İlk Arabam (Tavsiye)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

oo leon iyi seçim hocam. Ama yerinde olsam o fiyata renault clio alırdım. Hem az yakıyo hem parçaları ucuz ve rahat bulunuyor, hem vergisi düşük hem seri. Ne bilim clio iyidir ya

leon düşünen adama clio tavsiye edilirmi arkadaş :) resmen diyorsun ki ata binme eşşeğe bin

Hocam arkadasin alacagi leon da en fazla 20bin liralik clio dan sadece gorunumu drgisik ve cliodan daha kisa bir arac. Sen heralde clioyu dogan slx ile karistiriyosun hocam :D adamin alacagi leon 2014 model degil merak etme :D

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

hemen ilk yorumda alfa alma demişler.

yaklaşık 3 yıldır alfa ya biniyorum. geçen hafta sattım aracımı. artılarını eksilerini ben sana söyleyeyim sonra otur bir düşün kendince.

eksileri 

aracın naziktir kibardır. öyle hor kullanmalar el frenleri cartlar curtlar lakalı kasisli yolları pek sevmez.

alt takımı narin olduğu için sıkıntı çıkarabilir.

varyatör diye bir olayı var 120 hp ler de oluyor bu. motor ilk çalıştığında gııırrr diye bir ses geliyor. çok rahatsız edici birşey değil ama trigeri değitirirken onarılabiliyor. onarım ile 20bin km falan gidebilirsin max. 

arka teker davlumbazları yerinden çıkıyor. keçe gibi birşey bu yerinden çıktıysa montesi imkansız deniliyor ama elle oturtursan nadiren çook yağışlı havalarda gene düşebilir yerinden. düşmek derken yuvasından bir kısmı sarkıyor öyle parça düşüp kaybolmuyor.

artıları 

14.000 tl den başlayan bu araçlar 2004 model olup fulldür. 

8 airbag

çift yönlü digital klima

abs

asr

ebs

hız sabitleyici

yol bilgisayarı

kol dayama

4 cam otomatik

benim servisim izmirdeydi ve parça fiyatlarıda öyle korkulacak gibi değil.

aracın güvenliği iyi. yol tutuşu gayet başarılı

gaza bastın mı gider

frene bastın mı durur.

yakıt tüpte şehir içi 25

şehir dışı 20 kuruşa kadar iniyor

yani 20000 tl ye tertemiz

2007 2008 modele kadar güzel bir alfa romeo 147 alabilirsin.

eğer çevrende var ise bir tur at derim. aradaki farkı anlayacaksın. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoneInsane
    GoneInsane's avatar
    Erkek

Ben kullanıyorum, memnunum borçlarımı ödemek için satıyorum.

sen de bu tarz birşey düşünürsen bilgi verebilirim. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-orjinal-degisensizi-kaldimi-evet-kaldi-150385051/detay/

Ben her şeyden önce TÜRK milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. Mustafa Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

Hayır ilk arabansa şahin'e doğana niye karşısın 

alırsın bitane vura kıra istediğin gibi öğrenirsin araba sürmeyi sonra gönlünde ne varsa onu alır rahat rahat 

binersin alıcan şimdi güzelim leon'u acemilik vurucan biyerlere gidicek güzelim araba parçası pahalı vs araba kazalı olcak satarken zarar edicen felan hep sıkıntı.

vura kıra öğrensin mi

çarpışan araba mı bu amk

gider yeni bi mercedes audi ye çarpar ayvayı yer lan :)

Çarpışan araba olmadığını bende biliyorum amk yorum yapmak için yorum yapmayın. 

Leon'la gider mercedese vurur audiye vurur sigorta şirketi mercedesi audiyi yaptırır Leon arkadaşa girer.

Leonda girer 5-10 milyar masraf Şahinde doğanda girer 2-3 milyar.

Leonu satıcam der kazalı olduğu için 3-5 milyarda ordan zarar eder şahini satıcam derse aldığı paraya bırakır.

Leonda totaldeki zararı sen hesapla... 

Ben adama git ömür boyu şahin doğan kullan ömürlük al demiyorum sadece şöförlüğünü geliştirene kadar katlansın sonra isterse gidip ferrari alsın. 

Sserkan tarafından 16/Oca/14 15:07 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam ucuzundan bi clio felan al hatchback lerden ufak tefek park sorunu da yaşamazsın. yeni ehliyet aldığım diyosun fazla para harcama bence, parçası da ucuzdur reno ların.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

ende seninle ayni durmdaydim. ilk arabam direksiyon tecrubem yoktu. fiat punto aldim. acele etmeden yavaş yavaş geliştirdim şöförlüğü. sigorta var kasko var. çarpicam diye canini sıkma. inan herkesten daha dikkatli kullaniyorum. dikkatli ve yavaş kullanirsan sıkıntı çıkmaz. daha sonra yavaş yavaş hizlanirsin.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

ilk arabam 78 model peco 504tü 850 tlye almıştım 1 sene vurdum kırdım bozuk debriyajla kullandım bence ilk sefer için fazla pahalıya kaçma bir kaç aylığınada olsa eski arabaya bin...

l enfer c est les autres Sartre ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Focus alabilirsin eski kasalara bak . 2000 model filan  lpg li.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hickirik13
    hickirik13's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

hocam çok güzel açıklamıssınız...teşekkürler...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

hocam leon fan değilde ilk grande punto tavsiye edebilirim o paralara hem yüksek model bulursun hemde dizel olur binmekten korkmazsın elektronik ve kaporta parçası pahalıdır ama el fireni çekmek yada ralli yapmayacagığını düşündüğüm için masraf yapacağını düşünmüyorum motor dersen albealardaki motorun aynı olduğundan parçasını ucuz ve bol bulursun düzgün binersen 400bin km yapan takiciler var motor tık demiyor. 

Toplam Hit: 4729 Toplam Mesaj: 46