İlk Kaligrafi (Sıçışım) Arz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Hocam sen resmen tag atmissin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

http://i.hizliresim.com/jJMnoW.jpg

bu fena olmamış hocam :D

grafiti yeteneğinle kaligrafiyi birleştirmişsin gibi geldi :D

r10aldinho tarafından 08/Haz/14 01:25 tarihinde düzenlenmiştir

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Senelerce graffiti yapmış biri olarak konuşuyorum; kaligrafi kalemi ile yazılmış bir tag yapmışsın hocam. İlk olarak, bileğinin bu alışkanlığını terk etmen gerekecek.

Kolay gelsin.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı

http://i.hizliresim.com/jJMnoW.jpg

bu fena olmamış hocam :D

grafiti yeteneğinle kaligrafiyi birleştirmişsin gibi geldi :D

Zaten hocam, öyle bir şey planlıyorum ki hepsini harmanlayıp özel bir stil yapmak kendime has.

Ama şöyle mesela, normalde kali yi kali gibi grafı graf gibi hattı hat gibi yazacağım tamam orası ama, kendime has yazılar yazınca şöyle 1 planım var.

hat gibi başlayıp graf  gibi devam edip sonu kali ile bağlamak gibi über planlarım var :))

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Senelerce graffiti yapmış biri olarak konuşuyorum; kaligrafi kalemi ile yazılmış bir tag yapmışsın hocam. İlk olarak, bileğinin bu alışkanlığını terk etmen gerekecek.

Kolay gelsin.

Hocam bu kaligraf değildi zaten, inceden yolladım onu tag o zaten  sadece 4 nokta var orada kaligrafiye ait :)

Ama, kaligrafiye daha da ısınmam için arada güzel şeyler yazmam lazım sıkılıyorum yoksa :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Hayallerin var anliyorum nitekim sonucuda guzel olabilir. Fakat hat bir hayat felsefesi. Bir duvara 5 s tag atip kacmaya benzemez. Sen isin bu kismini unut sadece hatta basarili ol sonra ebru da. En son hat ile ebruyu birlestirirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Kolay gelsin.

Hocam bu kaligraf değildi zaten, inceden yolladım onu tag o zaten  sadece 4 nokta var orada kaligrafiye ait :)

Ama, kaligrafiye daha da ısınmam için arada güzel şeyler yazmam lazım sıkılıyorum yoksa :D

Bilindik çalışmaların daha derli toplu ve tekil alfabeye göre yazılmasından dolayı söyledim. Yenilikleri kucaklayan bir insanım. Farklı bir tarz yaratmanın peşindeysen de desteklerim, o ayrı bir konudur. Renkli mürekkepler ile çalışmayı dene.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Kaligrafiden anlayan varsa(Adobe İllustrator) acilinden PM atabilir mi? Çok önemli ama bir o kadar da basit durum var?

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

aynen bildiğin tag olmuş =) eskiden baya graffiti yapardım ben de. 

bence tag çalışmanın ve graffiti'nin faydası olur sana.

eskilerden cowboy69 (türk) diye bir eleman vardı. ABC takımından. (dünyanın en iyi ekiplerinden biri) onun graffitilerini benzetirdim hat çalışmalarına. mesela:

tumblr_m4fyfgZyA91qgui76o1_1280.jpg%20%28612×612%29

stilbaz_by_causeturk-d329cyw.jpg%20%28431×305%29

cowboy_69_by_causeturk-d5kcnny.jpg%20%28900×281%29

424301_10150571867450536_240437455535_8787715_638321483_n-1.jpg%20%28440×230%29

aslında benzeyen çok çalışmaları vardı ama bulamadım. sen bakmak istersen nickini biliyorsun =)

iyi çalışmalar.

LizardKing tarafından 08/Haz/14 20:15 tarihinde düzenlenmiştir

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hocam yetenek var baya :-)  çok yumuşak yazıyorsunuz hocam biraz daha sert keskin yazsanız daha iyi olur sanki

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 6000 Toplam Mesaj: 46