İlişkilerin Evrimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Manitadan ayrıldım. 2-3 ay oluyor. Zorluyor , korona dalgasına yalnız kaldım. Baya düşünüyorum ediyorum. Nerede yanlış yaptım diye... 

Patladığım yer hep aynı. Flört sonrası - evlilik öncesi dönem. Problemli bir dönem. Ama zaten hep problem değil mi ?

Aşık oluyorsun açılması bir problem.
    Açılıyorsun , sonra tanımaya çalışmaca. 
    Flört anları , o ilk zamanlar beyin kimyası süper.
    Seks meks işin içine giriyor bi noktadan sonra doyum noktasına ulaşıyorsun.
    İlişki ciddi , evlilik düşünüyorsun. İşte o problemli aşamadığım bölge... Stress başlıyor.
    Hadi burayı atlattın , evlendin , aileler uyum sağladı falan. Sonrası zaten yine başta olan gibi olmayacak ki... 

Üniversitede okurken insan nasıl bir hayat yaşıyor , tüm gün tembellijk edip dizi izliyor atıyorum ki .. Çalışmaya başlayınca görüyor ki hayat böyle bişey değil. Aşktada ilişkilerde de bu böyle değil mi arkadaş ? Herşey şekil değiştiriyor. Evlilik bambaşka bişey.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu ilişkilerin evrimi konusunda...  Ve şu koduğum dönemini nasıl atlattınız (flört sonrası evlilik öncesi dönem)

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sanırım korkuyorsun ve "Daha iyileri varken yanımda hep bu olacak" diyorsun yada bilinçaltın böyledir sen farkında değilsindir. Doğru kişiyi bulduğundan %100 emin olduğunda ancak o zaman bahsettiğin bu sorunları aşarsın.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Sanırım korkuyorsun ve "Daha iyileri varken yanımda hep bu olacak" diyorsun yada bilinçaltın böyledir sen farkında değilsindir. Doğru kişiyi bulduğundan %100 emin olduğunda ancak o zaman bahsettiğin bu sorunları aşarsın.

Forumda bi arkadaş vardı. Aile yok para yok herşeyi bi başıma yapıcam diyip baya zorluk çekerek evlenen. Benim durumda aynısı. Yapmam gereken herşeyi yapmaya hazırım ama süreç stressli. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netWire
    netWire's avatar
    Erkek

Hanımefendi ile 1 hafta önce ayrıldım. Her seferinde aynı hatayı yapıyorum. Şımartmayacağım diye kendime söz verip şımartıyorum. Sonuç hep aynı. 

Fatal error: Call to undefined function mutlu_ol() in hayat.php
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Forumda bi arkadaş vardı. Aile yok para yok herşeyi bi başıma yapıcam diyip baya zorluk çekerek evlenen. Benim durumda aynısı. Yapmam gereken herşeyi yapmaya hazırım ama süreç stressli. 

Hocam sorması ayıp ama annen baban hayatta mı ? Eğer hayattalarsa ne alemdeler ? Onlarla aran nasıl ?

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Aşkın 4 evresi..Yan yana can cana göt göte git öte

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hiç unutmam burada birisi konu açmıştı yardım edin ne yapayım diye

konu şuydu:  arkadaş yabancı biriyle 7 yıl sevgililermiş.   tam evlenecekler anlaşamayıp ayrılmışlar

anlaşamadığı konu ise nerede yaşayacağız?

bak bu adam kaç yıllık sevgili kalmış . beraber düşenelim

1 yıl

2 yıl

3 yıl

4 yıl

5 yıl

6 yıl

7 yıl

sonra nerde yaşarızı konuşmuşlar :)

bu kadar zaman içinde bunu anlayamadıysan, konuşmadıysan  ...sorun ilişkide değil sorun sizde.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Kendi açımdan söylüyorum, çok bunaldım her ilişkide evlilik düşüncesinden, yada  herşeyime karışılmasından saygısızlıktan, sabırsızlıktan.

Değer verilsin olmaz .

Kıralsın olmaz .

Hayal kurarsın olmaz.

Yani olmuyorsa olmuyordur, vazgeçiyorum artık.

