İlginç Müşteri (Ekran Kartı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam. Başımızdan son günlerde geçen enteresan bi olay. Bir zamanlar ETH madenciliği sebebiyle orta-yüklü miktarda ekran kartı satın almıştık. 1-1.5 sene kadar kullandıktan sonra bir çok madenci gibi fişi çektik ve kartlar rafa kalktı. Eldeki parçalarla 1-2 bilgisayar topladık falan.

Totalde 5-6 kişilik ( 1er miner'lık 5-6 kişilik ortaklık diyelim. Kardeşimle biz kurulum bakım kontrol vs yapıyorduk diğerleri yatırımcı akrabalar :)) ) olmak üzere 30-35 tane kart vardı.

Çoğu rx580 8 gb, arada 4gb ve 1050ti vardı.

Neyse geçenlerde kardeşim satalım artık bunları dedi. İlanları vermeye başladı. (Çok ilginç şekilde hızlı eksiliyor kartlar)

Bi gün adamın biri aradı bunu. 4Gb rx580 modeli için sanırım. Marka hangisi hatırlamıyorm MSI olsa gerek.

Letgoda 700 liralık ilandaydı. Adam arayıp kartı sorduktan sonra direk 750 ₺ olur mu demiş :D

Kardeşim de olur dedi ve pazarlık o an kapandı. Biz taşak geçiyor heralde almayacak falan diye düşündük. O sıralar izmirdeydik, alıcı da izmir.

Sonra ayvalığa geçtik. Geçen gün tekrar aramış, ayvalığa gelir alırım bi ara falan demiş, haberleşelim dedik kapattık. Tabi önceden haber vermesi gerektiğini üstüne basa basa söyledik.

15 Haziran sabahı kardeşimi arıyor. Uyandırıyor. Sabah 8de ayvalığa geldim, öğlene kadar buradayım kartı alayım diye.

Bana geldi. E kart pcye takılı, pc açık, ben ödev yapıyorum, son 12 saat ödev teslimine. Çıkarıp başka kart takarak devam etme riskine bile giremem yani. Açık açık söyledim. Aynı şekilde anlat adama dedim.

Adam biraz yalvarmış, neyse sonra kargoyla gönderelim diyerek anlaşıp kapatmışlar.

Az önce de ödemeyi alıp kargoyu yolladı kardeşim.

Neyse ilginç yani, 

Sen tut 700 lük fiyata  750 lira teklif et, kalk haber vermeden şehirlerarası yolculuk yap, sonra kartı alamadan geri dön, üstüne eft yap kargo bekle :D

Çok ilginç geldi bana

Acaba diyorum bu çocuk bu kartları ederinin yarısına mı satıyor da bu kadar hızlı gidiyor bunlar...

neysem

Elimizde bi miktar daha rx570 - 580 olması lazım. 4 ve 8 gb.

Bir de 1050ti lar var 4 gb. İlgilenen olursa yönlendirelim :D

ps. kartlar madencilikte. kullanıldı. Yine de son 1 yıla yakındır rastgele 2 kart ile pc topladım, çift ekran kartlı sistem kurdum. Bana mısın demediler. Sıkıntı çıkmaz yani, tahminimce, çıkmamalı :)

Edit, MSI RX570 4gb imiş

edit2, 

pm atmayın lütfen konuya yazın :D

noname tarafından 17/Haz/20 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Sahibinden ve letgo'dan gördüğüm kadarıyla ucuza vermiş kardeşin

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

hocam elinde sağlam 8gb rx580 varsa alabilirim. geçen gg da 1100tl gibi rakama satanlar vardı. satıcıdan komisyon kesiliyor. alıcı taksitli alabiliyor. ekran kartı piyasasında tutturan tutturabildiğine şuanda.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Madenci kartlar için normal hakettiği fiyatlar bence. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

hocam elinde sağlam 8gb rx580 varsa alabilirim. geçen gg da 1100tl gibi rakama satanlar vardı. satıcıdan komisyon kesiliyor. alıcı taksitli alabiliyor. ekran kartı piyasasında tutturan tutturabildiğine şuanda.

Sorayım hocam olması gerek. 1000e falan bırakıyoruz biz de onları. Hangi şehirdesin? Kargo sıkıntılı biraz. Pek güvenmiyorum. Balon paket bulamadı, banyolara serilen kaydırmaz delikli süngerler varya, ona sarıyor kat kat gönderirken :D

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Varsa bir 8gb rx580 bizde alırız hocam 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Çok talep geldi, elimizdekilere bakalım fiyatlarla birlikte ekleyeceğim konuya.

Yalnız kutusuz, faturasız(çok istenirse arar bulurum maillerde ama gerek yok bence :D) ve garantisi bitmiş kartlar bilginiz olsun

TBT fiyatıynan koyarız.

İzmir ve Ayvalık içi/çevresi daha rahat olur lakin kargolara çok güvenmiyorum... ( kampanya koduyla toplam 15-20 tl tutuyor kargosu )

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

\\

efsane_212 tarafından 17/Haz/20 18:39 tarihinde düzenlenmiştir

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    efsane_212 bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Yalnız kutusuz, faturasız(çok istenirse arar bulurum maillerde ama gerek yok bence :D) ve garantisi bitmiş kartlar bilginiz olsun

TBT fiyatıynan koyarız.

İzmir ve Ayvalık içi/çevresi daha rahat olur lakin kargolara çok güvenmiyorum... ( kampanya koduyla toplam 15-20 tl tutuyor kargosu )

8 gb RX580 700 TL'den elinde kaç adet varsa hepsini alablirim

4gb ilan fiyatıydı o hocam bak konuda yazıyor :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    efsane_212 bunu yazdı
    noname bunu yazdı

TBT fiyatıynan koyarız.

8 gb RX580 700 TL'den elinde kaç adet varsa hepsini alablirim

4gb ilan fiyatıydı o hocam bak konuda yazıyor :D

tbt fiyatı 700 yaparsın hocam :)

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

1 kart bana ayır yav bende talibim. boşta duran pc için ucuz yollu ekran kartı arıyorum.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 1736 Toplam Mesaj: 17
ekran kartı yurdum insanı keriz yemeyen deniz