İlk Defa Virus Yedim :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek

Sabah mp3 u şarj etmek için için bilgisayarı açtım ama oturum açmadım yuzumu falan yııkamaya gittim geldiimde bi msj wardı bilgisayarınıza virus bulaşmıştır sakın endişelenmeyin zararlı bir virus deil tamamen bilgilendirmek için die zaten o an başımdan aşaı kaynar sular döküldü.Bana asıl koyan şey antiviruskullanmamama ragmen buzamana kadar virus yememişim ama tabi bi yere kadar :D nese bilgisayarı açtım masaustunden bi dosya oluştu = Din-İslam ve Kur'an kaynakları = die sonra kendiliinden açıldı dosya we read me dosyası açıldı kendiliinden şöyle yazıor ordada:

BU BELGELERİN HEPSİ BİLGİSAYARINIZA İNTERNETTEN BULAŞMIŞ BİR VİRÜS TARAFINDAN OLUŞMUŞTUR.HEPSİDE İNTERNETTEN İZİNSİZ BİLGİSAYARINIZA İNDİRİLMİŞTİR.BU TAMAMEN ZARARSIZ BİR VİRÜSTÜR.BU VİRÜSÜN AMAÇI BİRAZ OLSUN İNSANLARI BİLGİLENDİRMEK GERÇEKLERİ GÖRMESİNİ SAĞLAMAK ETRAFINA BAKIP NASIL BİR ZAMANDA YAŞADIĞIMIZI ESKİDEN ÇOK FARKLI HERKESİN DEĞİŞMİŞ TOPLUMLARCA KÜFÜR VE AHLAKİ BOZUKLUKLARIN VE GERİLEMELERİN BÜYÜK ÖLÇÜDE ARTTIĞI AİLELER İÇİ İLİŞKİLERİN VE DÜZENİN BOZULDUĞU ZAMANDA YAŞADIĞIMIZI ANLAMANIZI SAĞLAMAKTIR.VE BİRAZ DAHADA FAZLASIDIR..
    BU VİRÜS HER BİLGİSAYARA TEK BİR DEFA BULAŞIR VE İŞİNİ BİTİRDİĞİNDEN BİRDAHA BULAŞMAZ..

İNDİRİLEN DOSYALAR ORTALAMA SADECE BİRKAÇYÜZ MB.TIR.300 MB.'I GEÇMEZ.HEM TEK SEFERLİK HEMDE YARARLI İÇERİĞEDE SAHİB OLDUĞUNDAN DOLAYI PEK ŞİKAYET EDİLEBİLECEĞİNİ SANMIYORUM.

NOT : BU DOSYADAKİ HİÇBİR DOSYAYI HEMEN SİLİP ATMAMANIZ İÇİN İLK BİR GÜN BOYUNCA BU DOSYALARI SİLİP TAŞIMA VS. İŞLEMLERİ UYGULAMANIZ ENGELLENMİŞTİR (sadece kopyalama yapabilirsiniz.) YANİ BİR GÜN BOYUNCA BU DOSYALAR MASAÜSTÜNDE SABİT KALACAKTIR ONDAN SONRA DOSYALARLA İSTEDİĞİNİZ ŞEYİ YAPABİLİRSİNİZ SİLİP ATABİLİRSİNİZ SİZE KALMIŞ.

= VİRÜSÜN PC'NİZDE YAPTIĞI FAYDALI DEĞİŞİKLİKLER :) =
    NOT : Ayrı yetten bu özelliklerin uygulanabiliniyor olmasından dolayı daha faydalı olmak amacıla bilgisayarınızda yararlı değişikliklerde uygulanmıştır.Bu değişiklikler uygun ayarlarla oynayıp bilgisayarınızdaki hiçbir kişiselliğinizi ve ayarlarınızı bozmadan ve herkes tarafından ortak sayılacak şekilde seçilmiş değişiklerdir.

>*Bilgisayarınızın menü hızı son derece hızlandırılmıştır,değişikliği kolaylıkla farkedeceksiniz.
    >*Artık hemen hemen hiç Windows Hata mesajlarıla karşılaşmıcaksınız,sizi rahatlatacak bir yenilik.
    >Görev çubuğunuzdaki simgelere mause ile geldiğinizde artık pencereyi görsel olarak gösterecek(Bkz.WinVista).İsterseniz mausue tekerleğini döndürerek görüntüyü büyütüp küçültebilirsiniz.
    >Kullanıcı değişimi sırasında internet bağlantısının kopması engellendi.
    >Windows Media Playerınız artık DVD'de oynatabilecektir.
    >Windows gereksiz DLL'leri otomatik olarak hafızadan kaldıracak ve performans artacak.
    >Internet explorerda bir sunucudan aynı anda indirilen dosya miktarı sınırı arttı.
    >Bir geçersiz kisayola tıklanınca arama yapmaz.
    >Windowsun saçma işlemi olan uzantısı bilinmeyen uygulamada artık direk birlikte aç çıkar.
    >Yine gereksiz olan görev çubuğundaki düşük disk kapasitesi uyarısı kaldırıldı.