Bide kendime bakıyorum 6 ay sonra nerede nasıl olacağımı bilmiyorum, hayatı nereden yıkalıyacam neler yapacam bilmiyorum, bu bilinmezde de kimsenin günahına girmek istemiyorum. 

Sadece suna dikkat etmek lazım başta hatalarına göz yumunca sonrasıda geliyor, yapmamak gerek. Sonrası daha büyük acı oluyor.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Kendi açımdan söylüyorum, çok bunaldım her ilişkide evlilik düşüncesinden, yada  herşeyime karışılmasından saygısızlıktan, sabırsızlıktan.

Değer verilsin olmaz .

Kıralsın olmaz .

Hayal kurarsın olmaz.

Bide kendime bakıyorum 6 ay sonra nerede nasıl olacağımı bilmiyorum, hayatı nereden yıkalıyacam neler yapacam bilmiyorum, bu bilinmezde de kimsenin günahına girmek istemiyorum. 

Sadece suna dikkat etmek lazım başta hatalarına göz yumunca sonrasıda geliyor, yapmamak gerek. Sonrası daha büyük acı oluyor.

Belli yaşa kadar insan öyle oluyor ama belli süre sonra hiç bir anlamı kalmıyor.Otellerde çalıştığım dönemde adını öğrenemeden gezdiğim yediğim içtiğim kız arkadaşlar oldu(otelde masaj yapıyordum)..Bu gün geçmişe bakınca sadece boşa zaman geçirdiğini hissediyorsun..Birine bağlı olmak gerçekten güzel bir şey..Bunu şimdi anlaman zor zamanı gelince anlayacağına inanıyorum

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Değer verilsin olmaz .

Kıralsın olmaz .

Hayal kurarsın olmaz.

Belli yaşa kadar insan öyle oluyor ama belli süre sonra hiç bir anlamı kalmıyor.Otellerde çalıştığım dönemde adını öğrenemeden gezdiğim yediğim içtiğim kız arkadaşlar oldu(otelde masaj yapıyordum)..Bu gün geçmişe bakınca sadece boşa zaman geçirdiğini hissediyorsun..Birine bağlı olmak gerçekten güzel bir şey..Bunu şimdi anlaman zor zamanı gelince anlayacağına inanıyorum

abi kaç yıldır evlisin ?

Memento Mori
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archille
    archille's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Manitadan ayrıldım. 2-3 ay oluyor. Zorluyor , korona dalgasına yalnız kaldım. Baya düşünüyorum ediyorum. Nerede yanlış yaptım diye... 

Patladığım yer hep aynı. Flört sonrası - evlilik öncesi dönem. Problemli bir dönem. Ama zaten hep problem değil mi ?

Aşık oluyorsun açılması bir problem.
    Açılıyorsun , sonra tanımaya çalışmaca. 
    Flört anları , o ilk zamanlar beyin kimyası süper.
    Seks meks işin içine giriyor bi noktadan sonra doyum noktasına ulaşıyorsun.
    İlişki ciddi , evlilik düşünüyorsun. İşte o problemli aşamadığım bölge... Stress başlıyor.
    Hadi burayı atlattın , evlendin , aileler uyum sağladı falan. Sonrası zaten yine başta olan gibi olmayacak ki... 

Üniversitede okurken insan nasıl bir hayat yaşıyor , tüm gün tembellijk edip dizi izliyor atıyorum ki .. Çalışmaya başlayınca görüyor ki hayat böyle bişey değil. Aşktada ilişkilerde de bu böyle değil mi arkadaş ? Herşey şekil değiştiriyor. Evlilik bambaşka bişey.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu ilişkilerin evrimi konusunda...  Ve şu koduğum dönemini nasıl atlattınız (flört sonrası evlilik öncesi dönem)

Nerede yanlış yaptım diye sorgulama bence.Onu zaten zamanla anlıyorsun.şu an yaşadığın üzüntü tamamen alışkanlıklarından vazgeçmiş olman.hep derlerdi de inanmazdım nişanı fazla uzatma evliliğin ilk senesine dikkat et diye.hiç yanılmaz mı bunu diyenler :D

Bırakın artık kendi haline yeter...edit:Artık kendi halinde...
Toplam Hit: 6115 Toplam Mesaj: 55
güzin abla evlenemiyoruz