güzel bilgiler içermekte.

1.95 tl ye satılarak dikkatimi çekmiş bir kitap olan Kendini Ateşle kitabındada bu konuda çok güzel şeyler içeriyor. Yazar Cengiz Erşahin

Ö. Faruk Reca nın Beden Dili ve Konuşma Sanatı kitabıda aradığın soruya direk cevap veriyor göz teması olsun duruş ve konuşma stilleri olsun tüm teorik bilgilerde bunda.

Tabi başka konferansara seminerlere gitmektede fayda var uygulamalı olarak eğitim veriyorlar.

Bunları okurken kendinde uygulamaya gayret göster hayat biraz daha normalleşecek göreceksin (:

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

misal http://video.ntvmsnbc.com/#tadi-damagimda-30-kasim-2012.html

böyle şeyler izle örnek al nasıl konuşulur öğren

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

bugün bir iş görüşmesine gittim daha evveli farkettiğim ama hiç kapatmaya yeltenmediğim bir kaç nefret huyum var, haliyle orda insan kaynaklarındaki görüşmede baya sıçmaya yakın gidip geldim yok kendinizi nasıl tanımlarsınız yok niye bu pozisyonu seçtiniz yok nie sektör değiştirdiniz en güçlü yönleriniz nelerdir felan filan; telefonda konuşurkende bide kendimi çok iyi tanıyorum diyorum arkadşlarıma evet ben kendimi tanıyorumda bunu kesinlikle yansıtamıyorum arkadaş çileden çıktım resmen bugün yani haliyle....

1 - konuşurken kelimeleri yutmak, tekrarlamak

2 - konuşurken cümleyi unutmak 

3 - tamamen soğukkanlı olmak (bildiğin kertenkele, yılan gibi) buz gibi davranıyorum insanlara

4 - tanımadığım kişilerle konuşamamak hatta abartıyorum ortamda kendimi yok saydırmak gibi bir huyum var ha varlığım ha yokluğum

geçende bir kız arkadaşım vardı onla buluştum hea kız arkadaşta çok nadir arkadaşım var saten; nese erkek arkadaşını çağırmış tabi bende haliyle buz gibi davrandım suçlu oldum amk resmen nese lafı uzatmayayım 

şimdi insan iletişiminde ve konuşmayla ilgili bildiğiniz okuduğunuz yararlı dediğiniz kitap önerisi rica ediyorum

bu huyları nasıl değiştiririz demiyorum zira bi ton asosyallikle ilgili yazıldı sonu hep çık gez ortamlara gir konuş ulan konuşayımda ne konuşacam aklıma bi bok gelmioki nbr nabıosun ne iş yapıosun ahh ölemi falan arkadşmda o işi yapardı derken çat gitti :| haa bunun dışında varsa fikir alabilriim...

akrep burcumusun hocam

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
Toplam Hit: 2472 Toplam Mesaj: 19