yararlı olmak amacıla bu özellikler başka pc'ler içinde arttırılacak ve geliştirilecek.
    ----------
    BİRLİKTE GELEN ARAÇLAR = görüş_bilgilendirici.exe --> Sizlerinde Görüşlerinizi Almak Ve Değerlendirmek Amaçıla Hazırlanmış Fikir Alma Araçı.Bu Araçla Sadece Ekrandaki Seçeneklerden seçimler yaparak Görüşünüzü Belirtebiliyorsunuz buda şimdilik yeterlidir.En Başta Fikir Yada Söylüceklerinizi Yazı İle Almak Düşünülmüştü Ama Bu Çok Karmaşıklık,Kötü Söz Yada Vs. Şeylerden Dolayı Uygulanmadı.
    & & &
    Otomatik PC kapatıcı.exe --> Kullanışlı olabileceği düşünülerek hazırlanmış adı üstünde otomatik bilgisayar kapatmayı sağlayan bir uygulama.Belirttiğiniz süreyi saniye,dakika yada saat cinsinden belirleyin geri sayım bittiğinde seçtiğiniz işlemi uyguluyor.Bu programı hiçbir siteden veya program sitelerinden bulamazsınız,Sadece bu virüs ile Ek araçlar olarak gelir.Memnun kalacağınız umluyor kullanımıda oldukça kolaylaştırılmıştır.
    & & &
    Zararlı Virüs Tespit Araçı --> Bu araç Vrs:3.5 ile Windows'a entegre olarak gelir ve sadece virüs tehlikesi olduğu zamanlarda çalışır.Bilgisayarları kötü amellerle kullanan Virüs,Trojen,Solucan gibi kötü niyetli yazılımlara karşı tehlike anında bilgi verir.Virüslerin Bilgisayara bulaşmak üzereken yada bulaştıktan sonraki yaptıkları özel hamleleri tespit eder ve kullanıcıya virüs ile ilgili ad,yol,boyut,öznitelik gibi ayrıntılı bilgiler veren ekranlarıyla kullanıcıdan onay alarak tehlikeli dosyayı Güvenle siler.Bu yararlı araç yalnızca tehlike anında çalıştığından Rem harçamaz PC'yi yormaz ve onay almadan Kesinlikle hiçbir işlem yapmaz.Bilgisayarda zorlamada yapmaz;herhangibir nedenle kaldırmak istenirse araçın içinde biryerde kaldırmayı sağlıcak seçenekte mevcuttur.
    & & &
    İslamiVir Hata Onarıcı/Kaldırıcı --> Sadece Yararlı Amaçla Yapılmış bu virüs çok uzun bir zaman aşaması sonucunda ancak şimdiki sağlamlığına ulaşmıştır.Bu uzun süreç içinde Çok fazla sayıda PC'ye bulaşmış ve bunlardanda çoğunluğu Vrs:2.7 öncesi olmak üzere yine çok sayıda bilgisayarlarda Hata uyarılarına yol açmıştır.Tamamen kontrol dışı oluşan hatalardır.İyi yanı ise hata sadece ekrana gelir sistemde hiçbir anormalliğe yol açmaz.Araç sadece İslamiVir Tarafından oluşan hataları bulmaz.Araç ile PC başlangıçında ekrana gelen bu ve benzer her türlü hataları güvenli bir şekilde kaldırır.Etrafınızda bu tür hatalarla karşılaşan biriler varsa Hata'yı kaldırmak için yardım etmeniz rica edilir.Ayrıntılar araç içinde yer almaktadır..

((Birlikte gelen araçlar arttırılmakta ve geliştirilmektedir.))

Sizin yorumunuuz nedir???

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    Her pc kullanıcısının başına gelir oldukça normal. :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek
    bu ne ya :| virüs degil başka bi şey sanki :D

Orman Mühendisi //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Öyle virüsmü olur.

Kandırıyo olmasınlar 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek
    İnş yazdıkları dorudur walla nediim ben bu virusu yazan olsam çaktırmadanda msn şifrelerini falan alırdım inş aklına gelmemiştir :D Antivirus indirip tarattım ama bişe bulmadı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Ne güzel virusmu$ hakkaten ke$ke banada bula$sa :D

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek
    konu başlığına koptum:D

"Murid" Değil "Murit"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Bi denesene mplayer dvd oynatacakmı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bnde istiyom o dediğinden :D ama baya islami bi coder yazmış heralde . allah rızası topluo :D

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    haha :D başlığa bittim yav :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek
    yakintakip bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bi denesene mplayer dvd oynatacakmı
    -----------------------------
    Oynatıo :|
Toplam Hit: 9062 Toplam Mesaj: 40